Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Sisli

“Ne Mutlu Türküm Diyene…” Sözünden Kim Rahatsız Olur?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
28.03.2013
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK

“PKK Açılımı” demek, Türklüğü ortadan kaldırma mücadelesi vermek demektir.

“PKK Açılımı” demek, Türk milletini sırtından hançerleme demektir.

“PKK Açılımı” demek, soysuzluğu, ihaneti, hainliği meşrulaştırma demektir.

AKP/PKK koalisyonu bu yapılmaya çalışılanların baş sorumlusudur.

Kuruluş felsefesi bu topraklara ait olmayan AKP, küresel güçlerin çizdiği yol haritasında, PKK’yı yol arkadaşı edinerek Türk milletinin kimliğini ortadan kaldırmak için, ele geçirdiği iktidar gücüyle gece-gündüz çalışmaktadır.

2009 yılında PKK açılımı çerçevesinde başlattıkları rezaletleri, ihanetleri ve kahpelikleri 2013 yılında daha pervasız bir halde uygulamaya koymuşlardır.

21 Mart Nevruz Bayramı’nda Diyarbakır meydanlarında PKK terör örgütüne şov yaptıran, Kandil’i adeta Diyarbakır’a taşıttıran rezil iktidar sahipleri, şimdi de Güneydoğu Bölgesi’nde “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözlerini dağlardan, taşlardan, meydanlardan, kurumlardan silmeye ve kaldırmaya başlamıştır.

Lafı hiç uzatmadan söyleyeceğim. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ne Mutlu Türküm Diyene…” sözünden kimler rahatsız olur?

Bir adam kansız, soysuz, piç, bölücü, nankör, haysiyetsiz ve şerefsiz değilse bu sözden rahatsız olur mu?

“Ne Mutlu Türküm Diyene…” sözünden rahatsız olan herhangi biri çıksın bizlere bunun cevabını versin…

En son olarak Batman meydanındaki “Ne Mutlu Türküm Diyene…” sözünün kaldırılması AKP/PKK ittifakının adım adım hedefe ilerleme çabasından başka bir şey değildir.

Türklerden oy alıp iktidar olan AKP’nin iktidarında, Türklük ortadan kaldırılıyor.

Türkiye, son 10 yıldır bu garabeti yaşamaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ne Mutlu Türküm Diyene…” sözü Türk milletinin her ferdini kucaklayıcı, kapsayıcı, birleştirici bir sözdür. Bu birleştiriciliği ortadan kaldıran her kimse bölücülüğe hizmet etmektedir.

Abdullah Gül’den Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan’dan Başbakan olursa zaten “Türklüğün” tehdit ve saldırı altında olması kadar doğal bir şey yoktur.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı sıfatından çok, BOP Eşbaşkanlığı sıfatına çalışan Recep Tayyip Erdoğan neyse de, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sen Çankaya köşkünde “Başkomutan” sıfatıyla oturuyorsun, Mustafa Kemal Atatürk’ün sıfatını taşıyarak, onun sözünün silinmesine nasıl müsaade ediyorsun?

Müsaade ettiğin gibi, bu sözlerden rahatsızlığını ilk duyuranda sensin?

Türk’ün vatanında Cumhurbaşkanlığı sıfatı taşıyıp, hizmeti kime yapıyorsunuz? Mesele Türklük olunca bu suskunluk, bu sessizlik neden?

“Ne Mutlu Türküm Diyene…” sözünü belki dağlardan, taşlardan, meydanlardan silebilirsiniz ama gönüllerden asla silemeyeceksiniz.