Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

MHP’YE OY VERMEK

28.10.2015
A+
A-

MHP,Türk siyasetinin omurgasıdır.
Devletin varlığını,tarihsel konumunu bilir,gözetir ve sivil siyasetin gereği olarak milletin selameti yolunda adımlar atar.
MHP,Türk milletinin adını,sanını yaşatmak için milleti refahlı,güvenli,donanımlı ve mamur kılmanın gerekli olduğunu bilerek hareket eder.
MHP,Türkiye’ye doktriner milliyetçilik kavramını getirmiştir.
Ki bu kavram şunu ifade eder : Milliyetçilik lafla olmaz,palavra ile olmaz;Milliyetçilik Türk milletini ilimde,teknikde,sanatta,ekonomide,demokrasi de ayağa kaldırmak mücadelesidir.
Dokuz Işık bu amacın programıyla yüklüdür.
MHP,Milliyetçilik ile demokrasiyi birbirinin tamamlayıcısı olarak kabul eder.Bu sebeple Devlet Bahçeli,AKP’ye karşı ileri sürdüğü 4 maddede kuvvetlerin ayrılığı ve parlamenterizmi esas aldığını belirtmiştir.Yani milletin iradesini sadece sandıkla değil,süreçle de güven altına almak gerektiğini savunmuştur.Millet iradesinin meclis yoluyla denetlenmesi demokrasinin kurumlaşması açısından çok mühimdir.
MHP,değişmeyi değil gelişmeyi esas almıştır.1977 seçimlerindeki “Dik baş ,tok karın,mutlu yarın ” sloganı,aslında bir şiar değil bir ideolojik tavırdır.Çünkü Türkiye hala dik başlı bir siyasal önderliğe,hala ekonomik adalete, hala yarınlar konusunda güvene ihtiyaç duymaktadır.

MHP,milletine hiçbir zaman yalan söylememiştir.
MHP,milletini müşteri olarak görmemiştir.
Milletin ve devletin çıkarı için çoğu zaman zehir içmiş ama milletini uyarmaktan geri kalmamıştır.
MHP,gazi bir partidir.
Milleti yaşasın diye şehadete koşan nice mensupları vardır.Türk milleti yaşasın diye,gündüz oturmamış gece uyumamış ve bir partiden fazlasını yaparak fedakarlık kavramının altın duvarında yerini almıştır.
Türkiye’de hiçbir parti MHP kadar fedakar olmamıştır.

MHP’liler anadan,yardan,serden geçerken kuru bir cihangirlik kavgası içinde yer almış değildir.Türkiye hürriyet rejimi içinde kalkınsın,ayağa kalksın,doğulu batılı,hiçbir güce biat etmesin,Büyük Ortadoğu Projesi gibi gayri milli projelere kuyruk olmasın,milletimiz için,milletimizle birlikte,milletimiz tarafından sürdürülen milli bir nizamla yoluna devam etsin istemiştir.
Belirttiğimiz gibi doktriner tek partidir.

Yani kalkınmayı,sistemli bir şekilde ele alan tek partidir.
Sistemli hareket etmeyenlerin rüzgar karşısındaki yapraktan farkı yoktur.AKP’nin uygulamalarına bakın,dış politikada kaçıncı dış işleri,maliyede kaçıncı maliye bakanı,eğitimde kaçıncı sistem ve kaçıncı yöntem.

Türk eğitim sistemi sabahtan akşama değişen yöntemler yüzünden arapsaçına dönmüştür.Türk öğrencisi ve ailesi ne yapacağını bilemez durumdadır.Eğitimi bu halde olan bir ülkeden toplumsal ilerleme nasıl beklenebilir?
Türk tarımının halini dünya alem biliyor.

Artık tarım,Türk köylüsü için cazibesini kaybetmiştir.Tarım ürünleri ithalat kalemlerinde başı çekmeye başlamıştır.
MHP’ye oy vermek için ille de bir davanın mensubu olmaya gerek yoktur.
Ama oy verilecek olan MHP’nin Türklük için hem büyük fedakarlıklar yapan hem de bu fedakarlığın arkasına gizlenmeden kalkınmak,büyümek yolunda sistematik programlar hazırlayan bir mühendis hareketi olduğunun bilinmesi gerekir.
Türkiye’yi tartışmaların ve Ortadoğu kavgalarının içine sokan AKP’nin aksine MHP’nin süreci normalleştirecek bir yönetim anlayışına sahip olduğunu anlamak için Devlet Bahçeli’nin aklı selim adımlarını,konuşmalarını takip yeterlidir.
Türkiye MHP ile önce normalleşecek sonra güven ve huzur içinde şaha kalkacaktır.
MHP bunu yapmaya muktedirdir.

Çünkü kökü mazide bir geleceği temsil etmektedir.
Türk milleti kendi adını,sanını imarla,bayıdırlıkla,refahla ve huzurla yaşatma azmi taşıyan MHP’yi güçlü bir şekilde iktidara taşımalıdır.
Geleceğine oy vermelidir.
MHP’ye oy vermek milli bir görev,sosyo-ekonomik bir gerekliliktir.
Ahmet ŞAFAK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.