Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

MHP’ye Operasyon Haberine Muhataptan Değil, Ahmaktan Ses Geliyor !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
15.09.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Geçtiğimiz haftalarda Ortadoğu Gazetesi’nde “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan MİT’e Talimat: MHP’yi karıştırın” başlığıyla bir manşet yayınlanmıştı. Bu manşet çok ses getirdi. Diğer tüm gazetelerde ve internet sitelerinde haber yapıldı. Konunun muhatabı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT’ten bu konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Geçmişte Türkiye’de yaşanan olayları hatırlayan ve değerlendirenler için bu haber hiç şaşırtıcı olmamıştır. Bu habere aklı başında, mantığı ve zekası olan kim şaşırır ki?

Bu haberi sanki bundan önce hiç olmamış bir şey gibi karşılayan ve davrananlar, ya MHP’ye yapılan saldırılardan hoşlanan ya da MHP’ye bir operasyon olduğunda beklentisi olanlardır.

Ortada çok ciddi bir suçlama varken, konunun muhataplarından hiçbir ses gelmemişken , sosyal medyada bu haberi sulandıran, dalga geçen kişilere çok sık rastladık. Bu haberden en çok MHP’li ve Ülkücü olduğunu söyleyen ama her gelişmeyi MHP düşmanlarının gözünden değerlendirenler, MHP’de muhalif olmayı “MHP başarısız olsun” şeklinde temenniyle sürdüren ve tüm mücadelesini bunun için verenler rahatsız olmuştur.

Bu haber üzerinden dalga geçmeler, ti’ye almalar, espiriler yapmalar, binbir soytarılık hüneri sergilemeler…. Haberi sulandırmak ve etkisizleştirmek için her şeyi ama her şeyi yaptılar. Maalesef buna en samimi bildiğin, görmüş-yaşamış diyebilecekleriniz bile alet olmuştur.

Ortadoğu Gazetesi’nin kaynağı ve dayanağı sağlam olmasa, bu kadar ciddi bir konuyu, bu şekilde manşet yapabilir mi? Hele ki bu gazete 2011 yılında MHP’ye yapılan kaset ve operasyon siteleri hakkında birçok belge ve doküman yayınladığı ve yine muhataplarından hiçbir ses gelmediği gazete ise, bu haberi sulandırmaya çalışmak soytarılıktan başka nedir?

Bu gazete, MHP’ye operasyon yapan web sayfalarını yönetenlerin kredi kartını, telefon numarasını, yazışmalarını yayınlamadı mı?

Bu operasyonu yapanlar ve yönetenler AKP’li çıkmamış mıydı? Ortadoğu Gazetesi, Recep Tayyip Erdoğan’a ve MİT’e cevap vermesi için manşetten seslendiğinde, o zamanda yine muhataplarından cevap alamamıştı.

Bir kişi üzerine, bir ilçe nüfusu kadar olan 8803 adet telefon hattı olur mu? MHP’ye yapılan operasyonda deşifre edilen kişiler üzerinden bu da olmuştu. Ortadoğu Gazetesi bu operasyonları deşifre ettiğinde TURKCELL’in en yetkili kişisi Ortadoğu Gazetesi’ni arayıp “Nolur üzerimize gelmeyin. Çok zor durumdayız. Çok büyük baskı altındayız” diye adeta yalvarmıştı. Ortadoğu Gazetesi elindeki Türkiye’yi sarsacak belgeleri de şimdilik nadasa bırakmış, yayınlamak için zamanını ve gününü beklemektedir. Emin olun o gün geldiğinde tohumlar büyüyüp fidan olacaktır.

Daha geçtiğimiz yıl, MHP Lideri Devlet Bahçeli’de MHP’nin bir grup toplantısında “Biz MHP’yi böcek gibi sararak dinleyenlerin, siyah camlı arabalarla partimizi gözleyenlerin ve Başbakan’a Balgat haberleri olarak sunanların kimler olduğunu pekâlâ biliyor ve bu yüzleri tanıyoruz.” dememiş miydi?

MHP, 2011 yılında devlet içindeki çeteler tarafından operasyona uğradığında MHP’nin oyu %50 falan değildi. Ama operasyona uğramasının ana nedeni “Yeni Türkiye” dedikleri düzende, MHP’ye asla yer vermemek ve hayat hakkı tanımamaktır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın düşündüğü “Başkanlık Sistemine” karşı tek aykırı ses ve engel çıkaran MHP’dir. Türkiye’de MHP dışında başka hiçbir parti, milli davalarda MHP’nin duruşunu gösterememekte, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin hep haklı çıkan teşhisleri gibi uyarılarda bulunan olmamaktadır. AKP’nin karşısında 30 Mart seçimlerinde 8 milyona yakın oy almış MHP vardır. MHP geniş kitlelere ulaşma konusundaki iletişim ve propaganda sıkıntısını çözsün, içe dönük enerjisini dışarı verip, MHP’ye oy veren 8 milyon kişinin her biri yanına MHP’ye oy verecek 1 kişi daha kazandırsın MHP’nin iktidar yolu kendiliğinden açılacaktır. Aklı başında düşünen dostta- düşmanda bunun farkındadır. İşte düşmanda bu yüzden boş durmamaktadır.

MHP’nin 2011 yılında operasyona uğramasından önce Recep Tayyip Erdoğan’ın “İki partili bir Meclis sistemini istediğiniz uzun süredir konuşuluyor. Böyle bir isteğiniz gerçekten var mı?” şeklindeki soruya “Doğrusu evet. Bu sistemi faydalı buluyorum. Çünkü ikili sistemde parlamentolar daha etkin işliyor, yönetiminde de istikrar söz konusu oluyor. Amerika’ya bakın. Aynı sistem olsun anlamında değil ama kanunların nasıl çıktığını görürsünüz.” şeklinde cevap vermesi, MHP’nin uğradığı operasyonu daha anlamlı kılmamış mıydı?

2011 yılında MHP meclis dışına itilmesi için operasyona uğradı, 2015 yılı da bu hedefin devamı olacaktır.

– AKP tarafından para akıtılarak, “Osmanlı Ocakları” adı altında MHP’nin sembolleri kullanılarak kurulan yapılar.

– Mafya diye anılan kişilerin alakası olmadığı halde Ülkücülük-MHP’lilik adına hareket ettirilerek, Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ahmet Davutoğlu’na sosyal medyada destek ortamı oluşturmaya çalışması

– Türkiye genelinde, her türlü meslek alanından Ülkücü ve MHP’lilerin fişlenmesi

– Öcalan’ın “MİT’le anlaştık Özerkliği kuracağız” dediği günlerde, PKK’nın şehir yapılanmalarından birisi olan YDG-H’nin “Bugünden itibaren yürürlüğe koyduğumuz yasa gereği, hiçbir şekilde Kürdistan’da MHP’ye yer verilmeyecek, faaliyetleri sonlandırılacaktır” açıklamasını yapması.

– 2011 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın miting miting gezerek kaset olayları üzerinden MHP’ye saldırırken, şimdi Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğu söylenen gazete ve televizyonların “Dinlenmeyen MHP’li yönetici kalmamış” diyerek Paralel Devlet suçlamasıyla haber yapması

***

Sırf bunlar bile bir operasyon kokusu hissettirmektedir. Hele ki MİT Müsteşarına “Sır Küpüm” diyerek her konuda sahip çıkan Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP ve Ülkücü düşmanlığı tescilli bir şekilde ortada iken Ortadoğu Gazetesi’nin haberiyle dalga geçen soytarılar ya Ülkücü Hareketi tanımıyor ya da Ülkücü Hareketin düşmanlarını tanımıyor demektir.

Kendi ülkesine füze attırmayı düşünerek Suriye ile savaş çıkarmayı planlayan, Süleyman Şah türbesine saldırmayı düşünen, tüm mesaisi İmralı ve Kandil’de geçen bir MİT yapısının Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle MHP’ye operasyon yapması mı sizi şaşırttı dostunu -düşmanını bilmeyen ahmaklar?

Ebul Gazi Bahadır Han’ın 1000 yıl önce söylediği “Türk’ün düşmanı çoktur; ama onu korumak isteyenin düşmanı daha çoktur.” sözü Ülkücü Hareketin bugünlerde muhatabı olduğu bir sözdür. Sırf bu sözün içeriği bile Ülkücü Hareketin varlığını Türk milleti adına anlamlı kılmaktadır.

Yeryüzünde tek bir Ülkücü kalsa, AKP’nin düşmanlığını bitirmeyecek durumdur. Basit, saplantılı, takıntılı düşüncelerle Ortadoğu Gazetesi’nin haberini sulandırmaya çalışanlar ya gaflette ya ihanettesiniz…Ortadoğu Gazetesi MHP’yi ve Ülkücü Hareketi koruyor, ya siz kime hizmet ediyorsunuz?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.