Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

MUTLU OL TÜRKİYE, GİDİYOR AKP…

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
04.05.2015
A+
A-

AKP ilk defa seçimlere ezik ve algı oluşturamayan bir halde giriyor. Gündem belirleyemiyorlar, hangi yalana sarılsalar dalga konusu oluyorlar, mitingleri geçtiğimiz seçimlere göre çok zayıf geçiyor, bomboş salonlarda toplantı yapıyorlar, gittikleri yerlerde yuhalanıyorlar, AKP’deki iki başlılık AKP’lilere bile rahatsızlık veriyor, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda ortaya çıkan rezaletler her yerde kendilerine yük oluyor, Kaçak Saray’a yapılan israflar herkesin dilindedir.

Böyle bir atmosferde de bilinçaltlarını ortaya koyan ifadeler, AKP’nin eridiğini, tükendiğini kendilerinin de kabullendiğini göstermektedir.

Namus ve şeref üzerine ettiği “tarafsızlık” yeminini uygulamayan ve düzenlediği mitinglerde muhalefetin mazot vaatlerini eleştirecek kadar kendini küçük düşüren Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan’ın “-Şimdi de gizli köşelerde buluşup kadeh tokuşturuyorlar. İktidarının gidişine şerefine diyorlar.” ifadesi, Bülent Arınç’ın insan içine çıkamaz hale soktuğu ama büyük pişkinlikle ekran ekran gezerek 0-5 yaş grubu çocuk zekâsının bile yapmayacağı yorumları yapan Twitter Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek’in “Yeni koalisyonun üst akıla göre başbakanı Ekmeleddin İhsanoğlu. ” ifadesi, 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda ortaya çıkan büyük para havuzu oluşturma uzmanı Binali Yıldırım’ın “Gerekirse AK Parti azınlık hükümeti kurar ” ifadesi, yazdığı yazılarla, ekranlarda yaptığı komik AKP savunmalarıyla medyanın eğlence figürü olan Abdülkadir Selvi’nin “AKP’nin büyüsü bozuldu” ifadesi, AKP yandaşı anket şirketlerinin AKP’nin tek başına iktidar olamayacağını vurgulaması, AKP’nin içinde bulunduğu durumu çok net göstermektedir. İktidardan gitme, oyların erime ve partinin tükenme sürecine girdiğini kendileri daha hangi cümlelerle ifade edebilirler ki?

Zaten 17-25 Aralık gibi yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet gibi büyük bir operasyonu yaşamış bir partinin tekrar tek başına iktidar olması toplumun çok büyük çürümesi olur. AKP’nin bu rezalete rağmen ödüllendirilmesi Türk milletinin büyük ayıbı ve utancı olur. Millet yoksulluktan kıvranırken, büyük acı çekerken saray lüksü yaşayanlara ders verilmezse bu ülkenin geleceği büyük tehlikelere girecektir.

AKP’de işte bu yüzden alacağı dersin farkındadır ve iktidarını korumak için ne yapacağını şaşırmaktadır. Meydanlarda, ekranlarda yalan rüzgârlarını fırtınaya dönüştürdükleri gibi, iktidardan gidecek olmalarını da bilinçaltlarından dökülen cümlelerle açığa vurmaktadırlar.

“İktidarın gidişine seviniyorlar”, “Başbakan şu-bu olacak”, “Gerekirse azınlık hükümeti kurarız”, “Büyü bozuldu artık kimseyi etkileyemiyoruz” tarzı cümleler aynı zamanda başlarına gelecek hallere hazırlıktır.

Türkiye’nin varlığının ve geleceğinin korunması adına, ahlakın hâkim kılınması adına, İslam’a düşmanlıkların bitmesi adına, adaletin ve hukukun uygulanması adına, hırsızlığın, rüşvetin itibarının bitmesi adına, bölücülüğün ezilmesi adına, yoksulluğun bitmesi adına, komşu ülkelerle ülke menfaatini koruyacak ölçülü ilişki adına, emperyalist ülkelerin projelerinde taşeron olmama adına zaten AKP’nin bu topraklardan silinmesi gerekmektedir.

Türkiye’nin başına gelebilecek en büyük felaket Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu gibi isimler olabilirdi, şuan Türkiye bu felaketi yaşamaktadır.

Türk milletinin tekrar ayağa kalkması, Türkiye’nin prangalarından kurtulması bu iki isimden kurtulmaya bağlıdır. AKP’nin gidişi demek Recep Tayyip Erdoğan’ın artık nefes alamaması demektir. Onun etkisizleştirilmesi Türkiye’ye huzur verecektir.

Mutlu ol Türkiye, gidiyor AKP…

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.