Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

Misyonu AKP’yi Kurtarmak Olan Misyoner Gazeteciler

12.02.2014
A+
A-

Fikri Atılbaz

Misyon; “Görev, amaç”. Misyoner; “Kendini herhangi bir düşünceyi, bir ülküyü yaymaya adayan kimse.” Misyonerler genelde Hıristiyanlık veya herhangi bir dini yaymak için görev yapan kişidir. Misyon yüklenenlerin bir amaçları vardır. Misyonerlerde olduğu gibi…

Fatih Saraç, Fatih Altaylı gibi gazetecilerin ya da gazeteci kılıklı adam olmayan adamların misyonları nedir? Bu gün karıştıkları olaylardan dolayı ülkeyi, “düşük seviyeli” olarak ilan edilen Başbakan Erdoğan yönetmektedir. Başbakan Erdoğan’ın karıştığı, emir verdiği, kişiliklerini Erdoğan’ın iki dudağı arasına bağlamış zavallılar kimler?

Habertürk paralel bir yapı. Bu paralel yapıda Bilal oğlan var, “Medyadaki arkadaşlarımla bile görüşmüyorum” diyen Yalçın Akdoğan var, bazı Bakanlar var, en başında da Başbakan Erdoğan var. Korktukları Devlet Bahçeli ve Lideri olduğu MHP’nin yükselişi… Evet, hırsızlıktan, yolsuzluktan, talandan, yetim hakkı yiyenden, sahte Atatürkçülerden, çakma cumhuriyetçilerden, bölücülerden, özerkçilerden, sözde çözümcülerden bıkmış olan Türk Milleti teveccühünü Milliyetçi Hareket Partisi ve onun muhterem Lideri Devlet Bahçeli’ye göstermektedir.

Bunların görev verdikleri, Erdoğan ve AKP aleyhine konuşma yapılmasını, haber geçilmesini engellemek. Türk milletine bir muhalefetin olduğunu unutturmak. Tek sesli yayına, palavralarla dolu Türkiye tablosunu anlatmaya devam etmek. AKP iktidarı aleyhinde konuşanları susturmak. Şu hale bakın, itirafa bakın, “Biz meclis tv’yi kapattık, siz her şeyi yayınlıyorsunuz”

Türkiye’de birçok hükümet kuruldu, partiler iktidar oldu. Ama hiçbiri 11 yıllık AKP iktidarı döneminde verdiği zarar gibi, Türkiye’ye böylesine bir zarar vermemiştir. Hiçbiri ülkeyi böylesine zora sokmamıştır. Hiçbiri bataklığın içine dalmamıştır. Hiçbiri ama hiçbiri BOP’un emir eri, kapıkulu olmamıştır. Hiçbiri bu kadar İsrail’in yoldaşı olmamıştır. Böyle karışıklık hiç ama hiç olmamıştır. Türkiye sınır komşularının hepsini birer birer kaybederken, Barzani ve PYD özerk bölgelerini sınırı kabul etmiştir.

Şu hale bakın, BDP billboardlara afiş koyuyor. Bebekkatilinin yanında ” ‘Özgür önderlikle özgür yaşama’ şiarıyla tüm halkımızı önderliğe özgürlük için kuracağımız üç günlük platforma katılmaya çağırıyoruz” yazıyor. Bebekkatilli bir afiş, serbest mi acaba? Kanun koyuculara, Bakanlara, Başbakan Erdoğan’a, Cumhuriyet Savcılarına soruyorum; bebekkatilli afiş asmak serbest midir? Eğer serbestse, bu nasıl bir ülke, nasıl bir yönetim? Görevliler ne yapıyor? Paralel bir yapı içinde yüzüyorlar. Kendi, kendinin paraleli olan bir Başbakanla, Bakanlarla, hükümetle karşı karşıyayız. Kurulan bu paralellik, Erdoğan’ın kurduğu paralelliktir.

Türk’ün devlet geleneği diye yutturmaya çalıştıkları şeye bakın; kardeş katli vaciptir. Bu gün kuvvetler ayrılığı ilkesi rafa kaldırılmak istenmektedir. AKP iktidarı, kendini dev aynasında görmektedir. Başbakan Erdoğan’ı kendine ilah kabul edenler, kraldan fazla kralcılık yapmaktadır. Herhalde Başbakan Erdoğan üzüldükçe, hiç kimse Fatih Saraç kadar üzülmüyordur. Erdoğan üzülmesin diye Fatih Saraç, Fatih Altaylı ve diğerleri hepsi bir oluyor. Herkes ayağa kalkıyor, gazeteciler işten atılıyor. Yaşar Nuri’nin işine son veriliyor, Lider Bahçeli’nin yayını kestiriliyor, Bahçeli’yle ilgili alt yazı yayın akışından kaldırılıyor. Bunlar için bir tek “Alo Fatih” lakırdısı yetiyor. Gazetedeki haber sağlıkta yapılan değişikliklere, yeniliklere(!) ters geliyor.

Bu iktidar rezil bir iktidardır. Rezil olmuş, skandal üzerine skandal yaşamaktadır. Sonuç çok kötü olacaktır. AKP iktidarı Türkiye’yi uçurumun kenarına getirmiştir. Kendi bataklığın içinde, gırtlağına kadar çamura batmıştır. Bataklığın kuruması için, ülkenin MHP güneşine ihtiyacı vardır. MHP bataklığı kurutacak, ülkeyi uçurumun kenarından kurtaracaktır. Türk Milleti olarak ilk yapacağımız iş, 30 Mart 2014 tarihinde, AKP’ye hiç ummadığı bir şekilde ders vermek olacaktır.

Görevi AKP’yi korumak, kollamak ve düştüğü çamurdan kurtarmak olan misyoner gazeteciler, açıklama yaptıkça çuvallamaktadır. Örnek Fatih Altaylı’da olduğu gibi.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.