Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

“Milli Ordu Terörist Eğitir Mi?”

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
25.11.2014
A+
A-

“İneğin yalakası kasabın bıçağını yalar” diye bir atasözü vardır. AKP de hem ABD yalakalığı hem de görev aldığı BOP’un misyonu gereği Barzani’nin Peşmerge’sine her türlü desteği veriyor. Ağustos ayında Barzani’ye yapılan silah yardımını Barzani’nin ağzından “Ağustos ayının başlarında IŞİD’in saldırılarına maruz kaldığımızda Türkiye de silah gönderdi. Ama bizden bu bilgiyi açıklamamızı istemediler.

O dönem Türkiye’de cumhurbaşkanlığı seçimi vardı.” cümleleriyle öğrenmiştik. Şimdi de Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu’nun Irak’ın kuzeyinde temaslarda bulunarak, Diyana Eğitim Merkezi ve Zaho’daki Berseve Kampı’nda incelemelerde bulunmasıyla TSK’nın da Peşmerge’yi eğittiğini öğrenmiş olduk.

Bunlar bir kâbus, bir rüya anlatımı değil. AKP’nin Türkiye’ye yaşattığı ihanet ve rezaletin yeni örnekleridir.

Barzani denen çapulcu PKK kamplarını, Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu da Peşmerge’nin eğitildiği kampları ziyaret ediyor. Hem de PKK’ya karşı yıllarca bedel ödeyerek mücadele veren TSK bu eğitimi veriyormuş…

TSK’nın eğitim verdiği Peşmerge kimdir?

PKK’yı Kandil’de besleyen, koruyan, yönlendiren çapulcu sürüsüdür. Karakol baskınları hep Peşmerge’nin kontrolünde olan Irak’ın kuzeyinden organize edildi. Binlerce askerimiz Peşmerge’nin PKK’ya yardımı ve desteğiyle şehit ve gazi oldu.

Peşmerge’nin başındaki Barzani denen soysuz kimdir?

Defalarca “Türkiye’den, Irak’tan, Suriye’den ve İran’dan toprak parçası alarak Büyük Kürdistan’ı kuracağız” diyerek Türkiye’yi böleceğini ifade eden, her fırsatta ‘PKK’yı hiçbir zaman terörist bir örgüt olarak görmediklerini’ duyuran, “Elimde olsaydı Öcalan’ın özgür kalması için çekinmeden çaba gösterirdim” diyen, “Türkiye Kerkük’e karışırsa, biz de Diyarbakır’a karışırız” deme küstahlığı gösteren ve Türkiye’ye karşı her alçaklık ve ihanette parmağı olan birisidir.

Barzani’nin başını temizleyen Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan ve Barzani’ye “Mesut Abi” diye hitap eden Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu gibi BOP’un uzunu ve bücürünün yönettiği Türkiye’de bu ihanetler çok normal de, TSK’nın bu ihanete ortak olmasına ne diyeceğiz?

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e BOP’un neyi diyeceğiz?

“Türkiye’yi böleceğiz” diyen, PKK’yı kucağında besleyen Barzani’nin Peşmerge’sini eğitmek demek neyin nesidir Sayın Necdet Özel?

Hiç mi şehitlerimizin aziz ruhundan ve gazilerimizden utanmıyorsunuz?

Askeri alanda Türk bayrağını korumaktan aciz bir yapının mimarı Necdet Özel, Irak’ın kuzeyinde Peşmerge eğitiyor. Sınır güvenliğini koruması gereken TSK, sınır güvenliğimizde asıl tehdit olan Peşmerge’ye eğitim veriyorsa, bu eğitimin Türkiye’ye ihanet olarak geri döneceğini bilmiyor mu?

TSK’nın Peşmerge’ye eğitim verdiğine dair haberler çıktığı gün, A Haber’de yayınlanan Deşifre programında TSK ve paralel yapı iddiaları hakkında TSK’nın resmi sitesinde yayınlandığı bir basın açıklaması oldu. Açıklamanın bir bölümünde şu ifadeler yer alıyordu:

“Türk Silahlı Kuvvetleri; ulusal güvenliğimize yönelik her türlü tehlike ve tehdidi büyük bir dikkatle izlemektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri; hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü Türk Silahlı Kuvvetleri milli bir ordudur.

Diğer taraftan; devletimizin resmî yapısı dışında ister etnik yapıyı, ister dinimizi istismar eden kişi ve odaklarla etkin mücadele sürdüren en ciddi kuruluşun Türk Silahlı Kuvvetleri olduğu unutulmamalıdır.

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki paralel yapılanmayla ilgili söylem ve iddialara yönelik olarak, ilk günden itibaren kapsamlı olarak, hem idari hem de adli inceleme başlatılmış, elde edilen tüm bilgiler en ince detayına kadar değerlendirilmiş, iddia sahiplerinin bilgisine başvurulmuş ve konu üzerindeki çalışmalar yoğunlaştırılmıştır.”

***

Sayın Özel acaba PKK’nın hamisi olan Peşmerge’yi TSK’nın kurumsal olarak eğitmesinin bu sözlerle nasıl çeliştiğinin farkında mıdır?

Milli Ordu, terörist eğitir mi?

PKK’nın anası-babası olmuş Barzani’nin Peşmerge sürüsünü eğitmek nedir TSK?

Bu ihanete nasıl bir açıklamanız olacak çok merak ediyoruz.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel “Hükümetin bir politikası var, o politika yürüyor. Biz çözüm sürecine ilişkin yol haritasını bilmiyoruz, o çalışmanın içinde yokuz. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay çalışmanın kamu kuruluşlarına gönderileceğini söylemişti, henüz bir şey gönderilmedi. Görürsek biz de görüşlerimizi söyleriz” demişti. AKP iktidarının yaptığı PKK açılımından haberi yok gibi davranan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, şimdi PKK’nın hamisi Peşmergeleri eğitiyorsa burada AKP ile aynı hedef peşinde olan iyi polis, kötü polis rolünü oynadıkları da anlaşıyor.

Şehitlerimizin katilleri ve arkasındaki güçler bugün TSK tarafından eğitiliyor. Nerden nereye? “Yeni Türkiye” dedikleri gerçekten böyle bir şey herhalde?

Sayın Necdet Özel, Barzani PKK kamplarını ziyaret ederken, TSK’dan da herhangi bir yetkili yanında eşlik etti mi acaba? Aralarından eğitilecek teröristlerde seçtiler mi?

Türkiye herşeyi gördü de “Türkiye’den de toprak parçası alarak büyük Kürdistan’ı kuracağız” diyen çapulcu sürüsüne silahlı eğitim veren TSK’yı da bize ilk defa gösterdiniz.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’den açıklama bekliyoruz. Bu açıklamada PKK Açılımı konusunda yaptığı açıklama gibi “TSK’nın Peşmerge’yi eğittiğimizden haberim yok” gibi olmaz umarım.

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.