Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Nifak Tohumları Asla Kök Tutmayacak

14.09.2014
A+
A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Türk Milleti birliğini sağlamak için Söğüt’ten nasıl yola koyulmuşsa Ankara’da güç ve ülkü birliği yaparak nasıl bağımsız bir cumhuriyet kurmuşsa bugün de milli birlik ve kimlik üzerindeki tehlikeleri def edecek basireti mutlaka gösterecektir” dedi.

733. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne katılan Bahçeli, burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Türkiye’de atılan nifak tohumlarının asla kök tutmayacağını vurgulayan Bahçeli, “Sizlerden aldığım ilhamla diyebilirim ki Türk Milleti’nin ayrışmasına neden olacak nifak tohumları, millet varlığında asla kök tutamayacaktır. Milletimizin tertemiz evlatları, vatanımız içinde ayrık otlarının bitmesine izin vermeyecektir” diye konuştu.

733. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ne katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türk milletinin ayrışmasına neden olacak nifak tohumları millet varlığında asla kök tutamayacaktır. Milletimizin tertemiz evlatları vatanımız içinde ayrık otlarının bitmesine izin vermeyecektir. Türk milleti birliğini sağlamak için Söğüt’ten nasıl yola koyulmuşsa Ankara’da güç ve ülkü birliği yaparak nasıl bağımsız bir cumhuriyet kurmuşsa bugün de milli birlik ve kimlik üzerindeki tehlikeleri def edecek basireti mutlaka gösterecektir” diye konuştu.

Bahçeli şunları kaydetti: “Söğüt bir kuruluşun adıysa Ankara bir kurtuluşun, bir dirilişin yeni baştan doğrulmanın, eskimeyecek adıdır. Bizim açımızdan Söğüt yolundan, düşünden, faziletinden geriye dönüş, geriye kıvrılış yoktur, olmayacaktır. Aziz vatandaşlarım; Tür milletini öz yurdunda etnik bir topluluk haline indirgeyip kavmiyetçi kimlikten kurtulamayanların Türkmen ruhunu beylikten imparatorluğa götüren kucaklayıcı milli siyaseti de anlaması mümkün değildir. İnancım odur ki bütün olumsuzluklara rağmen dün Söğüt toprağında filizlenip imparatorluğa dönüşen milli kudret, bugün yine sizlerin tertemiz ve asil gönüllerinde yaşamaya devam etmektedir.

Türkiye sizlere emanettir, Türk milletinin geleceği sürekli yenilenen ve bizlerin pusulası olan Söğüt anlayışıyla güvence altında olacaktır. Bugün burada toplanmamıza vesile olan da Ertuğrul Gazi ile başlayan kutlu yürüyüşün kesintiye uğramamasına duyduğumuz samimi ve kati bağlılıktır.”

“ERTUĞRUL GAZİ’NİN VE ONUN ASİL EVLATLARININ KILAVUZLUĞU AĞIR SORUNLARIN AŞILMASINA YARDIMCI OLACAKTIR”

Türkiye’de atılan nifak tohumlarının asla kök tutmayacağını belirten Bahçeli, “Sizlerden aldığım ilhamla diyebilirim ki Türk milletinin ayrışmasına neden olacak nifak tohumları, millet varlığında asla kök tutamayacaktır. Milletimizin tertemiz evlatları, vatanımız içinde ayrık otlarının bitmesine izin vermeyecektir.

Türk milleti birliğini sağlamak için Söğüt’ten nasıl yola koyulmuşsa Ankara’da güç ve ülkü birliği yaparak nasıl bağımsız bir cumhuriyet kurmuşsa bugünde milli birlik ve kimlik üzerindeki tehlikeleri def edecek basireti mutlaka gösterecektir. Hürmetle yadettiğimiz ecdadımız Ertuğrul Gazi’nin ve onun asil evlatlarının kılavuzluğu ağır sorunların aşılmasına yardımcı olacaktır. Büyük Türk milleti tarihte olduğu gibi yine hak ettiği yere yükselecektir” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.