Mısıroğlu’nun sosyal medya hesabından ülkücülere hakaret

Mısıroğlu’nun sosyal medya hesabından ülkücülere hakaret
13.11.2018
A+
A-

MISIROĞLU, TÜRKEŞ’İN MEKTUBUNU PAYLAŞTI

Bahçeli’ye Mısıroğlu’ndan yanıt gecikmedi. Mısıroğlu sosyal medya hesabından daha önce yaptığı paylaşımı yeniledi.

Söz konusu paylaşımda, “Alparslan Türkeş Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı” imzasıyla Mısıroğlu’na yazılan bir mektup yer aldı.

Türkeş mektupta şunları kaydetti:

“Muhterem Kardeşim

Kadir Mısıroğlu Beyefendi,

Telif etmiş olduğunuz ‘Lozan, Zafer mi, Hezimet mi..?’ adlı kitabınızı alarak çok memnun oldum. Göndermek lütfunda bulunduğunuz için çok teşekkürler ederim.

Başsağlığı temennilerinize de ayrıca teşekkürler ederim.

Bu vesile ile sizlere ailece sağlık, mutluluk ve iyilikler temenni ederim.”

“PARTİYE SIZAN SAHTE KURTCUKLAR…”

Mısıroğlu, Türkeş’in mektubu şu ifadelerle paylaştı:

“Başbuğ ‘Muhterem Kardeşim’ derken. Partiye sızan sahte Kurtcuklar ‘müptezel’ diyor. Yazık …”

 

 

******************************

Rüştiyedeyken sınıf arkadaşının Türkeşle geçen günlerinden bir anısı:Türkeş’in ortaokul yıllarındaki sınıf arkadaşıdır Ahmet Munis Bey. Otobüs Lefke’ye doğru yol alırken Türkeşli yılları yeniden yaşıyormuş gibi anlatmaya başlar:

“- Ortaokuldayız. Müdürümüzün tayini çıkmıştı, nereye gitti bilmiyoruz?. Yerine yeni bir İngiliz müdür geldi. Çam yarması gibi derler ya, işte öyle bir İngiliz. Sınıfa girdiği gün bizi şöyle bir iyice süzdü, süzdü, sonra gözü dolabın üzerindeki ipe asılı Atatürk’ün resmine takıldı… Yüzü buruştu, rengi değişti..”

Ahmet Munis Bey bir an duraklar ve devam eder:

“- Çam yarması İngiliz Müdür dişlerini sıkarak bize döndü, eli ile Atatürk’ün resmini işaret ederek, ‘Çabuk şu resmi indirin’ diye bağırdı.”

“- Hepimiz uyuşmuş gibiydik. Kimse yerinden kımıldayamıyordu. İngiliz Müdür aynı cümleyi üç defa tekrarladı fakat Atatürk’ün resmini indirmek için yerinden kıpırdayan bir Türk evladı olmadı. ‘İndirin şu resmi’ cümlesini son defa tekrarlayınca Türkeş kalktı ve İngiliz’e bağırdı:

‘- Bize o resmi kimse indirtemez. Cesaretin varsa sen indir de görelim!’

İngiliz müdür öfkeden kıpkırmızı olmuştu. O çam yarması vücuduyla yay gibi fırlayarak bir sandalyeye çıktı ve ipi kopardı ki, daha inmesine fırsat kalmadan Türkeş yerinden fırladı sandalyeyi hızla iterek İngiliz’i yere düşürdü. Sonra bize döndü,

‘Çabuk olun, tutun ayaklarından’ diye bağırdı. Biz de söyleneni yaptık, müdürü karga tulumba Türkeş’le tutarak pencereden aşağı savuruverdik..”

yine onun çocukluk arkadaşlarından birisinin anlatımıyla Türkeş;

“O, küçükken bile ruhunu sarmış olan Türklük ateşi ile yanardı. Türkler’in Kıbrıs’ı mutlaka kurtaracağını hatta kendisi büyüyünce asker olup Kıbrıs Türkleri’ni özgürlüğüne kavuşturacağını söylerdi.

Tek hedefimiz, İngilizleri Ada’dan kovup özgürlüğe kavuşmaktı. Türkeş, böyle bir ruh hali içinde Türkiye’ye geldi ve subay oldu.” Dr. Fikret Alkan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.