DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Kuvvetli Sağanak

Millet, Devlet, Cumhuriyet ve Türklük İçin Referandumda ‘Evet’

09.02.2017
111
A+
A-

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, parti binasında basın mensupları ile bir araya geldi. İlçe başkanlarının da katılım sağladığı toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Topçular, millet, devlet, Cumhuriyet ve Türklük için referandumda ‘evet’ diyeceklerini ifade etti.

‘Biz, kimsenin peşine takılmadık’..

“Meclisten geçip, halk oylamasına sunulacak olan anayasa çalışmaları ile ilgili, Yalova il ve ilçe teşkilatlarımızın düşüncelerini basınımızla paylaşma gereği duyduk” diyen İl Başkanı Hasan Topçular, “Ekim 2016 tarihiden bu güne kadar, CHP, HDP, PKK, FETÖ, DHKPC, ÖDP, eli kanlı aydınlıkçılar ve bir de sokaklarda dolaşan, nifak ve fitneden başka hiç bir katkıları olmayan sözüm ona bir kaç müzmin muhalifin saldırılarıyla karşı karşıyayız. Niye yeni Anayasa çalışması yapıyormuşuz? Niye anayasaya evet diyormuşuz? Niye AKP’nin peşine takılmışız? Milliyetçi Hareket Partisi kimsenin peşine takılacak veya kimsenin değirmenine su taşımayacak kadar onurlu, şerefli ve söz konusu vatan olduğunda da inisiyatif alacak kadar cesur bir partidir. Milliyetçi Hareket Partisi anayasa veya başka bir konuda karar alacağı zaman size sorup sizden izin alacak değil ya, bunu görmekten bile aciz durumdasınız” ifadelerine yer verdi.

‘Yalan rüzgarları estiriyorsunuz’..

Millet, devlet, Cumhuriyet ve Türklük için ‘evet diyeceklerini söyleyen Başkan Topçular, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yalan-yanlış açıklamalarla, işin gerçek durumunu gizleyip algı operasyonu yaparak, Cumhuriyet elden gidiyor feryatları ile yalan rüzgarı estiriyorsunuz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin tabanının, 3’te 1’nin evet, 3’te 1’nin hayır, 3’te 1’nin de kararsız olduğunu açıklayanlar, önce şunu iyi anlayın: Milliyetçi Hareket Partisi’nde taban veya tavan yoktur, dava adamlığı vardır. Biz hepimiz dava adamıyız, liderimizin almış olduğu kararın hepimiz arkasındayız. Bunu mecliste fire vermeyerek ispat ettik, referandumda da Allah’ın izniyle ispat edeceğiz. Dünün terör artıkları halklara özgürlük diyerek, ülküdaşlarımızı katledenler, onlara pusu kurup, şehit edip, sakat bırakan Perinçek ve O’nun ağzıyla, partimize ve liderimize saldıran yüzsüz ve ahlaksızlar, beslendiğiniz nifak kaynaklarını tek tek kurutacağız. Ülkemizin birlik ve beraberliğinden rahatsız olanlar, güçlü devlet, bağımsız Türkiye hedefimizden rahatsız olanlar, ne kadar bağırırsanız bağırın, liderimizin söylediği gibi; millet, devlet, Cumhuriyet ve Türklüğün bekası için ‘evet’ diyeceğiz.”

‘İlk üç madde teminat altında’..

Anayasanın ilk üç maddesinin değişmeyeceğini söyleyen Topçular, şöyle konuştu: “Ekim 2007 tarihinde Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesiyle birlikte, Türkiye’de fiili olarak yönetimin değiştiğini, Cumhurbaşkanı kendisi açıklamıştır. Bu durum devleti yönetmekte çift başlılık oluşturmuş, hatta hükümetin başı olan başbakanla Cumhurbaşkanı arasında çift başlılıktan dolayı anlaşmazlıklar ortaya çıkmıştır. Bundan ötürü de başbakan koltuğundan olmuştur. Bu şekilde devlet yönetmek mümkün değildir. Yine 15 Temmuz akşamı Türkiye’de yaşanan olaylar, ülkemizde siyasetin yolunun ve şeklinin değişmesini de mecburi kılmıştır. 15 Temmuz akşamı Türkiye’deki gelişmeler, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü için siyasi olarak insiyatif almanın kaçınılmaz olduğunu ortaya koymuştur. Milliyetçi Hareket Partisi ve lideri de bunu yapmıştır. Hepimizin bildiği gibi 15 Temmuz akşamı liderimizin feraseti, hükümetin duruşu, milletin direnişi ile işgalin, bölünmenin ve iç savaşın eşiğinden döndük. Siyaset, hükümet ve millet bu ihanet sarmalına ‘dur’ demeseydi, destan yazmasaydı, bugün Suriye, Irak ve bağımsızlığını yitirmiş başka ülkeler gibi olacaktık. Bütün bu yaşanan olaylar karşısında, Türk milletinin ve vatanının teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisi, insiyatif alarak, ülkemizdeki başıbozukluğun, fiili olarak devam eden çift başlılığın ortadan kalkması ve yasal duruma gelmesi için 12 Eylül darbecilerinin hazırlamış olduğu Anayasanın değiştirilmesi gereken maddeleri üzerinde çalışma yapma kararı almıştır. ‘Cumhuriyet elden gidiyor’ diye feryat edenler bilmelidir ki; Anayasanın ilk üç maddesi teminatımız altında aynen durmaktadır. 1. maddesi Türkiye Devleti bir Cumhuriyet’tir. Aynen durmaktadır.

Siyasi konuşmalarında ve mitinglerinde, Güneydoğu’da Amerikan tipi başkanlık sistemi ve eyaletlere bölüp özerklik getirme sözü verenler Anayasamızın ilk üç maddesinin yok edilmesinin sözünü de verenlerdir. Cumhuriyeti yok edecek zihniyet de o zihniyettir.
Kaldı ki; ortada bir rejim değişikliği yoktur. Hükümeti yönetme sisteminde değişiklik yapılacaktır. Anayasada yapılan değişiklik ise, Başkanlık sistemi değil, partili Cumhurbaşkanlığı sistemidir.”

‘Türk ordusu milletin geleceğini teminat altına aldı’..

Milletin kararlarına saygı duyulması gerektiğini vurgulayan Başkan Topçular, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Yine meclisten geçen bu anayasa metni, meclise sunulmuş, meclis kabul etmiş, Cumhurbaşkanı’nın onayına sunulmuştur, Cumhurbaşkanı metni onaylarsa millete gidilecek ve son kararı millet verecektir. Milletten korkarak, milletten kaçarak siyaset yapmaya çalışanlar, milletin almış olduğu karara saygı duymayanlar, yok olmaya da mahkumdur.

Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, önce ülkem ve milletim sonra partim anlayışı ile siyaset yapan bir hareketiz. Bu yüzden de inanıyoruz ki; devletin devamlılığı ve bütünlüğü, milletin huzuru ve güveni, uzlaşma, anlaşma, beraberlik ve kucaklaşmaya bağlı olarak sağlanabilir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin başından beri yapmak istediği budur.
Geriye doğru dönüp bakalım.

-Dün Sivas’tan öteye gitmek için PKK kontrolünden geçiliyordu, Bugün Türk Devleti’nin kahraman asker ve polisinin kontrolü vardır.
-Dün Güneydoğudaki belediyeler PKK gibi çalışıyordu, bugün tek tek yargı karşısında hesap veriyorlar.
-Dün çözüm süreci (ihanet süreci) vardı, bugün yok edildi.
-Dün Dolmabahçe Sarayı’ndan terörist başının dayatması okunurken, bugün altında Türk milliyetçilerinin imzası olan anayasa metni vardır.
-Dün ülkemizin, Ankara ve Diyarbakır’ın, yani milletin geleceği için, istediğimiz güvenlikli bölge oluşturulmuyordu, bugün Türk ordusu El Bab’a kadar girmiş, Türk milletinin geleceğini teminat altına almıştır.
-Dün Gazi Meclis’ten PKK’ya destek verip ‘sıkıysa gelin bizi alabiliyorsanız alın’ diyerek devlete meydan okuyanlar, bugün yargı önünde hesap vermektedir.
-Dün bahsi geçen eyalet, federasyon, özerklik çılgınlıkları topyekün ortadan kaldırılmıştır.
-Dün bütün uyarılarımıza rağmen devlet içinde devlet oluşturan, askerimize, polisimize, milletimize, Gazi Meclisimize kurşun sıkan, vatanımıza kast eden alçak FETÖ’ye göz yumuluyordu, bugün bu hainlerle mücadele ediliyor.

Bağırıp çağırıp koro halinde bize saldıranlar; siz bütün bu olanlardan rahatsız oluyorsanız, Cumhuriyet elden gidiyor diye millete yalan söylüyorsanız, milletin de size söyleyeceği şeyler olacaktır. O zaman sizi göreceğiz. Şunu da belirtmek isterim ki; iktidar partisi AKP, hükümeti yöneten AKP, artık eski yanlışlara bir daha geri dönmeden, devlete verdiğimiz desteğin kıymetini bilmeli, ona göre hareket etmelidir. Milliyetçi Hareket Partisi ve lideri Devlet Bahçeli’nin, devletin birliği ve bütünlüğü noktasından rahatsız olanlar; bizde Yalova il ve İlçe teşkilatları olarak ilan ediyor ve diyoruz ki; millet, vatan, Cumhuriyet ve Türklüğün bekası için evet.”
Ne mutlu TÜRK’üm diyene……

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.