Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Namusu Ve Şerefi Olan Bu ittifaka Karsi Çıkar

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
01.03.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

“Terör örgütü PKK ile görüştüğümüzü , pazarlık yaptığımızı söylemek alçaklık, şerefsizlik, namussuzluk” diyorlardı. Şimdi ise nerdeyse “Görüştüğümüze karşı çıkanlar alçak, namussuz ve şerefsiz” deme noktasına geldiler.

AKP’nin omurgasız siyaset anlayışına ve siyasi ahlaksızlığına en büyük örnek bu hal olsa gerek. AKP’ye bu saatten sonra oy verecek olanlar herhalde “namusun, şerefin” ne demek olduğunu öğrenerek ve bilerek oy verecektir.

AKP’nin MHP sayesinde 1.PKK Açılımında rezil olmasından sonra şimdi 2.PKK açılımına kalkışmasına giriştiği günlere şahit oluyoruz. Yine kıvranmaya ve yine soğuk terler dökmeye başladılar. Bu ihanet sürecini yine en iyi okuyan ve toplumu uyaran MHP olmaktadır. Başta MHP Lideri Devlet Bahçeli olmak üzere hangi MHP’li yetkili bu sürece dair tespit ve uyarı yaparsa, yanıldığı ve yanılttığı bir tane konu olmamıştır. Tarih MHP’yi hep haklı çıkarmış ve çıkarmaya devam etmektedir.

Artık herkesin gözü önünde AKP’nin PKK’dan , PKK’nın AKP’den bir farkı olmadığı anlaşılmıştır. Geçtiğimiz hafta yanına BDP’li heyet gelen (AB)(D)ullah Öcalan’ın onlara “AKP’yi iktidar yapan ve 10 yıldır ayakta tutan benim” demesi , AKP’nin de bu katili “Öcalan’ın önemli bir aktör olduğunu kabul etmeliyiz” şeklinde göklere çıkarması zaten AKP-PKK ittifakının çok güçlü olduğunu göstermektedir.

Öcalan ile BDP heyeti arasındaki görüşme notları ortaya çıktı ve o görüşmelerde Öcalan’ın “Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey’in başkanlığını destekleriz. Biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz.” demesi zaten dönen dolapların özetidir.

Bu görüşme notları sızmadan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Salı günü yapmış olduğu “Bize göre Başbakan ve İmralı canisi arasındaki paslaşmanın özeti şu şekildedir: “Ver Başkanlığı, Al Özerkliği”, “Ver Başkanlığı, Al Bağımsızlığı”, “Ver Başkanlığı, Al Anadilde Eğitimi”, “Ver Başkanlığı, Al Güneydoğu’yu” şeklindeki tespitler, MHP’nin doğru bir noktada duruşunu ve tavrını göstermeye yetmektedir.

AKP-PKK ittifakı Türklüğe savaş açmış ve Türkiye’yi bölmede karar kılmıştır. PKK’da kendi menfaati için ,AKP’de kendi menfaatini düşünerek hareket etmektedir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın “Başkanlık sistemini” oluşturmak için vermeyeceği taviz yoktur. Aklınıza gelen yahut gelmeyen her şeyi yapabilecek karakter ve anlayış içindedir. “Sayın Öcalan” diye hitap ettiği alçak ona bu imkanı sunabileceğini söylemektedir. Recep Tayyip Erdoğan’da bu mesajı aldığı PKK’ya her türlü iyiliği ve kıyağı yapacak konumdadır.

Yıllar önce “Ver oyunu AKP’ye, gitsin PKK’ya” dememizi bugün aklı olan ve beyni çalışan herkes anlamıştır değil mi?

AKP’ye verilen her oy PKK’yı yüceltmiştir. Bunun aksini iddia edebilmek için inanın beyinsiz olmak lazımdır. AKP’nin iktidarında PKK’nın geldiği şu nokta her şeyi göstermiyorsa daha ne gösterecektir?

Geçtiğimiz ay halkı yine aldatmak ve kandırmak için yasayı tekrar getirip Apo’yu asmaktan bahsediyorlardı ,şimdi “Öcalan’ın önemli bir aktör olduğunu kabul etmeliyiz” diyorlar.

Etnik kökeni ne olursa olsun Türk vatandaşı AKP-PKK arasında gerçekleşen bu alçak oyunları artık görmelidir.

Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan ve (AB)(D)ullah Öcalan ittifakıyla yönetilmektedir. Namusu, şerefi olan bu ittifaka karşı çıkar… Aynı biz Türk milliyetçilerinin, Ülkücülerin yaptığı gibi…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.