Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Millet İradesi Müzmin MHP Düşmanlarını Çıldırttı

19.04.2017
A+
A-

Pazar günü gerçekleşen referandum sonucunda Türk Milleti, meclisten geçirilerek nihai karar noktası olarak kendi önüne getirilen ve ülkemizin hükümet etme sisteminde değişiklik yapılmasını öngören değişikliği “EVET” diyerek kabul etti.
Türk Milleti’nin %51,4’ünün EVET tercihinde bulunması düzenlemenin yürürlülüğe girmesini sağlayacak önemli bir başarıdır.
Ancak referandumda tercihi her ne olursa olsun, milli ve büyük bir olgunlukla sonucun karşılanması, demokratik kültürümüzün vazgeçilmez gerekliliğidir.
11 Ekim 2016 tarihinde MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin “fiili durumu hukuki boyuta getirmek ve Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı beka sorununu aşmak” üzere gündeme getirdiği sistem değişikliği kim ne söylerse söylesin artık Türkiye’nin kabulüdür.
Bu çerçevede Pazar günü sandıkların henüz açıldığı ilk andan itibaren MHP’ye yönelik aleyhte olacak şekilde yoğun bir propaganda faaliyetine başlanması açıkça kimseyi şaşırtmamalıdır.
Zira “Türkiye’de bir yılı aşkın süredir yeni bir siyasi senaryo yaratma hevesinde olanlar” 1 Kasım sonrası başaramadıklarını, 15 Temmuz’da elde edemediklerini, daha genel bir ifadeyle “başarısızlıklarını” MHP’ye fatura etmeye kalkışıyorlar.
MHP’nin Türkiye’nin bekasının korunması üzerine sergilediği tavizsiz milli duruşu, tüm dünyanın kritik bir dönemden geçtiği günlerde Türkiye’yi “kullanılmaya müsait” ülke konumuna getirmeye çalışan tüm çevrelerin hesaplarını ters yüz etti.
FETÖ’cü yargı mensupları ve finansal destek sağlayan iş adamlarının girişimleriyle MHP’ye yönelik siyasal kumpas kurmaya yeltenenler neyi denerlerse denesinler muktedir olamadılar.
Oysa hedeflenen 15 Temmuz’dan önce, planın ilk ayağı olan “MHP’nin ele geçirilmesi” bahsinin mutlaka tamamlanması gerekiyordu, ancak olmadı.
Herkes yargı anlamında yaşanan tarafgir ve hukuksuz çabaların geri planında yatanları sorgulamaya devam ederken, 15 Temmuz 2016’da yaşanan FETÖ merkezli darbe girişimiyse MHP’nin ele geçirilmesinin neden malum çevrelerce ilk aşamalı eylem olduğunu gözler önüne sermişti.
Zira darbe gecesi MHP’nin ve Lideri Devlet Bahçeli’nin “renksiz ve kokusuz bir ortamda” herkesten önce çıkıp demokrasinin, seçilmiş hükümetin yanında olduklarını beyan etmesi, Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı tehlikenin çabucak bertaraf edilmesine olanak sağlayan en büyük etkenlerden birisi oldu.
Ülkücüler, diğer millet evlatlarıyla birlikte darbeye toptan kaşı durarak, tabir yerindeyse Türkiye’nin ipten alınmasını sağladılar.
Ortada var olan sorunlar yönetimsel anlamda krizlerin her an patlak verebileceğini işaret ederken, bu kez MHP’nin “Türk Milleti’ne rağmen geliştirilmeye çalışılan yeni siyasi hesapların önünü tıkayacak” tarzda bir çıkış yapması, 1 Kasım’dan sonra da, 15 Temmuz’da da başarısız olan çevreler açısından bardağı taşıran son damla oldu.
Mecliste en az milletvekili sayısına sahip olmasına rağmen, MHP gibi bir parti, nasıl oluyor da siyasetin geneline tesir eden, gerek iç politikada, gerekse dış politikada ağırlığı gözle görülür, elle tutulur bir şekilde artmaya başlayan bir potansiyele sahip olduğunu her yönüyle gösterebilirdi?
İşte bu hazımsızlık sahipleri referandum gecesinden bu yana yine boş durmuyorlar.
MHP’nin ilke ve ülküleriyle beraberinde, politikalarının da en nihayetinde Türk Milleti’nin %51,4’ü tarafından tasdik ve tescil edildiğini gizleyebilmek, bu büyük başarının üzerini örtebilmek adına var güçleriyle saldırıyorlar.
Biz şimdiye kadar bu isimleri son derece dikkatli ve titiz bir şekilde takip ediyor, kimler olduklarını hangi kuruluştan ne gibi destekler görüp, patronlarının kendilerine neyi talimat ettiğini çok iyi biliyoruz.
Çok yakın bir zamanda MHP’ye gazete köşelerinden ve televizyon ekranlarından saldıran bu kirlenmiş şahısların her biriyle mutlaka bir hesaplaşma dönemi gelecek.
Gerçek kimlikleri, amaçları, temasları, bağlantıları ve hedefleri şüpheye mahal vermeyecek şekilde açığa çıkacak, her yönüyle deşifre olacaklar.
Şimdilik bu kadarını söylemek yeterli!
Ancak bu grupta bulunanların dört kümeden oluştuğunu ifade etmek gerekir.
1-Türkiye’nin içte ve dışta PKK terör örgütüne vurduğu darbeyi sindiremeyip, gerçekleştirilen iç ve dış askeri operasyonların akamete uğratılıp, bir an evvel yeniden sözde çözüm süreci şartlarını oluşturmak isteyenler.
2-Türkiye’nin dış politikada hükümeti ve milletiyle beraber “milli bir çizgi takip etmesini engellemeye” çalışanlar.
3-Yeni bir siyasi partinin kurulmasını MHP ve AKP’den uzaklaştırılmış ve atılmış kimliklerle sağlamak üzere gündem yaratmayla görevlendirilenler.
4-En nihayetinde bazı toplumsal hareketlenmelerle Türkiye’de 15 Temmuz’da başaramadıklarını yeniden deneyip, milletin iradesine “yeni siyasi senaryo” ile ket vurmaya çalışanlar.
Tamamı müzmin MHP düşmanı olan bu grupların her birisine kötü bir haberimiz var.
Pazar günü Türk Milleti hepinizin rüyalarını kâbusa çevirdi!
Atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti, yani hesaplarınız daha doğmadan öldü!
Türkiye artık taze bir başlangıçla, geçmiş gelenek ve değerlerini koruyarak geleceğe çok daha emin ve güçlü bir şekilde yol alacak.
Şimdi siz içinize sindiremeseniz, hırsınızdan çatlasanız, sinirinizden kudursanız, bile MHP bu sürecin baş mimarı çoktan oldu.
Referandumla nihayetlenen ve Türk siyasi tarihinde önemli gelişmelere yol açacak çabalar hepten MHP’nin çağrısıyla başladı, çalışmalarıyla vücut buldu, en sonunda da millet iradesiyle de tescillendi.
Koşul ve şartları düşündüğünüzde bundan daha ötesi var mı?
Bu saatten sonra özellikle MHP aleyhinde yapacaklarınız ve söyleyeceklerinizle sadece kendinizi biraz daha belli edeceksiniz.
Haydi bakalım el mi yaman, bey mi yaman, göreceksiniz…
İsmail Özdemir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.