Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Nereye Kadar Çemkereceksin Zavallı Sebo !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
14.07.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

“Ardında yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz” demiş atalar…

O da bu yüzden havlıyor MHP’nin Liderine, yöneticilerine, gazetesine, televizyonuna, yazarlarına. Fark etmiyor hangi kulübeye bağlasalar, bu huyundan vazgeçmiyor. Ama atalar bu türler için birde “Çok havlayan köpek ısırmaz” demişler…

Şimdi ki kulübesi Doğu Perinçek’in Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal!

Önüne kemiği kim atıyorsa aklını, fikrini MHP ile bozmuş…

Son yazısında da şehidi olan, gazisi olan Ortadoğu Gazetesi’ne havlamış ve “BAHÇELİ, O GAZETE VE GENELGE!” başlıklı yazısında şunları yazmış:

“Anketler ve tepkiler ortada, ülkücüler Ekmel’e ısınamadı.

Öyle ki Ekmel yerine hâlâ

Tayyip diyecek ülkücülerin var olduğu anketlere bile yansıyor.

Bunu gözlemleyen Devlet Bahçeli önceki gün bir genelge yayınladı ve oylar Ekmel’e dedi.

Evet genelge ya da fermanla oy transferi istiyor.

Ülkücüler robot ya da Bahçeli’nin müridi ya, ver emri al oyu olacak!

Belli ki Devlet Bahçeli ülkücü camiayı 3 bin adet satılan emireri Ortadoğu gazetesi sanıyor.

Yahu o gazetede ülkücü hareket ya da mücadeleden gelen yok. Bir iki istisna dışında tamamı ülkücülükten geçinen kişiliksiz zavallılar.

Bahçeli, Ekmel’e hayır deseydi tamamı “Kahrol Ekmel” demeyecek miydi?”

***

Köşe yazısı yazdığı Aydınlık Gazetesinin 1980 öncesi misyonu, hangi Ülkücüyü hedef gösterirse, o Ülkücünün şehit olmasıydı. Şimdi bu gazete de yazan Sebahattin Önkibar isimli zavallı “kişilikten” bahsediyor. Ortadoğu Gazetesi’nin başyazarı İlhan Darendelioğlu 80 öncesi Doğu Perinçek’in yoldaşları tarafından şehit edilmiştir.

Bu zavallı her gün köşesinde bir zaman PKK’nın yol ve dava arkadaşı olan Doğu Perinçek’e methiyeler diziyor ve sürekli MHP ve Ülkü Ocakları’na saldırıyor.

Geçtiğimiz aylarda Ülkü Ocakları’na saldıran bir yazı yazmıştı ve yazısını “Bütün ülkücü gençleri Türkiye’nin değerleri adına bedel ödeyen Türkiye Gençlik Birliği çatısına davet ediyoruz.” diyerek Doğu Perinçek’in gençlik örgütüne katılmaya davet etmişti.

Karaladığı, saldırdığı Ülkü Ocakları’nın Genel Başkanı Olcay Kılavuz, şuan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Sen de doyur, sen de giydir” sloganı ile başlattığı Türkmen kardeşlerimize yardım kampanyasını iktidarın tüm engellemelerine rağmen Kerkük’e ulaştırmış, bizzat elleriyle soydaşlarımıza dağıtılmasına yardımcı olmuştur. Zavallı Sebo, senin davet ettiğin TGB’de Türkiye’nin Güneydoğusu ve Türkmen soydaşlarımızın yaşadığı yerleri “O bölgenin ismi Kürdistan’dır, oradaki halk da Kürt halkıdır” diye ekranlarda savunan sözde sanatçıyı reklam filminde oynatırken, MHP ve Ülkü Ocakları oradaki Türkmenlerin varlığını korumaya, sıkıntılarına derman olma gayreti veriyor.

Bir yazısında da “Doğu Perinçek’in bugün en büyük Türk milliyetçisi olan Atatürk’ün yolunda olduğu yaşananlarla kanıtlı” cümlesini yazabilecek kadar uçmuş birisidir. Ne içiyorsa gerçekten uçmanın zirvesindedir bu zavallı… Zeka seviyesi AKP’nin trolleri kadar ancak !

Bu zavallının “Atatürk’ün yolundan gidiyor” dediği Doğu Perinçek’in “PUTTU YÜK OLDU” başlıklı yazısı ile Atatürk’e hakaretten mahkum olmasını ve yazılarında, konuşmalarına Atatürk düşmanlığı yapmasını bilmemesine herhalde imkan yok değil mi?

Hey zavallı Sebo, MHP’ye, Ülkü Ocaklarına ve Ortadoğu Gazetesi’ne çemkirmeyi bırakta, büyük Atatürkçü(!) önderin Doğu Perinçek’in şu cümlelerine bir açıklık getir.

***

DOĞU PERİNÇEK (İP Genel Başkanı)

“CIA’nın eski Ortadoğu sorumlusu Graham Fuller 1990 yılı başında Türkiye’de yaptığı araştırmalardan sonra hazırladığı raporda, Kemalizm’in bittiği saptamasında bulunuyordu. Fuller, Türkiye’ye ‘yeni kimlik’ olarak ‘Ilımlı İslam’ı öneriyordu. Gerçekten de burjuvazinin demokratik devrimci atılımı olarak Kemalizm, artık tarihte kalmıştır ve Türkiye’nin geleceği üzerinde rol oynama şansına sahip değildir.” (Kemalist Devrim 1, Teorik Çerçeve, Kaynak Yayınları, 1992, s. 9)

***

DOĞU PERİNÇEK (İP Genel Başkanı)

“Kemalizm, burjuvazinin demokratik sivil toplum projesiydi. Kapitalizmin sivil toplumu ise, ancak işçi sınıfının ve diğer emekçilerin sömürülmesi üzerine kurulabilirdi. Bu nedenle Kemalist rejim, aynı zamanda burjuvazi ve toprak sahiplerinin emekçiler üzerinde diktatörlüğü idi. Kemalizm, burjuva sınıfsal karakteri nedeniyle Kürt halkına ulusal baskı uyguladı. Bu baskı, ayaklanan Kürt kitlelerine karşı kırımlara vardı. Emekçilere ve Kürt ulusuna tavrı, Kemalizm’in tarihe ayak bağı olan yönünü oluşturdu.” (Kemalist Devrim 1, Teorik Çerçeve, Kaynak Yayınları, 1992, s. 9)

***

DOĞU PERİNÇEK (İP Genel Başkanı)

“Aslında İkinci Cumhuriyetçiliğin temelleri 1930’larda atılmıştır. Kemalizm, rolünü oynamıştır ve tarihte kalmıştır” (Kemalist Devrim 1, Teorik Çerçeve, Kaynak Yayınları, 1992, s. 16-19)

***

DOĞU PERİNÇEK (İP Genel Başkanı)

“Kemalistlerin zorba diktatörlüğünü faşizmle karıştırmayalım” (Kemalist Devrim 1, Teorik Çerçeve, Kaynak Yayınları, 1992, s. 80)

***

DOĞU PERİNÇEK (İP Genel Başkanı)

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kürt sorununu inkâr politikası iflas etti. Cumhuriyet’in getirdiği statükonun çözümsüzlüğü ortada… Asıl çıkmazda olan ideolojik olarak Türk milliyetçiliğidir, uygulamada ise askeri yöntem… Sorun Kürt sorunudur, milliyet sorunudur.

Kuzey Irak’taki Kürt milliyeti, yaşadığı topraklarda silahlı bir otorite kurmak için ayaklandı. Irak’ın bu milli harekete şiddet uygulamasına karşıyız. Kürtler kendi geleceklerini özgürce belirlemelidirler.

Milletlerin kendi kaderini tayin hakkı, hiçbir politik gerekçeyle rafa kaldırılamaz. Eğer bir millet emperyalizmi güçlendiren bir çözümü benimsiyorsa, bu tavrın üzerine de şiddetle gidilemez. Burada şiddete göğüs germek bir ilke tutumudur.” (Yüzyıl, 17 Mart 1991)

***

DOĞU PERİNÇEK (İP Genel Başkanı)

“Oysa Kurtuluş Savaşı’nın burjuva önderliği, halk kitleleriyle birleşmedi; tam tersine toprak ağalarıyla ittifak yaparak halkı baskı altına alan bir diktatörlük kurdu. Sovyetler Birliği ve dünya halklarıyla dostluğunu sağlamlaştırmadı; tam tersine emperyalistlerle uzlaştı.”

“Fakat biz aynı zamanda, Kemalist diktatörlüğün işçi ve köylüleri ezen burjuva karakterini açıkça ortaya koyar ve onunla mücadele ederiz. Biz, Kemalist diktatörlük tarafından demokrasi isteği ve teşkilatlanması zorbalıkla bastırılan işçi sınıfının ve bütün Türkiye halkının, kurşunlanan işçilerin, insafsızca sömürülen köylülerin, defalarca katledilen Kürt milliyetinden halkın temsilcileriyiz. Bütün bunları uygulayan burjuvazinin sınıf diktatörlüğünün başındaki Atatürk’e karşıyız.”

(Kaynak Yayınları 104- Türkiye İhtilalci İşçi Köylü Partisi Davası-Savunma (Sf. 193-211))

“Kemalist Burjuvazi İşçi ve Köylüleri İnsafsızca Sömürerek Hızla Zenginleşti”

***

DOĞU PERİNÇEK (İP Genel Başkanı)

“Yağmacı Türk İşgalciler Kıbrıs’tan çekilmelidir”

“Türkiye’nin işgale dayanarak herhangi bir çözümü Kıbrıs’a zorla kabul ettirmesine karşıyız.”

“Coğrafi federatif sistem adı altında Kıbrıs’ın fiilen taksim edilmesine Kıbrıs halklarının birbirinden tamamen koparılmasına karşıyız (…) Bugün Rum milliyeti Türk işgalcileri tarafından uygulanan milli baskılar altındadır. Kıbrıs’ta yağma ve talana son verilmelidir.”

(Aydınlık Yayınları – 1975 “Kıbrıs Meselesi” (Doğu Perinçek) / Teori Dergisi -Kasım 1993 Sayı 47 SF.16-20)

***

Zavallı Sebo, susma cevap ver. Bu mu Atatürkçü ve Türk milliyetçisi olan önderin Doğu Perinçek? Bugün Recep Tayyip Erdoğan Türklük, milliyetçilik üzerine hangi düşmanlığı yapıyorsa dün bunları Doğu Perinçek yapıyordu.

Cezaevinden çıkar çıkmaz ilk iş olarak AKP’nin iğrenç ötesi tetikçiliğini yapan Yeni Akit Gazetesi’ne koştura koştura giden ve “Cemaati bitirmede Erdoğan’ın yanındayız” açıklaması yapan Doğu Perinçek, MHP, CHP, DSP, DP,BTP uzlaşmasıyla seçilen “Çatı Aday” Prof.Dr.Ekmeleddin İhsanoğlu’na AKP’lilerle birlikte saldırarak Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığına bu açıdan destek vermektedir. Bu zavallı Sebo’da işte bu yüzden sahibine kuyruk sallamaktadır.

Zavallı Sebo, işte bu yüzden “Tayyip diyecek ülkücülerin var olduğu anketlere bile yansıyor.” cümlesi de bu algı çalışmalarına hizmet etmektedir. Ülkücü’ye, MHP’liye her türlü hakareti eden Recep Tayyip Erdoğan’a “Ülkücüyüm” diyerek oy verecek hiçbir şerefsiz ve karaktersiz aramızda yoktur. Bu kimliğini kullanarak oy verecek olan varsa satın alınma pazarlığı yapanlardır. MHP’li, Ülkücü “Milliyetçiliği ayaklar altına aldım” diyen Türklük düşmanına oy vermez. Verirse de zaten onun MHP ve Ülkücü kimliği diye bir şeyi olmaz.

Zavallının zekası o derece fışkırıyor ki , Ortadoğu Gazetesi’nin yazarlarını kastederek “Bahçeli, Ekmel’e hayır deseydi tamamı “Kahrol Ekmel” demeyecek miydi?” diye soruyor.

Yıllardır onun-bunun beslemesi olarak, MHP kongreleri olduğu vakit, “MHP’yi kurtarmaya çalışan yazar” pozunda kalem oynatan zavallı, şimdi Doğu Perinçek’in ekmeğini yiyerek onun gibi bir adamı büyük Atatürkçü, büyük milliyetçisi yapıyorsun da, çizgisi, misyonu, davası belli olan Ortadoğu Gazetesi’nde MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ölçülerinde yol yürümemize mi çemkiriyorsun?

Onun-bunun beslemesi “Yahu o gazetede ülkücü hareket ya da mücadeleden gelen yok. Bir iki istisna dışında tamamı ülkücülükten geçinen kişiliksiz zavallılar.” diyorsun? Ortadoğu Gazetesi’nde bu tariflere uyan kim var? Herkesi kendin gibi mi sanıyorsun? Ey zavallı bir röportajında “Tüm Ankara Temsilcileri İş Takibi Yapar, Ben de Yaptım” diyen sen değil miydin? Ortadoğu Gazetesi’nde hiçbir yazar maaş almadan köşe yazarlığı yapıyor?Sen şimdi Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal’da kimlerin ne işini takip ediyorsun?

“Ülkücü hareket ya da mücadeleden gelen yok.” dediğin tarife uyan kim? Bu iddianı ispat edemezsen şerefsiz, namussuz ve haysiyetsizsin! O ebleh suratındaki maskeyi sürekli düşürdüğüm için herhalde bana demiyorsundur bunu? Ben ortaokuldan itibaren Ülkü Ocaklarında okul başkanlığından başlayarak, Ülkü Ocakları Genel Sekreteri görevini yaparak 24 yılını Ülkü Ocakları ve MHP bünyesinde mücadele içinde geçirmiş birisiyim? O tariflere uyan kim? Ülkücü şehidimizin yengesi Neval Kavcar mı? Seninde çok iyi tanıdığın, bildiğin Orhan Karataş mı? Ülkü Ocakları içinde çeşitli görevlerde bulunmuş, Öğrenci Konseyi Genel Başkanlığı yapmış İsmail Özdemir mi? MHP MYK Üyesi A. Savaş Çolak mı? Ülkü Ocaklarında çeşitli görevlerde bulunmuş Burak Kılıçaslan, Burak Özcan, Şevket Apuhan, Fatih Ergin isimli genç yazar arkadaşlarımız mı? Ömrü Ülkücü Hareket içinde mücadele ile geçmiş Şükrü Alnıaçık mı yada aynı zamanda MHP İzmir/Konak İlçe Başkanı olan Fikri Atılbaz mı bu tariflere uyan? Dr.Yalçın Güzelhan, Yücel Bulut, Doç.Dr.Ruhi Ersoy ?

Konuşsana Doğu Perinçek’in zavallısı? Hangi birimiz Ülkücü Hareket ve mücadeleden gelmiyoruz?

Senin miden Doğu Perinçek gibi bir adamı kaldırıyor da, “Türklüğümle gurur duyuyorum” diyen Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ve onu destekleyenler söz konusu olunca mı rahatsız oluyorsun?

Sen öyle bir zavallısın ki, yazdığın yazıyı unutarak o konu üzerinden bile MHP’ye ve Liderine saldıracak kadar hem de!

Son seçimlerde CHP’nin Ankara Büyükşehir Adayı olan Mansur Yavaş’a “Hatırlayın Mansur o seçimde yüzde 28 civarı oy almıştı.

Aldı ama taşıyamadı o oyu ve şimdi sahneden çekiliyor.

Peki hataları mı?

Birincisi 2010 Eylül’ün de yapılan referandumda AKP’nin yanında yer alarak evetçi oldu ve MHP Genel Merkezi’ni bile Evet’e zorladı.

Hayır Mansur bu tasvip edilecek bir metot değil” cümlelerini köşende yazıp, bu yazıdan iki-üç ay sonrada “MHP niye Mansur Yavaş’ı aday yapmadı, niye desteklemedi?” diye MHP içinde fitne yaratmaya yönelik aşağılık tutum içine girende sendin !Kendi yazdıklarından bile haberi olmayansın.Yoksa yazılarını bir başkası mı yazıyor?

Bir zamanlarda “MHP Lideri Devlet Bahçeli Cuma namazı kılmıyor” diye bir iftira attın. Namusun, şerefin, haysiyetin varsa ispatla dedik. 2-3 yıl geçti. “MHP Lideri Devlet Bahçeli Cuma namazı kılmıyor” iftirasını atan her kimse piçliğin bir ürünüdür. Sen, o, bu, şu hiç fark etmez ! İspatla da varsa şerefini, haysiyetini, namusunu kurtar hadi zavallı!

Hangi yalanını, hangi iftiranı sayalım… Bir insanda Allah korkusu, kuldan utanması olur ama sende bunları aramak zaman kaybıdır. Şimdilik tam tencere-kapak modeli Doğu Perinçek’in yanını buldun. Yarın MHP’ye ve Lideri Devlet Bahçeli’ye daha çok saldırman için seni aynı misyonun adamı olduğun Emin Pazarcı’nın yanına alırlar. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdiğiniz çaba elbette AKP tarafından ödülsüz bırakılmayacaktır.

Baksana Emin’e ! Kalemi ve nefesiyle sürekli AKP logosu çiziyor. Yarın seninde olacağın o.

AKP, Saadet Partisi ve BBP yöneticilerine “Bize destek olun, milletvekili kontenjanı verelim” diye yalvarıyor. Bu yalvarmaların sonucunu bizde merakla bekliyoruz. Siz ise rakip adaya saldırarak Recep Tayyip Erdoğan’a bu desteği veriyorsunuz. İşçi Partisi olarak AKP’den kaç milletvekili kontenjanı aldığınız Sebo?

Sebo, bu işi de sen mi takip ediyorsun?

Zavallı Sebo, Bozkurtlara karşı havlamayı bırak !

Gerçi sende haklısın “Ardında yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz” atasözünü yaşatman lazım.

Eniklik ve havlamadan bahsediyordun ya zavallı Sebo, bu yazı da sana hem kapak ,hem de sıfat iadesi olsun !

Çemkir Sebo çemkir , nereye kadar çemkireceksin acaba?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.