Milletvekili Taşdoğan’dan Ramazan Bayramı mesajı

Milletvekili Taşdoğan’dan Ramazan Bayramı mesajı
04.06.2019
A+
A-

Şükürler olsun, Yüce Mevla’m bizleri bir bayrama daha kavuşturdu.
Bahşedilen Ramazan Bayramımızı millî birlik ve kardeşlik ruhu içerisinde kutluyoruz. Dinî bayramlarımız, şüphesiz fazilet ve hikmetlerle yüklüdür. Küskünlerin barışması, kimsesizlerin, yaşlıların ziyaret edilmesi; konu, komşu, hısım -akraba ziyaretleri içtimaî hayatı düzene sokan; toplumun ruhunu besleyen en önemli aksiyonlardan değil midir? İslâm Âlemi tuttuğu oruç ibadeti neticesinde topyekûn bayram yaparak dikkatleri belirli bir istikamete çekmektedir. Bu istikamet hak ve hakkaniyeti şiar edinmiş temiz niyetli bir istikamettir.

Millî ve manevi terbiye ile yoğrulmuş aziz milletimiz her bayramda olduğu gibi bu bayramda da tek yürek, tek bilek olmuştur. Bayram namazıyla başlayan bu sosyal ahenk ve ziyaretler, küskünlerin barışması, tabiki çocukların sevindirilmesi ile devam etmiştir. Bayrama özel hazırlanmış ikramların, bayrama özel hazırlanmış evlerin ruhunda Türk kadı
nının zerafetini görürsünüz. Günler öncesinden başlayan bayram hazırlıkları evin her bireyinde ayrı bir heyecan ve tatlı bir huzur bırakmıştır.

Bayramları bayram gibi yaşamamız gerektiği kanaatindeyim. Ziyaretlerimizi bayramlarda da ihmal edersek toplumsal bir yara almış oluruz. Çocukluğumun bayramlarında tabiki en mühim şey bayramlık elbise ve ayakkabılarımızdı. Günler öncesinden alınan ve evin en korunaklı yerinde saklanan bu giyecekler hâlâ çocukluğumuzun en canlı hatırasıdır. Çocuklarımızı bayramın coşku ve sevincincen mahrum bırakmayalım. Bayramın ruhunu en ince ayrıntısına kadar yaşayalım. Milî ve manevi istikamette ilerleme gâyesi güden her gencimizin gerekli hassasiyetlere dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu vesileyle Aziz Milletimizin ve İslâm Âleminin Ramazan Bayramını kutluyorum. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Çocuklarımıza bol harçlıklı bayramlar diliyorum. Rabb’im bizleri daha nice bayramlara barış, sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde ulaştırsın.

Ali Muhittin TAŞDOĞAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.