Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Gök Gürültülü

MHP’YE VE DEVLET BAHÇELİYE ATTIĞINIZ OKLAR SİZE DÖNER…

26.05.2019
A+
A-

Yazıma, Yazar Ufuk Sarıoğlu’nun şu sözleri ile başlamak istiyorum: “Taş yerinde ağarır, sen ağır ol ki değerin kıymetin olsun. Onurunu iki kuruşa feda etme, kula minnet etme, istenmediğin yerlerde görünme. Beş paralık adamların ardından gidip davana ihanet etme.”

Ülkemizdeki ve bölgemizdeki bu vahim gelişmeler, MHP’nin varlık ve varoluş sebebini daha da önemli kılmaktadır. Dış politikada, ekonomide, asayiş ve güvenlik çok ciddi sıkıntılar içinde olduğumuz muhakkaktır.

İşte bu nedenlerdendir ki MHP, gerçek siyasette var olma, gerek parti siyaseti ve milliyetçi-Ülkücü ruhu ile sadece Türkiye’nin değil, Türk Dünyasının da, İslam aleminin de son şansıdır.

Ülkemizde ve bölgemizde hatta bütün dünya da barış iklimini yeniden yakalamak, milli bir siyaset, bakış açısı ve hamleler bütünlüğü ile elbette mümkündür.

2001 yılında haçlı seferlerini başlattıklarını söyleyenlerin ilk hamleleri, Türkiye’de MHP’siz hükümet olmuştu. Aynı odaklar, şimdi de MHP de bir kaos istiyorsa, sebebi ne olabilir?

Hilal’i mahçup etmemek gibi bir misyonu asla reddetmeyen bilakis bundan onur duyan Milliyetçi-Ülkücülerin, böyle bir ortamda dağınık olmak, ayrı gayrı baş çekmek, dostu üzüp düşmanı sevindirmek gibi lüksleri olabilir mi? Ne dersiniz?

Milliyetçi olduğunu söyleyen bazı kesimlerin MHP ve Ülkücü düşmanı CHP, HDP ve Perincek’le işbirliği yapması, Türk milletini derinden yaralıyor.

MHP: ülkenin normalleşmesi, huzura kavuşması ve etrafımızı saran hain kuşatmayı biran önce aşabilmesi için, Cumhur İttifakı ülke ve millet düşmanlarını çok rahatsız etti.

MHP ve Ülkücülere düşmanlığı varlık sebebi sayan kesimlerin, yalan, iftira, hakaret ve fitne üretme çabaları ibret veren boyutlara ulaştı. Özellikle sosyal medyadan kin ve nefret kusuyorlar.

CHP, İpi, İpsizi, PKK’nın siyasi uzantısı HDP ve ömrünü Ülkücü düşmanlığı ve Milliyetçileri hedef göstermekle geçirmekle geçirmiş Perinçek’le tam bir işbirliği halinde MHP’ye, Bilge lider Devlet Bahçeli’ye ve Ülkücü kardeşlerimize karşı amansız bir fitne kampanyası başlattılar…

Kendini Ülkücü ve Milliyetçi olarak tanıtan bazı kesimlerin de bu zillet ittifak cephesiyle tam ve kesintisiz bir işbirliği içine girmesi, nasıl bir ihanet kumpası kurulduğunu ibret verecek biçimde belgeliyor.

Bilge Lider Devlet Bahçeli düşmanları, gösterecekleri bir hüneri olmadığı için ülkücüleri aşağılayarak ve ülkücüler üzerinde fitne, dedi-kodu yaratarak ve yayarak yükselmeye çalışıyorlar. Bu bozguncuların çırpınışı son çırpınışlardır. Hak ettikleri yerde yerlerini alacaklardır.

Düne kadar, Bilge Lider Devlet Bahçeli’nin önünde eğilenler, ceketini ilikleyenler, kapısında bekleyenler, fotoğraf çektirmek için sırada bekleyenler, elini öpmek için birbiriyle yarışanlar.. Ne acı tecellidir ki, hepisi birden düşman kesildirler.

Bunların alayı Bilge Lider Devlet Bahçeli düşmanlık alanında buluşmuşlar, şefleri nezaretinde çok güzel nağmeler, şarkılar, türküler söylüyorlar.. Ama söyledikleri de bir çekirdek kabuğunu doldurmuyor. Çünkü bunların derdi MHP ve Dava değil. Bunların deri Devlet Bahçeli…

Yatıyorlar-kalkıyorlar Devlet Bahçeli.. Sonrada bir bakıyorlar ki, Bilge Lider Devlet Bahçeli ne dediyse hep haklı çıkıyor. Ne yazık ki, bunlar koro halinde, kırık plak gibi hep o şarkıyı söylüyorlar! Devlet Bahçeli Düşmanlığı! Devlet Bahçeli kadar Başınıza taş düşsün.

Evet dün Başbuğ Alparslan Türkeş’e ne yapıldıysa, ne söylendiyse aynısı bugün MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye bu kişiler tarafından söylenmektedir. Ama unutmasınlar ki; bu çirkin, arsız, vefasız ve nankörlerin siyasette iki yakaları bir araya gelmeyecektir. Çünkü bunlar beddualıdırlar.

Evet dün Başbuğ Alparslan Türkeş’e ne yapıldıysa, ne söylendiyse aynısı bugün MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye bu kişiler tarafından söylenmektedir.

Bunlarda ne inanç, ne dava vardır. Yeter ki, MHP tökezlesin, yeter ki, Bilge Lider Devlet Bahçeli yıpransın. Tek dert ve hedefleri budur…

Liderimizin başımızın üstünde yeri var! Ne yaparsanız yapın.. Allah size nasip etmez.. Çünkü niyetiniz halis değil, düşünceniz doğru değil, bakışınız yanlış, yürüşünüz hep hedefsiz. Siz ve sizin gibiler hep nefisiniz için bağırıyorsunuz ve nefsiniz için yürüyorsunuz!..

Oklarınız diğerlerinin okları gibi, oklarınız diğerlerinin hedefi gibi.. Sizin onlardan ne farkınız var ki? O attığınız oklar MHP’ye ve Bilge lider Devlet Bahçeli’ye yetişmez, çünkü liderimizin sahib, koruyucusu Yüce Rabimiz’dir… Attığınız oklar, size döner vede dönüyor.

Zakir TERCAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.