MHP’Yİ KİRLETMEYE ÇALIŞMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİL

MHP’Yİ KİRLETMEYE ÇALIŞMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİL
16.03.2021
A+
A-

MHP Batman Merkez İlçe Başkanlığı, ilçede yayımlanan bir gazetede yer alan köşe yazarının iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. MHP’Yİ KİRLETMEYE ÇALIŞMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Batman Merkez İlçe Başkanlığı, ilçede yayımlanan Sonsöz Gazetesi’nin köşe yazarı Ubeyd Baş, 25 Şubat 2021’de “BAĞIŞIKLANDIRSAKDA MI NORMALLEŞSEK” ismiyle kaleme aldığı köşe yazısıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada; gerçeklerden tamamen uzak çirkin iddialar esefle kınanırken ilgili gazetenin derhal tekzip yayımlamasını, ilgili şahsın ise Batman kamuoyundan ve MHP’den özür dilemesini istedi.

MHP Batman merkez İlçe Başkanlığı’nın açıklamasında daha sonra şöyle denildi:

MESNETSİZCE İDDİALAR

“Hem Devletimizi hem partimizi hem de rahmetli Bakanımız Sayın Osman Durmuş’u mesnetsizce iddialarla itham etmiştir. Bu yönüyle partimizin rahmet etmiş ve ülkemize çok ciddi hizmetleri olmuş, Türk siyaset tarihine altın harflerle ismini yazdırmış, efsane rol model Devlet Bakanı olmuş bir devlet büyüğüne bu tip saldırıların olması kabul edilebilir bir durum değildir. Kaldı ki aşılanma politikaları sadece bir partinin değil devletin de politikasıdır. Türkiye Cumhuriyeti devleti hiçbir zaman vatandaşına komplo düzenlememiş, vatandaşının sağlığıyla oynanacak tehlikeli hiçbir girişimde bulunmamıştır.

HALKIN SAĞLIĞI TEHLİKEYE ATILIYOR

Bu çirkin iftiraların yanında, söz konusu şahıs, pandemiden dolayı geçtiğimiz bu tehlikeli süreçte aşılanmanın tehlikeli olduğunu iddia ederek halk sağlığını tehlikeye atmıştır. Bakanımız döneminde yapılan aşıların yan etkilerinin nerelerde, kaç kişide olduğuna ilişkin bugüne kadar ulusal veya uluslararası hiçbir rapor yayımlanmamıştır.

DELİ SAÇMASI SÖZLER

Bu çirkin iftiralar fısıltı gazetesiyle, halkımızı partimize ve devletimize karşı kışkırtmak için ortaya atılmış deli saçması sözlerdir. Ciddi bir salgın sürecinden geçtiğimiz bu günlerde böyle bir yazının kaleme alınması, aşılarla ilgili şüphe oluşturulmaya çalışılması, sadece siyasi bir hedef gösterme değil ciddi bir halk sağlığı sorunudur ve sorumsuzluktur. Gazetecinin, köşesinde yer verdiği kendi düşünceleri, iftiradan ibarettir. Gerçeklerden uzak böyle çirkin bir yazıya yer veren yerel basınımızı da esefle kınıyoruz.

BATMANLILARA BÜYÜK SAYGISIZLIK

Şehrimiz son üç haftadır sürekli mavi kategoride yer almaktadır. Hatta en son hafta 3. en iyi il konumuna gelmiştir. Batman halkının ve yerel yöneticilerinin bu çabasını ve başarısını görmezden gelmek hem yöneticilerimize hem de asil Batmanlılara yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin hiçbir ferdine, hareketimizin lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiye dil uzatılmasına kesinlikle sessiz kalmayız. Bizler Allah’tan korkan, Yusuf yüzlülerden utanan köklü siyasi bir parti ve ülküleriyle yaşayan bir camiayız. Liderimizin de dediği gibi “Bizler, Yüce Allah’a şükürler olsun ki ömrünü davasına adamış her oyun ve hain senaryoya rağmen dimdik hayatta duran vatan aşıklarıyız.”

MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ HAREKET DOMOKRASİNİN SİGORTASI

Milliyetçi ve ülkücü hareket, yıllardır yetişmiş kadrolarıyla her zamana damgasını vurmuş, Türkiye’de toplumsal huzur ve barışın güvencesi, demokrasinin sigortası olmuştur. Bir camianın veya grubun kutsallarına, değerlerine hücum edenler şüphesiz hukuki karşılık bulacaktır.

GERÇEKLERDEN UZAK İDDİALAR

Sonuç olarak; gerçeklerden tamamen uzak bu çirkin iddiaları esefle kınıyoruz. İlgili gazetenin derhal tekzip yayımlamasını, ilgili şahsın ise Batman kamuoyundan ve partimizden özür dilemesini bekliyoruz.
Biz de bu vesile ile Sayın Bakanımızı saygı, minnet ve takdirle yad ediyor, kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Kabri Nurlarla dolsun. Onu unutmayacak, unutturmayacağız. Allah nur içinde yatırsın.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.