Nedim Şener: FETÖ’cünün başı Hilmi Özkök’tür

Nedim Şener: FETÖ’cünün başı Hilmi Özkök’tür
12.02.2020
A+
A-

Nedim Şener, Habertürk ekranlarında katıldığı programda eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile ilgili sert suçlamalarda bulundu.

Özkök döneminde TSK’dan hiçbir FETÖ üyesinin atılmadığını belirten Şener, aksine aynı dönemde TSK tarafınfan FETÖ’nün orduda yapılandığına dair detaylı bir rapor hazırlandığını belirterek şu şekilde konuştu;

”O dönemde MGK’ya sunulan raporlar Kuran kursları denetlensin, kaymakamlar uyarılsın şeklinde irticaya yönelik 8-10 maddelik bir plan. Oysa hem Genelkurmay’ın hazırladığı hem de MİT’in hazırladığı FETÖ’nün yurt dışı faaliyetlerine ilişkin raporları okuduğunuz zaman, ki o tarihte Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök. Güya FETÖ ile ilgili bir rapor sunuyor değil mi MGK’ya. Ve ilk cümlesi ”Fetullahçı yapılanma TSK’da MİT’te Dışişleri’nde Milli Eğitim’e sızmıştır, yargıda yer bulmuş” şeklinde. Çok güzel MGK’ya bunu rapor olarak sunuyor. Sen orada ne iş yapıyorsun. Genelkurmay başkanısın.”

FETÖ’CÜNÜN BAŞI HİLMİ ÖZKÖK’TÜR

”TSK’ya sızdığına dair MGK’ya bir sunum yapıyorsan Allah aşkına bir tane temizle bakalım. TSK’da 80’li yılların başından beri 28 Şubat da dahil olmak üzere değişik sayılarda FETÖ üyeleri tasfiye edilmiştir. YAŞ kararları ile atılmıştır. Bunun tek istisnası vardır. 2003 yılında Hilmi Özkök geldikten sonra bir tek kişi bile FETÖ’cü üye diye atılmadı. FETÖ’cünün başı Hilmi Özkök diyorum, başka ne diyeceğim. Adam güya MGK’ya rapor sunuyor, demiyor ki kardeşim biz rapor sunuyoruz bunun gereğini yapın.”

(Superhaber)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.