Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

Milletten Sakladıkları Çözümün Geldiği Yer

22.11.2014
A+
A-

AKP ile PKK arasındaki ihanet ortaklığının yaklaşan seçimler öncesinde ivme kazanacağı ortaya çıkmıştır. Kurulan şeref masalarında pazarlığı tamamlamışlardır. Bütün mesele bunu millete nasıl hazmettirecekleridir. Yanaşma ve belemeler her zaman olduğu gibi hemen seferber olmuş ve algı operasyonlarına hız vermişlerdir. Şeref masalarındaki pazarlıkta hükümet ve devlet adına bir kazanç olması asla söz konusu değildir. Anlaşma, PKK’nın yeni kahpelikler yapmaması ve hatta mümkünse AKP’nin isteklerini yerine getirir bir görüntü vermesidir. Böylece AKP’ye, “çözdük, bitirdik, artık analar ağlamıyor” deme fırsatı tanınacak, seçimler bittikten sonra, ihanet de, kalleşlik de kaldığı yerden ve daha hızlı şekilde devam edecektir.

PKK NE ALACAK?

Cevap arayan soru, PKK ve ihanet güruhunun bunun karşılığında ne alacağıdır. PKK ve uzantılarının açıklamaları bu sorunun cevabını veriyor. Yeni yol haritası açıklanacağı ilan edilmiştir. Daha doğrusu İmralı’daki bebek katilinin ellerine verdiği yol haritasında nelerin hayata geçirileceği belirlenmiştir. HDP’lilerin sözlerinden anlıyoruz ki, bebek katilinin beklentilerini karşılayacak adımlar atılacak. Bunların başında İmralı canisinin sekretarya talebi geliyor. Böylece bu cani devlet adamı gibi bir pozisyon elde edecektir. Ziyaret heyetinin kalabalıklaştırılması ve kimlerin dahil olacağının belirlenmesi yine bebek katilin keyfine bırakılmıştır. Adadaki mahkumların değiştirilmesiyle birlikte parti genel merkezine dönüştürülen İmralı adasının kalan eksikleri de tamamlanmış olacaktır. Bunlarla da kalmıyor. KCK tutuklularının çeşitli bahanelerle serbest bırakılması, dağdan indirilen teröristlerin şehirlerde daha rahat hareket etmesiyle ilgili düzenlemeler de yapılacaktır.

PKK’LI OLMAYANA HAYAT HAKKI YOK

Bütün bunların sonunda bebek katili daha kolay talimat verecek, daha kolay gündem belirleyecek ve Türk milleti bu duruma daha fazla alıştırılacaktır. Bugün ülkenin bir bölgesinde zaten kontrol PKK’nın elindedir. Bu kalleş güruhun iradesi dışında hiçbir şey yapılamamaktadır. Sadece devletten yana pozisyon alanlara değil, PKK’lı olmayan hiç kimseye hayat hakkı dahi tanınmıyor. Birçok ilçede özerklik ilan etmişlerdir ve devleti buralara sokmuyorlar. Asker ve devlet görevlileri, bırakın resmi elbiseyi sivil olarak dahi sokaklarda dolaşamaz duruma düşürüldüler. Son üç ayda işlenen faili meçhul cinayet sayısı 67’yi bulmuştur. Bu vatandaşlarımızın ağlayan analarından kimsenin haberi dahi olmuyor. Bu cinayetlerin PKK tarafından işlendiği kesindir. Ne yazık ki, yanaşma ve beslemeler sayesinde Türk milleti bu rezillikten haberdar değildir. Daha dün yüzleri maskeli dört-beş kişilik bir grup bir uzman çavuşumuzun özel aracına taş ve molotofkokteyli ile saldırdı ve çocuğu ve eşiyle birlikte aracının içinde yakmaya teşebbüs ettiler. Çok şükür ki, atılan Molotof yanmamış ve bu alçak saldırı ucuz atlatılmıştır. AKP’nin çözüm dediği şey işte budur. Bu yüzden çıkıp millete bu çözümün ne olduğunu dürüstçe ve açıkça anlatamıyorlar. Bu yüzden kapalı kapılar arkasına saklanıyor ve İmralı canisinin insafına sığınıyorlar.

DAHA DA AZACAKLAR

Bütün bu rezillikleri AKP sadece seyrediyor. Seçimler öncesinde daha da azacak ve bu kalleşlikleri ileri götüreceklerdir. AKP, insafına sığındığı İmralı canisi ve Kan dilli katilleri kızdırmamak için yapılan her kahpeliğe sessiz kalacak ve göz yumacaktır. Diğer taraftan tamamen göstermelik bazı komediler oynanması muhtemeldir. Tıpkı çekilme tiyatrosunda olduğu gibi, göstermelik silah bırakmalar görürsek hiç şaşırmayacağız. Bu ihanet düzeninin devam ettirilebilmesi için AKP’nin kalması gerekiyor. Bu yüzden de AKP ve PKK işbirliği ile Türk milletinin bir defa daha aldatılması için her şeyi yapacaklardır. Tek endişelere MHP’nin bu ihaneti Türk milletine anlatması ve bu oyunu bozmasıdır. Bunu engellemek için de, MHP’ye yönelik bazı hazırlıkların yapıldığı herkesin malumudur. Her ne kadar MİT’in CHP’yi izlediği yönünde son günlerde haberler gazetelerde yer alsa da, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olduktan sonraki MİT’e verdiği ilk talimatın MHP’yi karıştırmaya yönelik olduğu Ortadoğu Gazesinde manşetten duyurulmuştur. Bu habere bugüne kadar hiçbir açıklama gelmemiştir.

NE İSTEDİLERSE ALDILAR

Bu ihanet sürüsünün isteyip de almadıkları hiçbir şey kalmamıştır. Bunu biz söylemiyoruz, AKP’nin televizyonlarda hazmettirme operasyonu yapan yanaşmaları ve sözcüleri söylüyor. PKK’nın dağa çıkmaya, katliam yapmaya gerekçe gösterdiği her şeyi verdiklerini ayrıntılarıyla anlatıyorlar. Onlar anlatmasa da, zaten herşey bütün Türk milletinin gözleri önünde gerçekleşiyor. Bu ihanet sürüsü, “dilimizi konuşamıyoruz” diye bu devlete ve millete iftira ettiler. AKP hükümeti bunlara inanarak kanun değiştirdi, Anayasa yaptı, yetmedi televizyon kurdu, devletin kanallarından Kürtçe yayın yaptı. Sonuç daha da azmak ve kan dökmek oldu. İhanet güruhu, devlet dairelerinde ayrı bir dilin kullanılmasını istedi, AKP iktidarı onu da verdi. Sonuç, devleti tanımamak, Türkçeyi yok etmek ve tabelaları değiştirmek oldu.

SONUÇ

Hain taifesi bebek katilinin yattığı yeri bahane etti. AKP, 5 milyon lira harcayıp bu caniye özel saray yaptı, yetmedi televizyon verdi, o da yetmedi, spor yapma imkanı sağladı ve yanına arkadaş gönderdi. Sonuç, bu katilin yattığı yeri parti genel merkezine dönüştürmek ve oradan parti yönetmek, örgüte talimat yağdırmak ve hatta ne acıdır ki, meclisin gündemini belirlemek oldu. Bölücü hainler, kendi dillerinde propaganda yapma imkanı istedi ve bu istek anında yerine getirildi. Sonuç, Atatürk heykellerine saldırmak, Türk bayrağını yakmak, paçavralar asmak oldu. İhanet güruhu devletin güvenlik güçlerinin geri çekilmesini istedi. AKP, bunu da yaptı. Sonuç, hainlerin yol kesmesi, vergi toplaması, asayiş birimleri oluşturması ve mahkeme kurması oldu. Hainler aldıkları bu tavizlerle ülkenin belli bir bölgesine “Kürdistan” dediler. AKP hükümeti, “Sivas’ın ötesi” diyerek sınır çizdi ve bu kalleşliği de onayladı ve kabul etti. Hain taifesi dağdaki katillerin artık şehre inmesini istedi. AKP kanun çıkardı, yol açtı eli silahlı katilleri şehirlere sağlamakla kalmadı, onlara ev, iş ve sosyal güvence vereceğini de ilan etti. Sonuç, bu katil sürüsünün her yeri yakıp yıkması ve isyan başlatması oldu.

Geriye kaldı, bebek katilinin serbest bırakılması. Onun için de hazırlık yapıyorlar. AKP bir defa daha iktidar olursa, bu katilin sokağa salınması iki kere ikinin dört ettiği kadar kesindir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.