DOLAR 5,8872
EURO 6,5282
ALTIN 294,7
BIST 121.475
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Hafif Yağmur

“Muta Nikahı” İçin Bu Ön Hazırlık Ve Yaratılan Atmosfer Nedir?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
12.03.2014
96
A+
A-

Görüntüler ve ses kayıtları çıktığı günden bu yana AKP’nin en güçlü savunması, işine gelmeyen kasetlerle ilgili “Montaj” deme özgürlüğü kullanması ve kendilerinin “Günah işleme özgürlüğüne” müdahale edilemeyeceğine samimice inanmalarıdır.

İşte böyle bir gündemde geçtiğimiz hafta AKP’nin resmi yayın organı gibi çalışan Yeni Şafak gazetesinde ilginç bir haber vardı.

Yeni Şafak’ın o haberi şöyleydi: Erdoğan teşkilatını uyardı. AKP Genel Merkezinde İl başkanları ile bir araya gelen Erdoğan, “paralel yapının akla hayale gelmedik ahlaksızlıklarla saldırabileceği” iddiasında bulundu.

Haberin devamında da Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Seçimler yaklaştıkça bu paralel yapı her türlü ahlaksızlığı göze aldı. Bunlar yakında görüntü servislerine başlayabilirler. Partimizin ve hükümetimizin başarılarını gölgelemek için her türlü seviyesiz akıl ve izandan yoksun çirkinliklere tevessül edebilirler’ dediği vurgulanırken, haberin sonunda, “Başbakan Erdoğan’ın ‘Bunlar her türlü ahlaksızlığı yapabilirler’ şeklinde teşkilatlarını uyarması, paralel yapının son günlerde ısıtıp ısıtıp servis ettiği ‘Muta nikahına’ dikkatleri çevirdi” cümleleri yer almıştır.

Bu haberden anladığımıza göre Recep Tayyip Erdoğan’ın “Muta Nikahı” konusunda bir korkusu, hazırlığı ve beklentisi olduğu görülüyor.

Yeni Şafak gazetesinin AKP’yi savunmak adına birçok konuda rezil olmuş yazarı Abdülkadir Selvi’nin de aynı gazetede “Evet beyler. Duyduk duymadık demeyin. Kod adı, ‘Muta nikahı’ olan yeni bir operasyon geliyor. Hem de nur topu gibi bir paralel yapı operasyonu bu.” Şeklinde yazılar yazması ve yine Yeni Şafak Gazetesi’nin yazarlarından Fuat Atik’in “Muta nikâhı cemaat için de ‘çook’ büyük tehlike” başlıklı yazısı ile Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya çıkmayan kasetlerden önce atmosfer oluşturmak için uyarıda bulunması ne kadar ilginçtir değil mi?

Yeni Şafak gazetesinin verdiği bu “Muta Nikahı” ile ilgili haber diğer gazetelerde de işlendi. Recep Tayyip Erdoğan’ın kapalı oturumda “Muta Nikahı” ile ilgili söyledikleri diğer gazete ve haber sitelerinde de onun ağzından şu şekilde yer buldu:

“Benimle ilgili muta işini gündeme getirebilirler. Bunlardan her şey beklenir. İran’a gittiğimde ikisinde eşim, diğerinde kızım vardı. Bunlar her türlü ahlaksızlığı gündeme getirebilirler.”

Başbakan önceden bu duyuruyu yaparken, 2013 yılında cemaatin gazetelerinden olan Bugün Gazetesi’nde Gültekin Avcı imzalı çıkan “Mut’a arşivlerinde kimler var” ve “İstihbaratta mut’a operasyonları” başlıklı yazılar, Mart ayı başında gerçekleşen “Mut’a nikahı mezhepleri karıştıran büyük bir fitne” konulu konferanslar ve Zaman Gazetesi’nde bu konferansla ilgili çıkan “İslam âlimleri: Muta nikâhı, zinadan farksız” başlıklı haberlerde birleşince bu konuda birtakım gelişmelerin olacağını göstermektedir.

Başbakan Erdoğan’ın “Benimle ilgili muta işini gündeme getirebilirler.” Sözlerine dair haberleri okuyunca, Deniz Baykal ve MHP’li bazı yöneticiler hakkında çıkan kasetlerle ilgili miting meydanlarında kullandığı sözler aklıma geldi. Türkiye’de Deniz Baykal ve MHP’li yöneticiler hakkında çıkan görüntülü kasetleri kullanan tek siyasetçi Recep Tayyip Erdoğan’dı. Şimdi haftalardır onunla-bununla yaptığı ses kasetlerini dinliyoruz. Ve şimdi de kendi ağzından bile “Muta Nikahına” dair kendisi ile alakalı bir gündemden bahsediyor.

Şimdi isterseniz Recep Tayyip Erdoğan’ın Deniz Baykal ve MHP’li yöneticilerle ilgili kasetleri mitinglerde diline nasıl doladığını tekrar hatırlayalım mı?

* “Eşini aldatanları mağdur olarak göremeyiz”

* “Eee zaten Sayın Genel Başkanın Parlamentoya gelip gittiği yok. Biz orada Anayasayla uğraşırken, Sayın Başkan başka yerlerdeydi.”

* “Bu tür ahlaki olmayan konulara, gayri meşru olaylara, ‘Özelidir’, ‘Özel hayata müdahaledir’ demeyi, halkının yüzde 99’u Müslüman olan toplumun ahlaki değerlerine ters yaklaşım olarak görüyorum. Bunu doğru bulmuyorum ve bunlarla da bizim ortak mücadele etmemizin gereğini iddia ediyorum. Çünkü, bunlar siyasetin içinde, eğer temsil noktasında olurlarsa, bizim Türk siyasetinin geleceği sıkıntıda, demektir. Çünkü siyasetin içinde yer alanların, her alanda örnek insanlar olması lazım”

* “(Baykal’ı kastederek) Kendisinden önceki beline hakim olamadı. Hala bu medya, bu siyasiler ‘İnsanın özeline karışıyor’ diyorlar. Yahu kendi eşiyle mi bir şey oluyor da özel oluyor. Bu özel değil, bu genel genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır…”

* “Yahu senin hayatın bu işlerle geçti. Bir kasetle duman oldun. Söylemeyecektim en sonunda konuşturdun.”

* “Komplo komplo dedi… Böyle birşey yapmadığını söylemiyor. İsmi geçen diğer kişi de bunu söylemiyor.

*”Bunu kınıyorum. Türk toplumunun midesi bu kadar geniş mi? Kendi ahlak değerleriyle oynayanlara bu millet prim vermez.”

*”Bahçeli çıkmış ‘AKP iktidarı insanların özeline giriyor’ diyor. Neden? Çünkü kendi adamlarının da kaseti çıktı. ‘Özeldi’ de, istifa ettirme sahip çık o zaman”

Başbakan Erdoğan şimdi her ne kadar “kasetlerin yayınını ben durdurdum” dese de, aslında bu sözlerle kasetlerin içeriğini tüm Türkiye’ye duyuran kendisidir. Duymayanlar onun sayesinde duydu, görmeyenler onun sayesinde gördü.

Dün Deniz Baykal’ın ve MHP’li yöneticilerin çıkan kasetleri gerçekten kendi özeliydi. Ama bugün yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvetle ilgili çıkan kasetler bu millet nazarında gerçekten genel bir durumdur. Çalınan milletin parasıdır, geleceği karartılan Türk milletidir. Her vatandaş bu konunun takipçisi olmalıdır. Aslında çıkan ses kayıtları hakkında bu ülkenin her vatandaşı bireysel olarak dava açmalıdır.

Ama Recep Tayyip Erdoğan’ın varsa bir “Muta Nikahı” hadisesi ve bununla ilgili görüntüsü o sadece onun özelidir. Böyle bir görüntü çıkarsa eğer bunu da miting meydanlarında, gazetelerde, televizyonlarda kim kullanırsa kullansın o kişiler şerefsizdir, alçaktır. Belden aşağı siyaset yapmak, karakteri ve haysiyeti olmayanların işidir. Deniz Baykal ve MHP’li yöneticiler bunu yaşadı, başkaları da yaşamasın…

“Muta Nikahı” üzerine daha ortaya bir kaset çıkmadan, “böyle kasetler çıkacak” şeklinde konuşan ve yazan AKP’liler, merak etmeyin böyle kasetler çıkarsa eğer bunun alçaklık olduğunu sizden önce bizler yazacağız.

Bakın, MHP’li bazı yöneticilerin kaseti çıktığında “KASETLERLE DİRİLMEYE ÇALIŞAN AKP” başlıklı yazı da neleri yazmışım: İnsanların evine girip kamera yerleştiriliyor, telefonları, ortamları dinleniyor bunları yapanları bulması gerekirken, Başbakan onların ortaya koyduğu kirli tuzak eserlerini meydanlarda muhalefete saldırmak için kullanıyor. Her türlü devlet imkânı elinde, istese bu tür kirli tuzakları yapanları anında buldurur. Ama böyle bir derdi yok, olmadığı içinde bu kirli tuzakları yapanın AKP olduğuna dair kanaatler yaygınlaşıyor. Bir gün gelir bu kirli yöntem AKP’yi vurur, bu kasetlere tüm ülkeyi odaklamaya çalışan AKP’yi de tüm ülke izler… O zaman ahlak nedir, hukuk nedir AKP belki daha iyi anlar.( 5-Mayıs-2011)

AKP’lilere ait “Muta Nikahı” üzerine çıkabilecek ne türlü görüntülü kaset olursa olsun, yine ahlak ve hukuk hatırlatmasını yapacağız. AKP’lilerde “Montaj, montaj bu” diye ağlamasın, sadece “Özel, özel bu” desin…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.