Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Mustafa Elitaş, 5 Kavramı Anlayacak Zeka Yok Mu Sende

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
31.05.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Milliyetçi olacak, Muhafazakar olacak, Manevi değerleri taşıyacak, laik bir aday olacak. Demokratik değerlere sahip olacak.” şeklinde tarif ettiği Cumhurbaşkanı adayı için “Çatı Aday” projesi çerçevesinde yapmış olduğu görüşmeler olumlu geçtikçe ve diğer partiler bu konuda çok samimi düşünce ve desteklerini kamuoyuna açıkladıkça, AKP’li yöneticilerin , yazarların, yorumcuların kimyası bozulduğu gibi beyin motorları da yanmaya başladı. Ne konuştuklarını , ne yazdıklarını inanın kendileri de bilmiyor.

Bunlardan birisi de AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş olmuştur. Elitaş “Çatı Aday” için Kayseri’de AKP’nin programında değerlendirmelerde bulunmuş. Aslında buna değerlendirme denilmez , salondakileri kandırmak ve aldatmak için konuşma yapmıştır.

Mustafa Elitaş demiş ki : Sayın Bahçeli, Çatı aday tarif ediyor, ‘vatanını milletini seven, milletin gönlünde yer etmiş, büyük çoğunluğun oyunu almış gönlüne girmiş birisi’ diye tarif ediyor. En son tarifine baktığım zaman, doğrudan doğruya Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan’ı tarif ediyor.”

MHP Lideri Devlet Bahçeli , şu beş kavram ve sıfat üzerinden Cumhurbaşkanı adayını tarif ediyor.

ü Milliyetçi ,

ü Muhafazakar

ü Manevi değerlere bağlı

ü Laik

ü Demokratik

Bunlardan hangisi Recep Tayyip Erdoğan’ın zihniyetinde, düşüncesinde ve yaşantısında var Mustafa Elitaş?

Mustafa Elitaş , senin gibi kavramlardan bihaber olanlara , bu kavram ve sıfatlarla dünyada en son anılacak kişinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu daha önce şu şekilde örnekleriyle yazmıştım;

“MHP Lideri Devlet Bahçeli “Milliyetçi olacak” diyor, Recep Tayyip Erdoğan “Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” diyen kişi olarak karşımızdadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Muhafazakâr olacak” diyor, Recep Tayyip Erdoğan milli ve manevi değerleri muhafaza etmeyi bırakın, küresel projelerde rolünü oynayarak ve uygulayarak onlara sürekli darbe vuran kişi olarak karşımızdadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Manevi değerleri taşıyacak” diyor, Recep Tayyip Erdoğan 17-25 Aralık operasyonlarından sonra ortaya çıkan gerçeklerle manevi değerlere bakış açısını tüm dünyaya gösteren kişi olarak karşımızdadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Demokratik değerlere sahip olacak.” diyor, Recep Tayyip Erdoğan “Demokrasi amaç değil araçtır” diyen kişi olarak karşımızdadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Laik bir aday olacak” diyor, Recep Tayyip Erdoğan “Tutturmuşlar laiklik elden gidiyor, laiklik elden gidiyor. Yahu, bu millet istedikten sonra tabii elden gidecek yahu! Sen bunun önüne geçemezsin ki. Yani zorla bu milletin elinde tutmaya gücün yetmez. Millete rağmen bu yürümez zaten.” diyen kişi olarak karşımızdadır. ”

Değil %43 oy , %99 oy alsanız da bu kadar rezalete bulaşmış zihniyetiniz nasıl aklanacak? Siz hesabı önce mahkeme salonlarında verecek sicil sahibi iken , fazla oy alınca rezaletlerinizden nasıl aklanmış oluyorsunuz?

Çok oy almaktan bahsediyorsun da Irak’ta ve Libya’da niye ABD uşaklığı yapıp halkından çok yüksek oy alan Saddam ve Kaddafi’nin öldürülmesini sağlayan hizmetkarlığı yaptınız? O halde Suriye’de 2012 yılında yapılan seçimlerde %67.6 oy almış Beşar Esad’ı hangi küresel uşaklık adına devirmeye çalışıyorsunuz? Çok oy almak size çok anlam ifade ediyor da başkasına gelince mi anlamsız oluyor?

Mustafa Elitaş , siz çok oy alınca ‘Evde sıfırlanan’ paralar mı aklandı? Rüşvet ve yolsuzluk iddiaları mı temize çıktı? Türk/İslam değerlerine yaptığınız ihanetler mi unutuldu? Allah’ın ayetleriyle geçtiğiniz dalgaları hiç olmamış mı sayalım?

Siyasi karakterinizin neresini tutsak elimizde kalıyor. Bir tane temiz bir özelliğinizi söyleyin de biz bu sorduklarımızı unutalım Elitaş?

Mustafa Elitaş biraz gündemi takip et !

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklamalarda olacak Cumhurbaşkanı tarifi değil ; kimin Cumhurbaşkanı olmayacağı tarifine uyan kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Bak Elitaş , oku Elitaş !

MHP Lideri Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı olamayacak adamı nasıl tarif ediyor:

“Önce özerkliğe, arkasından Kuzey Kürdistan’a açık kapı bırakandan Cumhurbaşkanı olmaz.

Türkiye’yi birbirine düşürmeye azmedenden, toplumu kamplara ayırandan Cumhurbaşkanı olmaz.

Şehitlerin vebalini ve kanını taşıyan bebek katiliyle müzakere yapandan, teröristlere kucak açandan Cumhurbaşkanı olmaz.

Vatanı bölme, milleti 36’ya ayırma hedefinde olandan Cumhurbaşkanı olmaz.

Twitter’i engelleyen, Youtube’u kapatan, kişisel hak ve hürriyetleri budayandan Cumhurbaşkanı olmaz.

Hukuka saldırandan, adaletten kaçandan, rüşvetçilere ve hırsızlara kol kanat gerenden Cumhurbaşkanı olmaz.

Villalara balya balya dolar yığandan, kamu arazilerini zimmetine geçirenden, evdeki parayı sıfırlarken haysiyet ve inandırıcılığını da sıfıra düşürenden Cumhurbaşkanı olmaz.

TSK’ya kumpas kurandan başkomutan olmaz.

Türklüğü reddeden, TC’yi silen, milliyetçiliği ayaklar altına alan bir inkârcıdan Türkiye’ye Cumhurbaşkanı olmaz, olamaz, olamayacaktır.

Kısacası iki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan’dan da Cumhurbaşkanı olmaz.

Siyasi görüşü, fikri aidiyeti, mezhebi ve yöresi ne olursa olsun, ister AKP’li, ister MHP’li, isterse de CHP’li olsun her vatan evladı Cumhurbaşkanı olabilir, ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olamaz, milletin terazisi bu sıkleti çekmez.”

Okuduğunu anladın mı Elitaş? Bu tarifler kimin Cumhurbaşkanı olamayacağı en iyi anlatan cümleler değil mi?

MHP Kayseri İl Başkanı Mete Eke’de bundan önceki açıklamalarında olduğu gibi Mustafa Elitaş’ın son açıklamasına verdiği cevapla bir kez daha haddini bildirmiştir. Mete Eke , basın açıklamasında “Yağcılığı, yalakalığı, takla atmayı, aklını kiraya vermeyi sanat haline getiren ” şeklinde Mustafa Elitaş tarifinden sonra “Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı tarifi açık ve gayet sarihtir, ama bunu anlamaya feraseti yüksek, ileriyi gören, omurgalı bir kafa yapısına sahip olmak gerekmektedir. Her gelişinde Kayseri’de Genel Başkanımıza laf olsun diye söz söyleyemeye cüret ediyorsun, şunu bilmen lazım ki! Genel Başkanımızın kolunun ulaştığı yere senin ve senin gibilerinin hayali bile ulaşamaz.” cümleleriyle gereken cevabı vermiştir.

Solcu olarak başladığı siyasi yolculuğuna sağdan partileri gezerek en son AKP’ye kapak atan Mustafa Elitaş , 3 dönem kuralı sebebiyle AKP’den bir daha milletvekili seçilemeyecek. Bu yüzden acaba bundan sonra AKP’den ayrılarak parti kuracak ekibin içinde mi yer alacaktır?

1980 öncesi solcu bilinen şimdi ampul parlatan Mustafa Elitaş , AKP’den sonra nereye kapak atacak merakla bekliyoruz.

Mustafa Elitaş , Almanya’daki AKP toplantısında binlerce kişinin çılgınlar gibi alkışladığı Allah’ın ayetleriyle dalga geçen Egemen Bağış, AKP’nin yeni Genel Başkanı olacak gibi görünüyor. İstersen AKP’de kalmaya devam et (!) birazda onunla beraber yalakalığın zirvesine çık !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.