Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Milliyetçi Hareketi Tospalaştırmaya Çalışanlara

11.06.2016
A+
A-

 

 

 

Kahpece bir oyun oynanmakta ve bu oyunu oynayanlar hiçbir etik kural tanımamaktadırlar. Bu kuralsızca oynanan oyun bizi uçurumun kıyısına taşımaktadır. Çünkü biliyoruz ki en basit bir çocuk oyununda dahi kurallar manzumesi vardır. Ancak şimdilerde ne basit çocuk oyunlarının, ne de üzerimize oynanan oyunların hiç kuralı yoktur. Bugün bir kural varsa amaca giden her yol mubah anlayışı içinde kuralsızlık kuralıdır. Yeter ki ben müdür olayım, ahlakmış, faziletmiş, helal harammış, sevapmış günahmış ne olursa olsun hiçbir önemi yok. Yeter ki ben müdür olayım anlayışı hakimdir.

Böyle bir düşünce tarzı Milliyetçi Ülkücü Harekette hiçbir zaman, hiçbir dönemde yer bulmadı. Lakin şimdi bir takım Ülkü devi denen şahsiyetlerde, gencecik dimağlarda, genel başkan adaylarında, paradigma değişimi adı altında Milliyetçi Ülkücü Hareketin DNA’ları ile oynanmakta, ne olursa olsun iktidar tarzı siyaset adı altında her şey mubahtır anlayışı yerleştirilmeye çalışılıyor. Yani “Vatan, millet , Sakarya nasıl taşır binbir başlı kartalı kanarya” mısraları, “Vatan, millet, Sakarya, hepsi boş hepsi fasarya” mantığıyla yer değiştiriliyor ve “Milliyetçi Ülkücüleri ağızları var yiyecekler” anlayışında buluşturulmaya çalışılıyor.

Zahiri olanı görmek mümkündür. Ancak onu dahi göremeyen gözler vardır ki, işte Türkiye için bunlar büyük tehlikedir. İnsanlığın başının belasıdır. Görünen sahte zahiri yorumlamak için, tefsir etmek için ortaya şeyh, şıh, hoca, mürşit gibi dini kisve altında kendinden menkul dahiler çıksa da, esas olarak ipleri başkalarının elinde olan, bunları politik arenada kullanan, yönlendirilip de yönlendirmeye müsait olan, politikacılar siyasi adı altında görev yapan politik parti genel başkanları, derinliği olmayan zihniyetlerin esiri olmuş politikacılar her yerde olduğu üzere ülkemizde de büyük tehlikedirler…

Avrupa’da, hatta tüm dünyada milliyetçilik cereyanlarının arttığı şu günlerde, iktidarıyla, muhalefetiyle milliyetçilik yapıldığı bir dönemde. Kardeşim İsmail Özdemir’in bugünkü yazısında belirttiği gibi; “Örneğin İngiltere’nin, AB’den ayrılıp ayrılmayacağının oylanacağı Brexit bahsinde muhalefetteki İşçi Partisi “Türkiye karşıtlığı” da dahil olmak üzere bir dizi ırkçı propaganda geliştirirken, iktidarda bulunan “Muhafazakar Parti” bu durumu bir başka ırkçı söylemle “Türkiye’nin AB’ye üyelik bahsinin 3000 yılında bile gerçekleşmeyeceği” yorumunda bulunuyor. Aynı Muhafazakar Parti, Rusya’nın de bir tehdit olduğu bahsini sıklıkla vurgularken, güvenlikçi yaklaşım söylem ve politikalarını milliyetçi ifadelerle beslemeye çalışıyor.” Her iki zihniyette ayrı ayrı yollardan ırkçılık yapmaktadır.Bakalım MHP’nin yerine Yeni MHP, yeni milliyetçi oluşum kurmak isteyenler içlerindeki gizli bölücü sevgisyle nasıl bir politikanın içinde olacaklar?

Kendi milletine sövmeyi, kendi ırkını yok saymayı ilke edinmiş olan, demokratlık olarak gören körlerin nereye kadar kafalarını kuma saklayacakları merak konusudur. Kafasını kuma sokanların dışarıda kalan mabatlarına bakmadan hareket etmeleri hem düşündürücü hem de manidardır.

İşte bu aşamada Milliyetçi Hareketin dışında olanlardan korkarak kendini güvence altına almaya çalışan, Lider Devlet Bahçeli’nin deyimiyle tospaya çevirmeye çalışanlar umduklarını bulamayacaklar ve bu oyun bozulacaktır. Tospanın (kaplumbağanın) kendini koruyan kabuğuna vurduğunuzda önce boynunu ve kollarını, yanında gürültüyü artırınca tüm uzuvlarını kabuğun içine çekip kendini koruma altına alırmış.

İşte Lider Bahçeli bunu gerçekleştirmek isteyenlerin oyununu 10 Temmuzda bozacağını söylemiş ve herkesi Ülkücü duruşa davet etmiştir.

Kim ne yaparsa yapsın, hangi projenin, oyunun içinde olursa olsun, Milliyetçi Hareketin doğru bildiği yolda, değer yargılarından, bayrak demekten, vatan millet demekten, Ülkü demekten, Türkiye Cumhuriyeti demekten, ezan dinmesin demekten, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez demekten, eller istiyor diye Davamızdan vazgeçmeyeceğini ısrarla, altını çizerek söylemektedir.

Tam bu noktada herkes dikkatli olmalı Türk Milliyetçiliğini, vatanı, bayrağı, milleti, Türkiye Cumhuriyetini yeniden tarif etmeye kalkışmamalıdır. Türkiye’yi yeniden dizaynetmek isteyenlerin oyununa gelmemelidir.

Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.