Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

MHP’yi kendi kanında boğma hesabı

08.02.2013
A+
A-

Neval KAVCAR

Ellere bediyet kurultay dönemi geride kaldı. Ülkücü davanın sevdalısı olmuş yürekleri şüpheye düşürücü söylem içinde olanlar, 4 Kasım tarihi itibari ile susmadı. İşin aslını isterseniz, MHP’yi yok etmeye karar vermiş odaklar, öncesinde de aynı davranış içindeydi.

MHP, rahmetli Türkeş döneminde 1991 genel seçiminde ittifak ile kazanılan 19 milletvekili TBMM’ye girince emperyal derin devlet harekete geçti. Başbuğ’un stratejilerini sorgulamak ve eleştirmekle başlayan süreç, başka bir parti kurulması ile sona erdi.

Allah’ın takdiri o yönde mi tecelli etti bilinmez, Başbuğ’un eleştirildiği tüm hususların katmerlisini ayrılanlar yaptı. Anti milli stratejilere sac ayağı olundu. Gaza getirilenlerin hesabının altında yatan, ülkücülerin genel seçimde meclis dışında kalması idi, nitekim öylede oldu. Ya sonra?

Tarihi bu ayrıntıyı (yapıldığı iddia olunan gizli antlaşmanın dışında) hepimiz biliyoruz. Hatırlatma sebebim, aynı şer odakların Başbuğ sonrası da boş durmadığı. Bahçeli’nin seçildiği kurultayla birlikte başlayan psikolojik bombardımanın hedefindeki taban, hareketin dağıtılmak istendiğini sezdi, dik durdu. Dağılmadığımız gibi büyüdük.

Bu süre zarfında, milli duruşumuzu kırmak, halkın teveccühünü başka yöne çevirmek isteyenlerin hücumuna maruz kaldık. Günahıyla sevabıyla MHP, taviz vermeden yürüyor. Yürüyor fakat kendi içinden takılan çelmelerle mücadele ettiği kurultay dönemi yaşadı.

Örneğini verdiğim ve MHP’yi bölmek, güçsüzleştirmek, dağıtmak stratejisinden başka bir şey değil yaşanılan.

***

Sivil Anayasa öncesi MHP’ye taarruz

MHP’yi, ABD’nin bölgesel ve Türkiye üzerindeki hesabını açığa çıkarmasını istemeyenler önümüzdeki dönemde daha çok hücum edecekler bize.

Bunu BDP, AKP, CHP ya da dış güçler yapmayacak. Yapsa da etkisi olmaz zaten. Bir şekilde kazanılmış, esir edilmiş ya da kontrol altına alınmış bizden birilerine yaptıracaklar. Şu anda belli birkaç cepheden yaptıkları gibi.

Türkmen kardeşimizle bayramlaşmaya ‘Kürdistan’ı tanımaya gidiyor’, İlker Başbuğ’u ziyarete ‘İmralı canisiyle eşitliyorlar, geç kalındı’ diyenler, önümüzdeki süreçte akla hayale gelmeyen çamur sıvama yarışına girecekler.

Söylediğim organizasyonun işaret fişeği atıldı.

Genel merkezin kontrol sağlamak ve seçim öncesinde onları duraklatacak hareket içinde olanları rapt-ı zapt altına alma girişimine karşı kazan kaldırmayı teklif ediyorlar. ‘Yürü, fistanın sürünsün’ demeye başladılar.

Geçmişi örnek alıp, ayıyla çuvala girmenin sonucunu unutup o yolda yürümeye çabalıyorsa biri-leri, kendisi bilir. Hareket rüştünü ispat etti, o oyuna bir daha gelmez. Gaye MHP’nin daha iyi yönetilmesi değil de kaosa hizmet ediyorsa, o kişinin peşinden kimse dışarı bir adım atmaz.

Bu bilindiği içindir ki, 12 Haziran genel seçimi ve 4 Kasım öncesi yoğun şekilde Devlet Beyin gitmesi yönünde komplolar hazırlandı. Biz Türkler muhafazakâr ve Allah’ın çizdiği yolun en doğru olduğuna inananlarız.

Meselenin Devlet Bey değil, davamızı ve bizi itibarsızlaştırmak, milletin gözünden düşürmek, netice itibariyle dağılma sürecini başlatmak olduğu anlaşıldı.

Sivil Anayasa denilen Türkiye’yi yasal olarak Türklerin elinden alma antlaşmasına karşı çıkmamızı engellemek isteyenler, bilin ki düğmeye basmak üzere. Gaye MHP’de iç savaş, başarılırsa ikiye ayırma. YMHP olamadıysa, yarılan MHP. Hakarete varan sözlerin başka anlamı olabilir mi? Alın işte neleri düşünüyor, nelerle uğraşıyoruz.

O bakımdan ‘falan yerin örgütü şöyle oldu. Haydi bre davran, hesap sor’ türü davranışlar sökmez. İsyanımız eksik kalmıştı bir.

Türk Milliyetçileri olarak kan kaybına tahammülümüz yok.

Aynı oyunun farklı figüranlarla sahne almasına da müsaade etmeyiz. Bizi kendi kanımızda boğmak isteyenlere de prim vermeyiz. Öküzün altında buzağı arayanlar, isyana teşebbüs edenler için tarih tekerrürden ibarettir.

MHP’nin birliği dinamitleniyor diyenlere, dikkat edin. İşte asıl onlar bu tezgahın içinde. Ülkücüleri birbirinden şüphe eder hale getirmenin ana üssü görevini yapıyor. MHP genel merkeziyse Ali Cengiz oyununa son vermek, birliği sağlama mücadelesinde. Yapılanın başkaca anlamı yok.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.