DOLAR 6,0488
EURO 6,5654
ALTIN 306,6
BIST 120.562
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Yağışlı

“Ne Kürdistan’ı ulan!”

“Ne Kürdistan’ı ulan!”
01.03.2019
3.394
A+
A-

Bozkurt Başı Liderimiz dediği gibi

”Ben de bir bozkurt olarak ülkem için gerektiğinde canımı veririm”Bu hilale al olurum.

Yazımın başında şu hususu özellikle belirtmek isterim

Yazacaklarımın vatanın milletin birliği konusunda bizden farklı düşünmeyen bu konuda bizim kadar hassas olan gerektiğinde bu hilale al olan kürt kardeşlerimle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Onlar bizim gönül coğrafyamızın bir parçasıdır.Vatan coğrafyası ile de zaten bir sıkıntıları yoktur onların

Cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş’in diliyle..’’Biz ne kadar Türk’sek onlarda o kadar Türk’tür, Onlar ne kadar Kürt’se bizde o kadar Kürt’üz”

Bu yazıdaki muhataplarımız gönül coğrafyamızı yıkmaya vatan coğrafyamızı parçalamaya çalışan adı sanı soyu sopu ne olursa olsun ister dinli ister dinsiz hainlerdir

.Bebek katili PKK ve onun siyasi uzantısı HDP ile yol alanlardır.Onlara lojistik ve yandaşlık destek verenlerdir.Teröristlerdir

.Yıllarca haçın gölgesinden hilale düşmanlık yapan sol adına kürtçülük yapanlardır.

Yüz yıllardır haçın gölgesinden hilale düşmanlık besleyen hainlerin bilinçaltında, ‘kendi bağımsız ülkelerini kurma hayali’ hep var oldu. Kürtler’in ‘bağımsız bir devlet hayali’ her seferinde ‘bir başka bahara’ ertelendi.

Kuzey Irak’ta. Kürdistan diye tanımlanan bölgeye ülkemizin güneyini ve benimde yaşamaktan gurur duyduğum doğu Anadolu bölgesini Erzurum’u ilhak etme hayali hep kura geldiler.Böylece Kürdistanı tamamlama ülkemizi bölme niyetleri her zaman Türkün kudretine ve gazabına uğramıştır

Böyle devam ederse;bırakın hayalinizdeki”Kürdistan’da” yaşamayı altında yatacağınız kabristan bulamazsınız.!

Bu günlerde seçime gidilen günlerde Türk devletinin Meclisinde bulunan bir şerefsiz hain HDP Eş Genel Başkanı’nın “Kürdistan’da biz kazanacağız, Batı’da AK Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz” diye zırvalıyor başından büyük laf ediyor.Bilmez ki o dil kesilir.O meclisten boyundan büyük işlere talip olan kimseler için söylenen Hasan Dağı’na oduna gidersin
Senden önce de başından büyük işlere meze olanlar gibi sen ve senden sonra da meze olacaklar çok olacaktır.Senin gibi .İtler her zaman ürmüş ama kervan hep yürümüştür.
O itlerden biri de 90’lı yıllarda Başbuğ Alparslan Türkeş’in karşısında ürmeğe kalkan Orhan Doğan olmuştur.

İşte o ite Bağbuğ’un haykırışı

Alparslan Türkeş, o dönemde PKK’nın siyasi kanadı konumundaki DEP’in Milletvekili Orhan Doğan’la, Show TV’de yayınlanan ’Çapraz Ateş’ programına çıkmıştı. Doğan’ın bölücü söylemlerine tepki gösteren Türkeş şunları kaydetmişti: …Bu işin sonu kötüye varacak. Siz Türkiye’de Kürtçe resmi eğitim dili olacak,ondan sonra bu bölgeye federasyon verilsin, Kürt kimliği tanınsın diyemezsiniz. Bunu dediğiniz vakit Türkiye’yi parçalamaya karar verdiniz demektir. Türkiye’yi parçalatmayacağız. Buna izin vermeyiz. Bunu iyi anlayın. Kan dökmek gerekirse vatanımızın birliği için kan da dökeriz. Devletimizi ayakta tutmak için canımızı da feda ederiz. Ondan haberiniz olsun. Yanlış yoldasınız. Kendinizi düzeltin.
O yıllarda kürtçülük tam bir moda haline gelmişti ilgili ilgisiz bir çok isim ve STK bölücülüğü kendine görev edinmişti.
TÜSİAD’ın hazırladığı “Doğu Raporu” sonrasında ortaya çıkan “Türkiye Mozaiktir” söylemine Alparslar Türkeş, 11 Haziran 1995’te şöyle karşılık vermişti: “Bugün bazıları, ’Türkiye pırıl pırıl mozaiktir’ diyor. Ne mozaiği ulan. Türkiye’de Türk yaşıyor. Burası 1071’den beri Türklerin memleketidir. Türklerden önce buralarda Frigyalılar, Hititler, Lidyalılar yaşamış. Bunların hepsi ölü milletlerdir. Hepsi yok olup gitmişler. Kimi çevreler, ’Kürt gerçeğini tanıyacağız’ diyorlar. Yediği naneye bak. Sen önce Türk gerçeğini tanı. Kürtler bizim bin yıllık kardeşimizdir.”
Yıllar geçse de çakallar hüküm sürmeye kalksa da hükümleri hep bozkurdu görene kadar olmuştur.Kurdun at avlayacağı zaman, çakalları hesaba katıp avından vazgeçtiği görülmemiştir.Kurt kafaya koymuşsa o at artık avdır.

İşte Başbuğ’dan sonra,Türkün Devlet Beyinin haykırışı

“Ne Kürdistan’ı.. Diyarbakır, Hakkari ve daha niceleri Türk’ün öz yurdudur ve asla kaybedilmeyecektir. Adımız Türk Milleti, devletimiz de Türkiye Cumhuriyetidir; bundan geri dönüş yoktur.
Düşmanlık saçan, hendekleri kutsayan HDP’li siyasetçiler için hukuki işlem başlatmak için savcılar ne beklemektedir? Köküne kıran mı girdi bu adaletin? Milletin kesesinden HDP’li belediyeler PKK’ya çalışmaktadır. Kürdistan neresidir? Diyarbakır’ı ihanetin ağırlık merkezi yapmak hangi aklın ürünüdür. Gaflet, dalalet ve hatta hıyanet bu olsa gerek. Kürt kökenli kardeşlerim yalnız değilsiniz ve sahipsiz bırakılmayacaksınız. PKK sizin temsilciniz değildir. Teröristler ev ev, sokak sokak bulunmalı teröristler tek tek hendeklerle imha edilmelidir. ‘’
Türk tarihinin her satırı, her sayfası, her asır ve çağı bizim için henüz mührü sökülmemiş hazinedir.

Türk milleti tarih kadar eskidir; bu nedenle hem tarih yazmış hem de tarih yapmıştır. Türk milleti tarihten çekip alındığında tarih diye bir şey de kalmayacaktır.

Beka bilmez tarih cahilleri yandaşınız olsa da Size bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz.

Bayrağımız milli namus ve şerefin göklerde dalgalanan itibar ve görkemidir.Yanına asla bir paçavrayı yaklaştırmayız

Bozkurt Başı Liderimiz dediği gibi

”Ben de bir bozkurt olarak ülkem için gerektiğinde canımı veririm”Bu hilale al olurum.

Kürdistan naraları atanlara ve bunlara özgürlük gözüyle bakanlara “Ne Kürdistan’ı ulan!” diyorum, Başbuğ Alparslan Türkeş’in diliyle…”

Ne Mutlu Türküm Diyene..!

İhsan Akan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.