Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

 Milli mutabakat ve CHP’nin perişan hali

31.01.2018
A+
A-

Türkiye tarihin en büyük operasyonlarından birini yapıyor. Şanlı ordumuz, bekamıza doğrudan tehdit oluşturan hainleri tepelemek ve önce Türkiye’nin sonra da bölgenin huzurunu sağlamak için kahramanca bir mücadele yürütüyor. Girilemez zannedilen mevziler bir fiske ile yerle bir ediliyor. Afrin ve civarı havadan ve karadan bütün teröristlere mezar ediliyor. ABD uşağı hainlerin ellerine verilen silahlar hiçbir işe yaramış, kazdıkları çukurlar başlarına yıkılmıştır. Burseya dağının bu katil sürüsünden temizlenmesi bir dönüm noktasıdır. Bundan sonra da değişen hiçbir şey olmayacak, bu kahpeler ortadan kaldırılacaktır. Başka yol ve yöntem kalmamıştır.

OK YAYDAN ÇIKTI

ABD’nin rahatsızlığı, üstü kapalı göndermeleri, bazı batı ülkelerinin karın ağrıları sonucu değiştirmez.  Ok yaydan çıkmıştır. Söyleneni yapmak bir mecburiyettir. Afrin’in huzuru, İdlip’le birleştirilip huzur koridoru oluşturulması, Münbiç’in kontrole alınması ve sonrasında güney sınırımızın boydan boya temizlenmesi mutlaka yerine getirilmesi gereken bir görev haline gelmiştir. Hükümetin kararlılığı son derece isabetlidir ve aynen devam etmelidir. Ordumuz son derece moralli ve zindedir. Dışarıdan gelen çatlak sesleri ne duymaya, ne dikkate almaya gerek bile yoktur. Elbette diplomasiyi hiçbir zaman ihmal etmemek ve haklılığımızı dünyaya ısrarla ve inatla anlatmak gerekiyor. Kamu diplomasisi sonuna kadar işletilmelidir. Biz doğru yoldayız ve bu iyi anlatılırsa bütün dünyada karşılık bulacağı kanaatindeyiz.

TEK SES TEK YÜREK

Böyle bir ortamda milli mutabakat sağlamak, birlik ve beraberlik görüntüsü vermek zorundayız. Türk milleti tek ses, tek nefes, tek yürek olmuştur. Nereden gelip nereye gittiği herkesin malumu olan hainleri, bölücülerin, PKK severlerin, PYD uzantılarının ne dedikleri sonucu değiştirmeyecektir. Meydan bu hainler için boş değildir ve Türk yargısı, gerekeni yapmaktadır ve yapacaktır. Unutmamak gerekiyor ki, özellikle içeriden çıkacak en küçük bir çatlak ses, gelecek en hafif bir itiraz, sadece ve sadece bu millet ve devletle meselesi olanların işini kolaylaştırmaktadır ve bunu asla müsaade edilmemelidir.

ANAMUHALEFETTEN ANA İHANETE

Bu kesin gerçeklere rağmen özellikle CHP’nin tavrı, tutumu ve açıklamaları çok vahim, çok acı ve çok yaralayıcıdır. Biz CHP’yi bu Cumhuriyeti kurmuş Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olarak görmek istedikçe, partiyi yönetenler ısrarla ve inatla bizi yanıltıyorlar, Türk milletini derinden üzüyorlar. Her açıklamaları ile bu operasyonu başka yerlere çekmeye çalışan ve bunun üzerinden yeni bir düşmanlık geliştiren, NATO müdahalesi isteyecek kadar rezilleşen, vatan haini PKK uzantısı, PYD versiyonu HDP ile aynı çizgide oluyorlar. Biz CHP’nin anamuhalefet partisi olmasını, milli birliğe katkı yapmasını, alternatif üretmesini, çözüm geliştirmesini beklerken, onlar gererek, karıştırarak, öteleyerek, bölerek ve yıkarak anaihanet olmayı tercih ediyorlar. Neresinden bakansanız bakınız, CHP giderek ağırlaşan ciddi bir milli güvenlik sorunu olmaya devam ediyor.

BU ZİHNİYETLE NEREYE?

Hafta sonunda bir kurultay yapacaklar. Birçok genel başkan adayı çıktı ve her zaman olduğu gibi, curcunaya dönüşen bir toplantı olacağı şimdiden bellidir. Aday olacağını açıklayan isimlerin söyledikleri, kim seçilirse seçilsin, CHP’de değişen bir şey olmayacağını gösteriyor. Türkiye’nin bu kadar meselesi var. Yeni bir istiklal savaşı verme noktasındayız. Ülkeyi 15 yıl tek başına idare edip de, bu noktaya getirenler için elbette söylenecek çok söz var. Ancak, şimdi bunun ne yeri, ne sırasıdır. Elbirliği ile, güçbirliği ile, ağız birliği ile önce düze çıkmak, varlığımıza yönelik tehdit ve tehlikeleri ortadan kaldırmak her vatan evladı için bir görevdir. Buna rağmen, CHP’yi yönetmeye talip olanların hiçbirinden ülkenin selametine yönelik tek bir laf duymadık. Bir taraftan kendi içlerindeki kısır, anlamsız, sonuçsuz tartışmaları sürdürüyor, diğer taraftan Zeytin Dalı Harekatı’nı sulandırmak ve içini boşaltmak için birbirleriyle yarış ediyorlar. Bu nasıl bir akıl tutulması, nasıl bir siyaset anlayışıdır? CHP’nin bugünkü haliyle bırakın iktidar olmayı, bu milletin önüne çıkmaya dahi hakkı yoktur

İSİMLER DEĞİL ZİHNİYET DEĞİŞMELİ

Biz CHP’ye tavsiyemizi bir defa daha yenileyelim. Bu zihniyet, bu yol ve yöntem devam ettikçe, yapılacak kurultayda kimin başkan olacağı ile vakit geçirmek beyhudedir. İsimlerin değişmesi, vahameti ortadan kaldırmayacaktır. CHP bu kurultayda ciddi ve anlamlı bir özeleştiri yapmak, yaşadığı ağır ve yıkıcı savrulmaları masaya yatırmak, kendisine çeki düzen vermek, HDP paraleline düşmekten kurtulmak için tedbir alıp, milli ve yerli bir çizgiye gelmek durumundadır. Bir fırsat yakalamıştır. Bu fırsat doğru değerlendirilmeli ve sonu karanlık olan bu yoldan dönülmelidir. Aksi halde, CHP’deki sorunlar daha da derinleşeceği gibi, ülkemiz için de ciddi ve ağır bir sorun olmaya devam edecektir.

Orhan Karataş

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.