DOLAR 5,6421
EURO 6,3396
ALTIN 260,9
BIST 102.306
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Parçalı Bulutlu

Millet Dediler , HDP’ye Teslim Oldular

18.05.2018
3.837
A+
A-

Trump denilen akıl ve ruh hastasının Kudüs’ü kan gölüne çeviren kalleşliğinin tozu-dumanı çekilmeden, hızla yeniden iç siyasetin girdabında kendimizi bulduk. Adına “millet ittifakı” dedikleri 5 benzemezin, neyin peşinde olduğunu ve sonuç alabilmek için neler yapabileceklerini ibretle izliyoruz. Artık açık ve net şekilde ortaya çıktı ki, bu curcuna ittifakının merkezinde HDP, üzerinde de FETÖ vardır.

BU TELAŞ NEDEN?

Bunu bir siyasi değerlendirme olsun veya karşımızdakileri karalamak için yazmıyoruz. Bir ayna tutuyor ve kendi söyledikleri ve yaptıklarının ortaya çıkardığı gerçeği millete gösteriyoruz. FETÖ ile ilgi ve alakalarını daha önce birbirleri hakkında söyledikleri net olarak ortaya koyuyor ve hepsi televizyon ve gazete arşivlerinde mevcuttur. İmza toplama sırasında sayın Bahçeli’nin FETÖ’nin seçmen ayağı ile ilgili uyarısı karşısında nasıl telaşlandıkları ve saldırıya geçtiklerini, Türk milleti ibretle takip etmiştir. Sonra da gazetelere beyanatlar verdiler. Adil Öksüz seçim öncesinde yakalanıp yargı önüne çıkarılacakmış ve bazı itiraflarda bulunacakmış. Bu itiraflar sırasında kendilerine yönelik bazı iftiralar olabilirmiş ve bu konuda şimdiden uyarı yapıyorlarmış. Adil Öksüz’ün yakalanıp yargı önünde hesap vermesi FETÖ’nün bütün unsurları ile ortaya çıkarılması için şarttır. Hiç kimsenin de bu konuda bir itirazı olamaz. Böyle bir ihtimal karşısında neden panikliyor ve hemen savunmaya geçiyorsunuz? Sizi bu kadar endişelendiren nedir?

GÜZELLEMELER

PKK’nın siyasi ayağı olan HDP’nin curcuna ittifakının içinde olduğunu ve bütün hesapların birlikte yapıldığını daha önce de yazmıştım. Şimdi artık kendileri itiraf ediyorlar. Muharrem İnce’sinden Kemal Kılıçdaroğlu’na, Temel Karamollaoğlu’ndan İP’in başına kadar, Curcuna ittifakı içinde yer alıp da Selahattin Demirtaş güzellemesi yapmayan, bu şahsın salıverilip seçim meydanlarına çıkmasını istemeyen hiç kimse kalmadı. Arkalarına aldıkları malum çevreler ve basındaki uzantılarıyla birlikte neredeyse bir kampanya başlattılar. Demokrasi bütün adayların eşit şartlarda yarışmasın gerektiriyormuş, bu yüzden de Demirtaş salıverilmeliymiş.

İHANET DEMOKRASİNİN NERESİNDE?

Bu muhteremlere buradan soruyoruz: Selahattin Demirtaş niye hapiste? Kader kurbanı olduğu için mi? Hayır, bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast eden terör örgütünün siyasi ayağı olduğu ve PKK denilen bu kanlı örgüte sırtını dayadığı için. “PKK sizi tükürüğüyle boğar”, “PKK/PYK özgürlük savaşçısı”, “Biz PKK’yı terör örgütü olarak tanımlamıyoruz”, ”TSK kaybedecek, PKK kazanacak”, “PKK’lıların cenazesine gitmeyen HDP’li milletvekilleri hakkında soruşturma açacağım”, “Kürdistan’ın yönetim modelini tartışacağız. Artık gelecek yüzyılda Kürdistan kurulacak”, “Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” dediği için. Burası muz Cumhuriyeti değil. Hukuk var, yargı var. Ve bu devlete meydan okumanın, ihanet etmenin, terör örgütü sözcülüğü ve savunuculuğu yapmanın Anayasa ve kanunlarda bir karşılığı bulunuyor. İhanet etmek, devlete meydan okuyup terör örgütlerin sözcülüğünü yapmak dünyanın neresinde demokrasi kapsamına giriyor?

DAHA NE OLMASI GEREKİYOR?

Özgürlük istedikleri Selahattin Demirtaş işte bu sözlerin sahibi ve bu yüzden hakkında dava açıldı ve tutuklandı. HDP’nin Kandil’le ilişkisinin olmadığını, şimdiye kadar milletvekili aday listelerini hazırlamadığı ve 24 Haziran öncesinde de yine kimin listeye gireceğini Kandilli katillerin karar vermeyeceğini söyleyebilecek bir tek kişi var mı? Bir taraftan milliyetçilik nutukları atacaksınız, MHP’ye alternatif olduğunuzu söyleyeceksiniz, diğer taraftan da böyle bir şahsın salıverilip Cumhurbaşkanı olabilmesi için rahatça propaganda yapmasını isteyeceksiniz. Sadece bu kadarı, İP’in ne olduğunu, neye ve kime hizmet ettiğini, nereden gelip nereye gittiğini anlamaya da anlatmaya da fazlasıyla yetmez mi? Daha ne olması gerekiyor? Parti programlarında boşuna PKK söylemlerine yer verip, eşit vatandaşlık vaat etmemişlerdi.

HDP’YE SEÇMEN DE KAYDIRIRLAR

Bir defa daha ve altını çizerek buradan hatırlatıyoruz. Adına “millet ittifakı” dedikleri şey, üst aklın bir araya getirdiği bir programdır. Bu programın merkezinde de HDP vardır. HDP olmadan ne Cumhurbaşkanı seçtirme, ne de mecliste çoğunluğu ele geçirme iddiaları olabilir. Siyasi hesaplarının tutma ihtimali bize göre yüzde bir bile değildir ve o da ancak HDP ile kurdukları ortaklıkla mümkündür. HDP’nin baraj altında kalması bütün araştırmacıların hemfikir oldukları bir durumdur. Ama göreceksiniz, bunun için de tedbir alacaklar ve CHP tıpkı 15 milletvekili olayında olduğu gibi, HDP’nin barajı aşabilmesi için bazı seçmenlerine özel görev verecektir. Buna ittifak içindeki diğer partilerin de katkı yapmaları ihtimal dahilindedir. Demirtaş’a güzelleme yapıp serbest bırakılmasını isteyenler HDP’ye seçmen kaydırmakta da sakınca görmeyeceklerdir.

HDP’Lİ CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI!

Geldik işin en eğlenceli tarafına. Bir an için hesaplarının tuttuğunu, bu milletin bu zokayı yuttuğunu ve bunlara Cumhurbaşkanlığı ve mecliste de çoğunluk verdiğini düşünelim. Nasıl bir hükümet kurulacağını, nasıl bir meclis yapısının ortaya çıkacağını ve seçilen Cumhurbaşkanını bu şartlarda kime ve neye hizmet edeceğini düşünebiliyor musunuz? Bir HDP’linin, daha doğrusu Kandil’den işaret edilen birinin Cumhurbaşkanı yardımcısı olduğu ve birkaç bakan aldığı bir hükümet. Yine HDP ile sağlayabilen bir meclis çoğunluğu. Aynı havayı teneffüs etmeye dahi tahammülü olmayanlar hükümet kuracak, meclisi çalıştıracak ve buradan da Türkiye’ye hayırlı ve faydalı bir sonuç çıkacak ve sorunlarımız çözülecek. Ve bu millet de buna onay verip yol açacak, öyle mi?

alt
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.