Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

NEME LAZIM SULTANIM..

26.09.2018
A+
A-

Halk arasında bir Atalarımıza ait olmayan ama yılarca Ata sözü diye içimize karıştırılan Yahudi menşeili bir söz vardır ;

Her koyun kendi bacağından asılır’ evet bu söz dünya kurulduğundan beri fitne ve nifak sevicilerinin çıkarmış olduğu ve maalesef ,okumakdan aciz olan bizlerde parola haline gelmiştir.

Her ne olursa, bu söz söylenir ve bu söze de tasavvufi bir hava katarlar. Din tuvaliyle Tasavvuf fırçasıyla çizip çizip sunarlar vitrinlere. Kalbi pak olan insanımız da öylece inanır.

Behlül Dana hazretleri bu hususla alakalı ders vermek gayesiyle birkaç koyun keser ve bacağından asar ve onun kokusuyla insanlar rahatsız olunca Behlül Dana hazretlerine şikayetde bulunurlar

Kendileri de halka hitaben ‘iyi de her koyun kendi bacağından asılı size ne oluyor ‘ diyerek bu fitne sözü yerden yere vurmuştur. Evet herkes kendi günahından sevabından sorumludur amenna ama Dini İslam; iyiliğe davet, kötülüğü men etmeyi emretmiştir. Kelamı yanlış algılamakda üzerimize yoktur gercekten işimize geleni anlarız gelmeyeni zaten hiç takmayız.

Çağımız bu vaziyete gelmiştir; ‘Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’ dedikce bin yıl geriye gittiğimizin farkında değiliz ağlayan goncalarımızın, yıkılan otağlarımızın körleri olmuşuz ,sağırları olmuşuz. Lal oluvermiş dilimiz ağzımızı açmaz olmuşuz. Ateş düştüğü yeri yakıyor.Penceremizi kapatmışız aleme, nasıl olsa bize dokunmuyor demi !

Bu nasıl bir haldir bu nasıl bir duyarsızlıktır.Neden bu hale gelmişliği sorgulamaya kalkan yokmu ? komşunun evinde kızı kıyametler koparken evinde rahatca oturanlar .Memleketin her yanında ocaklar sönerken, fitnebazların uyku ilacıyla uyuyanlar nereye kadar uyuyacaksınız ? kusura bakmayın uyuyan güzel hikayesi yazmıyorum ! Biri gelsin sizi öpsün de uyandırsın diyemem ben ! uyandırsa uyandırsa Hakikatin şamarı uyandırır..!

Biz tebliğ ehli bir Peygamberin Ümmeti. Bir Ulu Ecdadın torunlarıyız.Asırlardır Türk İslam Ahlakıyla;Nizam-ı Alem Ülkümüzle Yedi kıtaya hükmetmişiz ! nerde bir insanın canı yanmışsa nerde bir can medet beklemişse koşmuşuz .. peki ya şimdi bu ‘bananecilik’ akımı nerden çıktı ?

Kasıla kasıla okuduğunuz kardeşlik şiirleri tribünlerin hazzı sefalarından başka nedir? Evvelinden gelen bu duyarsızlık; şu an Aziz Türk Gençliği karşısında büyük bir sorun teşkil etmektedir. Neme lazım diyerek başlanan her sözün sonu hüsranla bitmektedir maalesef.

Biz Türküz beklenileniz .Biz Karabağda Seda ! Kerkükde Hoyratız !

Biz Türkistanda Osman Batur! Biz Medine de Fahrettin Paşa!

Biz Anadoluda Mustafa Kemal ! Biz Çin Sarayında Kürşad!

Ve daha saymaya divitim yetmeyen, kelamım yetmeyen Türk İslam kahramanlarının Birlik Sancağını emanet ettikleriyiz. Bu bananecilik neyin nesi ?

Filistende ağlayan bir çocuğun göz yaşının selinde boğulmalıyız.

Biz Doğu Türkistanda Kızıl Çinin çizmelerinin altındaki Müslüman Uygur Türkünün kahrıyla kahırlanmalıyız.

Ama nerde ! Unutmuşuz ağam ! vefayı unutmuşuz insanlığı unutmuşuz ! kula kulluk başlamış Rahmanın kudretini unutmuşuz ! bırak çuvaldızı toplu iğne bile batırmayan beyler nutuklar atıyor birlik dirlik diye ! ama arkasında yine ayı söz BANANE..!

Biz Türk Milliyetçileri ,Biz Nizamı Alem Ülküsüne gönül veren mücahitler ; insanımızın derdiyle dertleniriz çileyi şerbet bilendeniz hamdolsun.

Bizim yüreğimiz Hira dağıdır bizim yüreğimiz Tanrı dağıdır..! Türkün acısı varken ,Müslümanın refahı yoksa,rahatlığı bilmeyiz bizde banane yoktur..!

Biz de ben kavramı mevcut değildir Biz ile vücut buluruz. Geleceğimizin teminatı olan Türk gençliğine en büyük çağrımızdır : Banane demeden daima koşturmalı mücadele etmeliyiz.

Size muazzam bir olay sunarak çağrımı nihayete erdireceğim

Kanun,i Yahya Efendiye Devletin hali vaziyeti için bir mektup gönderir ve sualde bulunur.

Yahya efendinin cevabı şudur

NEME LAZIM SULTANIM!

Bu cevaba anlam veremeyen Kanuni Dergaha giderek sual ede;r Yahya Efendiye derki :

‘Ben sana bi sualde bulundum senin bu cevabın nedir efendi’ !

Yahya efendi ise şu muazzam cevabı verir

Sultânım! Zulüm yayılsa, haksızlık şâyi olsa, işitenler de

neme lâzım” deyip uzaklaşsalar, sonra koyunları kurtlar değil de çobanlar yese, bilenler bunu söylemeyip sussa. Fakirlerin, muhtaçların, yoksulların, kimsesizlerin, feryâdı göklere çıksa da bunu da taşlardan başkası işitmese, işte o zaman devletin sonu görünür. Böyle durumlardan sonra devletin hazinesi boşalır, halkın itimâd ve hürmeti sarsılır.

Beyler! Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır

Hakkın karşısında haykıran Bozkurtlara selam olsun

Zalimin karşısında Elif misali dik duranlara selam olsun

Neme lazım demeden çalışan çabalayan Dini İslamın emrini yerine getiren Şanlı Peygamberin çağrısına kulak verip daima çalışan çabalayan bir Gençlik geliyor..

Ayrılıkda azap

Birlikte rahmet vardır..!

 

ERTUĞRUL SUBAŞI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.