DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Parçalı Bulutlu

Millet için evet, devlet için evet, Cumhuriyet için evet

16.02.2017
85
A+
A-

Değerli Basın mensupları,

Sıklıkla düzenlediğimiz basın toplantılarımıza devam ediyor, şehrin kalbinin MHP’de attığını vurguluyoruz. Bu toplantımızda herkesin merak ettiği Türkiye hatta Dünya’nın gündemindeki konular hakkında konuşacağız.

– Öncelikle sizlerinde bildiği üzere önümüzde bir referandum süreci vardır. 18 maddelik bir tasarının kabulü ya da reddi için vatandaşa sorulucak. Bu maddelerin tamamını inceledik. Kişiye özel bir şey yok. Bölünmeyle ilgili tehlike yok. İlk 4 maddeyle ilgili bir sıkıntı yok. MHP olarak önce ülkem dediğimiz için bu gerekliydi. Biz bunun önünü açtık. Evet kampanyası için çalışmalarımızı yapıyoruz. Millete neden bu değişikliğe ihtiyaç olduğunu anlatacağız. Henüz metni ve gerekçelerimizi anlatmaya başlamadık. Dava arkadaşlarımıza bunları anlatacağız. Planlamamıızı tamamladık. MHP için mecliste fire verecek diyenler, şimdiden utansınlar Meclisde önceden açıklayanların dışında tek fire vermedik, 16 Nisan’da Milletimizin huzurunda tek bir fire vermeyeceğiz. Dava arkadaşlarımız şunu iyi bilirler; Milliyetçi Hareket, lobilerin, kulislerin, insanımıza tepeden bakan, değerlerimize ters yaklaşan zümre ve kaymak tabakaların partisi değil, Türklüğün kalpgahı, Müslüman Türk milletinin yürek atışıdır.
Bize dava hatırlatması yapıp geçmişimizden koptuğumuzu utanmadan söyleyenler, en başta kendilerinin nerede ve kimlerle yan yana durduğunu, ahlak ve cesaretleri varsa itiraf etmelidirler. Eğer itiraf edemiyorlarsa, edecek kadar da yüzleri yoksa, o zaman ya önümüzden çekilecekler, ya da üzerlerine basıp geçmemizden şikayet etmeyeceklerdir. Maziden atiye devam eden uzun ve kutlu yolculuğun son 48 yılına mühür vurmuş Türk milliyetçilerinin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin öncelikli gayesi kahramanların nesilden nesile taşıdığı milli bekanın devamını sağlamaktır. Bizim kimseye diyet borcumuz yoktur. Bizden; akçeli veya değil, alacaklı olan da yoktur.

Pazarlık, arka kapı siyaseti, al-ver anlaşması, siyasi menfaat beklentisi bize yabancı ve uzaktır. Tersini iddia edenler ahlaksızlığın sembolü, yalan ve riyanın çukurudur. Bu hareket dualıdır ve bu büyük dava hainlere sur çekmiş, fitnecilere dur demiş ve bizlere de şuur vererek geleceğin yüksek ülkülerini nurlandırmıştır. Ne tuhaf ve hazindir ki, bugünkü malum şer ve kriz ittifakı emel ve hedef birliği etmiş ve anayasa değişikliği konusundaki tutumumuzu eleştiriyor. 11 Ekim 2016’dan bu tarafa sadece bize vuruyorlar, bizi çekiştirip bizi eleştiriyorlar.

CHP, HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, ÖDP, EMEP, Türkiye Komünist Partisi, eli kanlı aydınlıkçılar, sözcüler, fitne çağcılar, Cumhuriyetten geçinen fesat yuvaları, kendilerine milliyetçi diyen dar ve güdük bir grup ağız birliği etmişçesine MHP’ye bindiriyor, MHP’ye saldırıyor. Niye evet diyormuşuz. Biz de diyoruz ki, size ne, size mi soracaktık? Anayasa değişikliğine niye ihtiyaç duymuşuz. Ne yani, izin ve icazeti sizden mi alacaktık? Başkanlık sistemine neden tamam demişiz. Bu iftiraya cevap yetiştirmeye niyetlenmek bile zaman israfıdır. AKP’nin ve Cumhurbaşkanı’nın nasıl olurda peşine takılıyormuşuz. Kimsenin peşine takıldığımız yoktur, ancak Kandil ve Pensilvanya’nın yoklama kaçaklarının tepesine binip enselerinden tutacağımız günler yakındır.

Bizim bu ülke için yeminimiz vardır, vazgeçilemeyecektir.Bu nedenle 16 Nisan’da Evet diyoruz.
Evet diyecek, mahkemelerin tarafsızlığını sağlayacağız.
Evet diyecek, 18 yaşındaki gençlerimizin önünü açacağız.
Evet diyecek, büyüyen ve nüfusu artan Türkiye’nin 600’e çıkan milletvekili sayısını destekleyeceğiz.
Evet diyecek, TBMM seçim dönemi ile Cumhurbaşkanı seçim dönemini beş yılda bir ve aynı günde yapacağız.
Evet diyecek, Gazi Meclisimizin yasama yetkisini güvenceye alacak, daha da etkinleştireceğiz.
Evet diyecek, Meclisimizin denetim fonksiyonlarını güçlendireceğiz.
Evet diyecek, devlet yönetimindeki fiili zorlama ve açmazı bitirecek, siyaseti toplum sözleşmesinin sınırlarına çekeceğiz.
Evet diyecek, yasama, yürütme ve yargı arasındaki hatları kalın olarak çizeceğiz.
Evet diyecek, devlet yönetimindeki fiili zorlama ve açmazı bitirecek, siyaseti toplum sözleşmesinin sınırlarına çekeceğiz.
Evet diyecek, ilk kez Cumhurbaşkanı’na cezai sorumluluk getireceğiz.
Evet diyecek, yürütmeyi tek elde toplayıp devletteki karmaşa ve kafa karışıklığını sonlandıracağız.

Her Evet birliğimize katkı ve yemindir.
Her Evet esenlik ve selametimize destek ve yemindir.
Her Evet milletin istiklaline, devletin istikbaline, bayrağın iffetine, vatanın izzetine duadır ve yeminimizdir.
Her Evet bekamızın hisarlarına koyulmuş tuğla olup bizim için yemindir.
Milli beka için bu işe girdik.
Biz şahsa veya partiye değil, Türkiye’ye evet diyoruz.
Zamanın şartları, toplumun ilerleyişi, gelişmelerin aciliyeti nedeniyle hükümet etme sistemiyle ilgili değişikliği zaruri gördüğümüzü her kardeşimize, elini tutup konuşma fırsatı bulduğunuz herkese muhakkak surette ileteceğiz.
Millet için evet, devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için, elbette Türkiye için evet.

– Bir diğer konu ise dün gündeme gelen İsrail’in iç istihbarattan sorumlu gizli servisi Şin Bet, Ironi Nahariya basketbol takımının Gaziantep Basketbol ile FIBA Avrupa Kupası kapsamındaki çeyrek final deplasman maçı için Gaziantep’e seyahat etmesine izin vermemesidir. Gaziantep’i, Suriye sınırına ve IŞİD kontrolündeki bölgelere yakın olması nedeni ile güvenlik açısından riskli bir kent olarak görüyorlarmış. Buradan sizlerin aracılığıyla sesleniyorum. Bizim şehrimizde bir güvenlik riski bulunmamaktadır. Bu tür önemli organizasyonlarda alınan üst düzey tedbirlerde emniyet güçlerimizin kontrolündedir. Emniyet güçlerimize güvenmeleri yeterlidir. MHP Gaziantep olarak bu konuda takımımızın ve diğer takımların mağdur olmaması için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Gaziantep Dünya’ya örnek bir şehirdir. Güvenlik güçlerimizde dünyadaki en donanımlı güvenlik güçleridir. Güvensinler ve gelsinler. Gaziantep misafirperverliği ile de Nobel’i çoktan hak etmiş bir şehirdir.

Milliyetçi Hareket Partisi
Gaziantep İl Başkanı
Muhittin TAŞDOĞAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.