Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

MHP’YE OLAN DÜŞMANLIĞININ ŞİFRELERİ

28.10.2012
A+
A-

İsmail OZDEMİR

Soru: MHP’li misin?

Cevap: Değilim!

Soru: Peki, derdin ne?

Cevap: Değişim!

Soru: Bu zamana kadar neredeydin?

Cevap: Başka partilerde görevliydim!

Yukarıda kısa bir özet haline sunduğum bölüm bugünlerde sıkça karşılaştığımız insan tiplemelerin açık bir özeti niteliğindedir. Bu anlamda ifade ettiğimiz konuda inanın eksiğimiz vardır ama yanlışımız kesinlikle yoktur.

Son günlerde gerek sosyal medyada, gerekse kimi gazetelerde bu tipten ve türden insan manzaralarının sayısı artmaya başladı. Geçmişinde Ülkücü Hareket ile hiçbir bağı olmamış, MHP’ye hayatında bir kez dahi oy vermemiş, MHP’nin ne söylediğini, neyi ve neleri savunduğu konusunda zerre kadar fikir sahibi olmayan, 43 yıllık siyasi geçmişinde hangi mücadeleleri verdiğinden bihaber olan bir takım zavallılar bugünlerde ilginçtir, MHP’nin 10 Olağan Kurultayı ile ilgili yukarıda bahsettiğimiz alanda olan fikir ve görüşlerini beyan etmekten kendilerini alamıyorlar.

Düşünün, hayatı başka partilerde geçmiş, başka liderlerin yanında yer almış, onun verdiği görevlerde bulunmuş, MHP ile hiçbir bağı olmamış isimler bugünlerde kalkıp, Ülkücü camiaya akıl vermeye çalışarak “değişim” kelimesinin arkasına sığınıp “yeni” dizayn projelerine taşeronluk yapıyorlar. Bu zavallılar ya kendilerini çok akıllı zannediyorlar yada Ülkücüleri kandırabileceklerini düşünüyorlar.

Dedim ya zavallılar diye. Hâlbuki keşke bilseler, bu ülkede hafızası, zihni ve vicdanı en parlak ve temiz olan Ülkücülerin ta kendileridir.

Bu tiplemelere uyan bir zatı muhterem geçtiğimiz günlerde, yayın hayatı MHP’ye fitne ve fesadı bulaştırmakla geçmiş bir gazetedeki yazısında MHP’nin 10. Olağan Kurultayı için oluşturduğu ve yeni yüzyılda çağa seslenişi olan “Türk Milleti Sensiz Asla” isimli sloganı değiştirerek “Türk Milleti Sizinle Asla” şeklindeki içerikli bir yazı kaleme almış, aklınca da MHP ve Ülkü Hareket’in Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik bir takım mesnetsiz söylemlerde bulunmuş.

Anadolu’da bir laf vardır hepimiz sever ve sürekli lafı gediğine oturmak için söyleriz, bu zavallının yazısını okuduktan sonra işte benimde aklıma o laf geldi:”Bir lafa bakarız laf mı diye, birde söyleyene bakarız adam mı diye.” İşte bu cümle içerisinde yer alan sorgulama bizleri doğruya ulaştıran yol olmaktadır.

Malum yazıyı yazan zatı muhterem geçmiş dönemlerde AKP’de bulunmuş, Başbakan Erdoğan ve Abdullah Gül’ün başbakanlığı döneminde basın danışmanlığını yapmış bir şahıs. Yani AKP içinde aktif bir görevde bulunmuş, bizzat Başbakan Erdoğan’a yakın hizmeti olan bir isim!

Ancak bu şahıs üzerinde bulunan bu sıfatı ne hikmetse unutup, bugün de kalkıp MHP’de değişim çığlıkları atarak etrafta, orda burada dolaşmaktadır.

Yahu sormazlar mı adama, bu kadar “değişime” meraklısın da neden dün içerisinde bulunduğun AKP’deyken bu tavrını göstermedin? AKP’nin genel başkanı değişsin demedin? Öyle ya, eğer meselen Türkiye ve derdin de Türkiye’nin iyiye gitmediğini anlatmak ise neden bu işin baş sorumlusu olan ve danışmanlığını yaptığın AKP’nin genel başkanının değişmesini istemedin? Yada bugün dahi neden istemiyorsun, buna hiç mi hiç değinmiyorsun da kalkıp MHP’de değişim olmalı diyebiliyorsun.

Kimse Ülkücüleri aptal yerine koymaya kalkmasın. Bu hareketin her bir mensubu, bu ülkede kimin ne olduğunu iyi bilmektedir. Dünü MHP’ye düşmanlık yaparak başka başka yerlerde geçen şahısların bugün ki söylemlerinin nereye ve kimlere hizmet ettiğinin farkındadır.

Ülkücüler, Liderleri Devlet Bahçeli’den rahatsız olanların dün, Türk Milleti’ni bölünmeye götürecek, ihanet projesiyle ilgili “Kürt açılımı seninle çözülmüyor görevi bırakmanız lazım” sözlerinden sonra bugünde aynı merkezden gelen, farklı yöntemlerle dillendirilmeye çalışılan oyunun ne olduğunun farkındadır.

MHP’ye düşmanlığı kurumsal hale getirme arayışında olanlar şunu iyi bilsinler ki, 4 Kasım günü, her bir mensubuyla Devlet Bahçeli’nin Liderliğinde kenetlenmiş ve “TÜRK MİLLETİ SENSİZ ASLA” haykırışıyla dört bir yana seslenen Ülkücüler sebebiyle yeni bir azap dalgasını daha yaşamaya başlayacaksınız. Hain ve sinsi çabalarınızın bütünü boşuna ve beyhudedir.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.