Mhp’ye Operasyon Ve Cemaatte Bayram Havası

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
11.04.2016
A+
A-

Sözde muhalifler MHP’yi mahkemeye verdiği günden bu yana “Devlet Bahçeli Saray ile anlaştı, mahkemeden kesinlikle kongre kararı çıkmaz” propagandası yaptılar.

Oysa Meydan gazetesi Ankara temsilcisi Ömer Şahin köşesinde “Meral Akşener de yargıya siyasi müdahaleden kaygı duyuyor olmalı ki bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mesaj göndermiş. Akşener, Erdoğan’a en yakın isimlerden birisine vermiş mesajını.” cümlelerini kullanarak Recep Tayyip Erdoğan’a kimin ulaştığını yazmıştı. Sonuçta Olağanüstü kongre yapması yönünde mahkeme hâkimi tarafından MHP’ye kayyum atandı. Bugüne kadar MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye iftira atanlar mahkeme kararından sonra söylediklerini yaladılar ve yuttular. Şimdi ise “Hukuk kazandı, adalet kazandı” diyorlar. Kimin kiminle olduğu da böylece görülmüş oldu.

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun Türkiye’deki hukuk sistemiyle ilgili tartışmaya ilişkin olarak, “Aslında şimdiki sistem bizim daha çok işimize yarar. Yasama bizde, yürütme bizde, yargı bizde, her şey bizde” dediği ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından anayasa profesörü Burhan Kuzu’nun “Oğlan bizim kız bizim, niye denetleyelim?” dediği bir yargı düzeninde MHP hakkında adaletli olmayan bir karar alındı.

Sözde muhalifler, CHP’nin geçmişte yaşadığı bir kongre sürecini emsal göstererek MHP’yi mahkemeye vermişlerdi. Oysa o verilen kararın sonucunda Anayasa Mahkemesi sadece “İhtar” kararı vermişti. MHP’nin temyize başvurduğunda gideceği nokta yine o olacaktır. Hukuk işlerse tabi…

Sözde muhalifler CHP’yi emsal gösteriyorlar ama CHP’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu mahkemenin verdiği MHP kararından sonra “Sulh hukuk mahkemeleri, il ve ilçe yönetim kurullarının boşalması halinde olağanüstü il ya da ilçe kongresi yapılmaz ise kayyum atayabiliyorlar. Ancak konu genel merkez olursa denetleme yetkisi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına aittir. Başsavcılık genel merkezin işleminde hukuka aykırılık görürse o takdirde partiyi uyarır. Eğer parti düzeltmezse Anayasa Mahkemesinde dava açar. ” açıklamasını yaptı.

Kim ne derse desin MHP’ye çok boyutlu operasyon yapılmaktadır. MHP hakkında bu kararın verilmesi için hangi düzenin kimler tarafından kurulduğunu öğrenmemiz ve ilişkileri çözmemiz bunu göstermektedir.

“Devlet Bahçeli Saray ile anlaştı, mahkemeden kesinlikle kongre kararı çıkmaz” diyenlerin bir taraftan da yargının arka odalarında ne iş çevirdikleri artık bilinmez değildir. Deşifre olunca nasıl tutuştuklarını bir bilseniz… MHP’nin kararı temyize götürme süreci tamamlanınca tüm bu karanlık ve hukuka kara leke süren ilişkileri teker teker yazacağım. Emin olun MHP’ye yapılmak istenen operasyonun netliğini herkes çok net görecektir.

Mesela MHP’yi mahkemeye verenlerden biri olan MHP Sivas eski il başkanı “Az önce Hâkimler kararnamesi yayınlandı ve korktuğumuz olmadı. 12.Sulh Hukuk Mahkemesi hâkimi görevine devam edecek. Kongre artık kaçınılmaz. Camiamıza hayırlı olsun” mesajını mahkemeden 2 hafta önce hangi gelişmeye göre sosyal medya hesaplarından paylaşmıştır. Buna benzer mesajları Meral Akşener’in etrafındakiler niçin seri bir şekilde vermiştir?

Ve bu mesajlar sonradan niçin tekrar apar-topar silinmiştir?

Mahkeme kararından sonra birçok gazete bu durumu “Yaşananlar MHP yönetimi tarafından görevden alınan MHP Sivas eski İl Başkanı Ragıp Özkan’ın adıyla Facebook’ta 25 Mart tarihinde paylaşılan mesajını akıllara getirdi. Bu mesaj mahkeme kararının önceden bilindiği yorumlarına neden oldu.” şeklinde haberleştirmiştir.

Mahkemenin hâkimi görevden alınmaması halinde ne söz verdi ki, bu özgüvene dayalı mesajlar atılmıştı? Ya da kim, ona hangi konuyla ulaştı da söz almıştı?

Tüm yargıyı dizayn eden AKP istedi de mahkeme hakimini değiştirmeye mi gücümü yetmedi?

Yeniçağ gazetesi yazarı “Bu kararı verir gerekirse bir saat sonra istifa ederim” sözleri ile baskılara boyun eğmeyen hâkime hanım birkaç gün önce iki gün rapor bile aldı.” cümlesini neye göre yazmıştır. Mahkemenin hâkimi değişimcilerle kimin aracılığıyla nasıl bir bağ kurdu da bu cümleyi kurabildi?

Böyle bir mesaja bakarak buna benzer soru üzerine soru üretilir.

Mahkeme kararından 1 gün sonraya lehlerinde karar çıkacağını bilerek program yeri, günü ve saati ayarlayanların, mahkemeden öncede “Devlet Bahçeli Saray ile anlaştı, mahkemeden kesinlikle kongre kararı çıkmaz” açıklamalarını yapması da uyanık geçinen karaktersizliğin bir başka boyutudur.

AKP milletvekilleri “Yasama bizde, yürütme bizde, yargı bizde, her şey bizde” dediği bir düzende MHP aleyhine bir karar çıkıyor ama ilginç olan bu karara en çok sevinenler ise kimi HDP’ye oy vermiş olanlar ve cemaat mensupları…

Nazlı Ilıcak: Güzel gelişmeler olabilir

Can Dündar: Şimdi tüm hesaplar sil baştan

Emre Uslu: Unutma baharın en güzel ayıdır Mayıs

Tuncay Opçin: MHP’nin kayyumu Devlet Bahçeliydi. Mahkeme yeni kayyum tayin etmiş.

Ahmet Hakan: Asena Meral’in topuk sesleri

***

Bu isimler ve benzerleri bu paylaşımları yaparak kutlama yapıyor ve sevinçlerini yansıtıyorlar. HDP’ye oy verenlerin, HDP’yi yok sayan MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi devirmenin tamtamını niçin çalıyorlar sizce?

“Yasama bizde, yürütme bizde, yargı bizde, her şey bizde” diyen AKP iktidarında bu karar nasıl alındı o halde?

Böyle bir karar çıkıyorsa bu karara (HDP’li cemaatçiler) niçin çok seviniyor?

AKP/Paralel mücadelesi bu mu?

Aktroller ve cemaat arasındaki “MHP’nin mahkeme kararına” dair kavga, tiyatro değil de o halde nedir?

MHP’ye yargıda ve genelde kurulan kumpas önümüzdeki günlerde çorap söküğü gibi ortalığa saçılacaktır. Bu kumpasın muhatapları şimdiden birbirini satmaya başladı. Biz öğrendik herşeyi sizde öğreneceksiniz…

27 Aralık 1992’de Başbuğ Türkeş’e karşı birleşenler Yükseliş Kolejinde MHP’yi ele geçirmek istemişler ama başarılı olamamıştı. O gün MÇP’yi MHP yapma mücadelesinde Başbuğ Türkeş’in yanında duran sadece Lider Devlet Bahçeli vardı. O günde MHP maskesi takanlar Başbuğ Türkeş’e karşı MHP’yi ele geçirmek adına dikilmişti. Şimdi de farklı değil…

“Tarih tekerrürden ibarettir” sözü boşa söylenmemiş… Dün başaramadılar, bugünde başaramayacaklar…

HDP’ye oy veren cemaatçilerin bugün yaşadıkları bayram havası bile haklılığımızın nişanesidir. Ne mutlu MHP üzerinde oynanan bu oyunu görenlere…

Son sözde aylardır “Devlet Bahçeli Saray ile anlaştı, mahkemeden kesinlikle kongre kararı çıkmaz” propagandası yapan soytarılara…

Niye sustunuz, niçin sesiniz çıkmıyor müptezeller?

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.