Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Ne Paradigma Değişmesi?

15.06.2016
A+
A-

 

 

 

Osmanlı-Rus Savaşı’nda; Nene Hatun 3 aylık bebeğini bırakıp cephede savaşa katılır. “Çocuğun küçük sen dön” derler. Nene Hatun bugün bayraksızların, vatansızların, tarihin kulağına küpe olacak şu sözleri söyler: “Bebem, anasız büyür de, vatansız büyümez” Vatan da anadır, her Türk’ün anası. Vatana bir şey olursa bir kişinin anasız kalmasına benzemez. Bütün Türkiye anasız kalır. Vatana sahip çıkmak o yüzden haktır. Sahip çıkılmayan vatan batması müstahaktır. Bizim insanımız, Türk insanı, İstiklal Harbinde vatansız yani anasız kalmamak için cepheye atılmış, inanmış yüreklerin yanında savaşmışlar ülkelerini kurtarmışlardır. Suriyeliler gibi ülkelerinden, ölümden kaçarak, koştukları Ege denizinde boğulup ölmeyi kurtuluş olarak görmemişlerdir.

İşte efendiler, bugün şehit olan oğullarının naaşlarını teslim alanlar o yüzden “Vatan sağ olsun!” demektedirler. Bizim Dava olarak da paradigmamızın en üstünde bu değer yargısı yatmaktadır: “Bebem, anasız büyür de, vatansız büyümez” Burada ‘bebem’ anahtar kelimedir yerine değişik anlamlar koyabilirsiniz.

Türk Milliyetçiliği, vatan, millet, bayrak, ezan, din, iman, aile, birlik beraberlik, Anadolu, Türkiye, Türk dünyası, İslam alemi, vahdet, biz, toplum, Milliyetçi Ülkücü, Cumhuriyet, Atatürk, Başbuğ Türkeş, İstiklal Marşı, doğruluk, dürüstlük, varlığımızın Türk varlığına armağan olması, Dokuz Işık, Türkçülük bu manada Davamızın paradigmasını oluşturur. Kimse bu değerleri yeniden tarif etmeye, anlamlandırmaya kalkışmasın. Şimdi kim bu değerlerden rahatsızdır? Kim bu değerlerin başkalaşmasını isteyerek adını da ‘paradigma değişmesi’ diyerek bunları değiştireceğini söyler? Hangi zihni yapı bunu isteyebilir?

Terörün arttıkça arttığı bir dönemde hangi vicdan sahibi, ‘Sayın Liderim, iyi ki bir ucu Kandil’de, bir ucu İmralı’da bulunan iple yönetilen HDP desteğinde hükümet kurmamışsın. Senden, Allah razı olsun. Yoksa şimdi Yeni CHP’nin, Yeni AKP’nin sıktıkları HDP’li ellerinden damlayan, akan, askerimizin, polisimizin, korucularımızın tertemiz şehit kanı, çocuk, genç, yaşlı, bay, bayan’dan oluşan sivillerin kanı şimdi bizim elimizden damlayacak ya da akacaktı.” Diye teşekkür edecekleri yerde, paradigma değişmesi diyerek, neden HDP’yle hükümet kurmadığımızın hesabını Lider Devlet Bahçeli’ye soranlara yazıklar olsun!

Kardeşim ister beğenin, ister beğenmeyin, isterseniz iktidar olmamız için bu kafadan kurtulmalıyız deyin, ne derseniz deyin; ancak tüm dünya ve içimizdekiler bilsin ki, -Biz Milliyetçi Ülkücüyüz ve bu değerlerimiz asla değişmeyecektir. Bizim Paradigmamız dün de bunlardan oluşuyordu, bugün de bunlardan oluşuyor, yarın da bunlardan oluşacak.

Eee o zaman değişmeyen tek şeyin değişimin kendisi olduğu söylenen değişim ne olacak? Diyenlere diyoruz ki değişime açığız; ancak bunun yolu ve yöntemi “Başkalaşmadan değişim” olduğunu açıkça beyan ediyoruz. Yani temel de, hiçbir değerimizin değişmediği, değişmeyeceği yani ‘paradigma değişmesi’ adı altında dumura uğratılmayacağı bir değişimden yanayız yani “Başkalaşmadan Değişim” ve bu değişim de zaten uygulanmaktadır.
Teknik konularda, yol ve yöntem konularında, piar çalışmalarında, kendimizi ifade etmek noktasında, gençleşme noktasında hiçbir ana değerimizi değiştirmeden, “Başkalaşmadan” değişebiliriz. Hiçbir eksen kaymasına girmeden.

Çocuğun anasız büyümez; ama vatansız büyür diyorsanız zaten anlaşmamız mümkün değil. Vatansızlığı kabul eden birinin, Ziya Gökalp’in şu sözünü anlaması mümkün değildir:
“Vatan ne Türkiye’dir Türklere ne de Türkistan,
Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir Turan!”

Bayrağımızın kırmızısının ecdadımızın kanından oluştuğunu bilmeyenler onun değerini nereden bilecekler?
İlle de değişim isteyenlere diyoruz ve şart koşuyoruz ki, Milliyetçi Ülkücü Hareketi Dava yapmaktan çıkaracak olan paradigma değişmesine karşıyız ve son nefesimize kadar karşı olacağız.
Sözün özü olarak diyoruz ki, Paradigma değişimine kapalı, “Başkalaşmadan Değişim”e açığız. İnanıyoruz ki rahmetli Başbuğ’dan bugüne kadar paradigmasına sahip çıkan Ülkücü İrade bundan sonrada bu değerlere sahip çıkacak, bu değerlere göre siyaset yapmaya devam edecektir. Politikacılar yani Dava adamı olmayanlar Grup Yorum eşliğinde değişim isteklerine devam edip, paradigma değişmesi isteyebilirler. Biz değerlerimizi değiştiremeyiz. Onun için diyoruz ki:

“Ben, Başbuğumuzun hayat boyu yanında durmuş, parti parti gezintiye çıkmaktansa paşa paşa ölmeyi göze alacak inanmış birÜlkücüyüm. Dünya başıma yıkılsa, aç kalıp muhtaç düşsem; yine namerde el açmam, yine de bu davadan dönmem, bu emanete leke sürdürmem.” Diyen Lider Bahçeli’nin yanında yer alarak, değerlerimizi değiştirmeyeceğiz, şahsiyetimizin oluşumundaki en önemli özellik maneviyatımızı maddiyatla yer değiştirmeyeceğiz!
Lider Bahçeli’nin dediği gibi, “Ülkücüler her zaman doğrunun yanında olmuştur.”
Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.