Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

MİLLİYETÇİLİK DÜŞMANLARI ,MİLLİYETÇİLİK TASLIYOR

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
03.10.2012
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a en yakın danışmanlardan olduğu söylenen ,hatta bir ara ismi “Erdoğan, başbakanlık koltuğunu ona bırakacak” diye duyurulan Yalçın Akdoğan’ın geçtiğimiz günlerde bir röportajı yayınlandı. Her AKP’li gibi o da kavramlar üzerinden akıl sahipleriyle dalga geçmeyi öne çıkarmış röportajında… O röportajda yer alan ve adeta dalga geçilen soru-cevap kısmı şu şekilde.

“Milliyetçilik bugün AK Parti’nin kimliğinin ne kadarını oluşturuyor?” sorusuna “Milliyetçilik bir partiye mahsus bir özellik değil. Herkeste milliyetçi hassasiyetler belli oranda vardır. AK Parti içindeki insanların milliyetçi bir karakteri de var. ” şeklinde cevap veriyor,yine “Milliyetçi olmanın siyasi karşılığı nedir? sorusuna “Milliyetçi olmanın var, Milliyetçi Hareket Partisi var. Yüzde kaç oy alıyor? 11 -12. AK Parti ne kadar alıyor? Yüzde 51 – 52.” şeklinde cevap veriyor. Yalçın Doğan aklınca AKP gibi Türk milliyetçiliği düşmanlığını siyasi felsefe yapmış partiye , milliyetçi bir parti sıfatını vermeye çalışıyor. AKP’nin son kongresinde gerçekleşen Barzani gibi bir rezalete rağmen hala “AKP milliyetçi parti, alınan oylara bakın” mealinde konuşuyorsa bu dalga geçmekten başka bir şey değildir.”Türkiye’yi bölüp, Kürdistan’ı kuracağım” diyen, bu uğurda PKK’yı koruyan, besleyen Barzani AKP kongresinde baş konuk yapılıp konuşturuluyor ama Yalçın Akdoğan hala milliyetçilikten dem vuruyor.

AKP’nin milliyetçilikten anladığı Türklüğü ortadan kaldırmak, Türkiye’yi böldürmektir herhalde…Daha AKP’yi kurduğu ilk günlerde “Bizim partimizde Türk milliyetçiliği olmaz” diyen Recep Tayyip Erdoğan bunu ispatlayacak her şeye imza attığı halde “AKP milliyetçi bir parti ” demek Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten başka bir şey değildir.AKP’nin aldığı oy milliyetçi olduğunun ispatını değil,Habur’da PKK’lı teröristleri kahraman gibi karşılamanın, Oslo’da, Kandil’de, İmralı’da PKK ile yapılan pazarlıkları desteklemenin ispatı olabilir. Demek ki, %50 oy kitlesi Türkiye’nin bölünmesinden,Türk milliyetçiliği düşmanlığı yapılmasından çok memnun oluyor.Yapılan rezaletler ortada iken ,AKP hangi davranışına göre milliyetçi kabul edilecek ki? Yada yaptığı hangi milletin milliyetçiliğidir? ABD-İsrail milliyetçiliği konusunda AKP’nin eline su dökülmesi mümkün değildir. AKP’nin siyaset tarzı ne İslam’la ne de Türklükle uyumludur.

AKP’ye oy veren kitle ,medyanın hipnozundan dolayı bu hali görememektedir. Bu kitlenin gözünden aldatma ve kandırma üzerine oluşturulan sis perdesi kalksın, AKP’nin barajı geçmesi bile mucize olur. Aklı, şuuru yerinde olan şerefi, haysiyeti olan bir Türk’ün Barzani’ye “Türkiye Seninle Gurur Duyuyor” sloganı atması mümkün değildir. Ya hastalık hali, ya bozulma hali vardır. Hastalık hali iyileştirilir, bozulma hali düzeltilir yeter ki bunu hipnoz halinde yaptıklarını kabul etsinler.

AKP bugün %50 oy alıyorsa yarın ismini bile anan olmayacaktır. Ama MHP ,Türk milleti var olduğu sürece mücadelesini sürdürecek ve mevcudiyetini koruyacaktır.

Türkiye’nin yönetimi Türk milliyetçiliği düşmanlığı yapanların elindedir.Bu zihniyet AKP’yi kurmadan önce de bulundukları partilerde yine aynı düşmanlık üzerine faaliyet sürdürmüşlerdir. O yüzden mesele sadece AKP değil, AKP’yi kuran iradenin ömrünü Türk milliyetçiliği düşmanlığına harcadığıdır.

AKP, Türk milliyetçiliği yaptığı gün BOP Eşbakanlığı’ndan şutlanacaklarını, küresel yumruk yiyeceklerini en iyi Recep Tayyip Erdoğan’a akıl hocalığı yapan Yalçın Akdoğan bilir.. O yüzden Yalçın Akdoğan “BOP’a nasıl hizmet ederiz” düşüncesine akıl üretmeyi sürdürsün.. Milliyetçiliği ağızlarına almaları bile, Türk milliyetçilerine yapılacak en büyük hakarettir.

Yalçın Akdoğan gibi akıl hocalarının gerçek zihniyetlerini ortaya koyan en belirgin örneğini Başbakan Erdoğan’ın bir diğer akıl hocası olan Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu “Milliyetçilikle hesaplaşma zamanı gelmiştir.” Sözlerini söyleyerek ortaya koymuştur. Kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz Yalçın Akdoğan?

Hal böyleyken AKP
 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.