MHP’ye Çin Malı Diyen Dingiller

07.04.2016
A+
A-

 

 

“Ormanlar nerde balta mı girdi
Baltalara ne oldu şehre mi indi
İndi de başı göğe mi erdi
İyi ki benim uçan geyiklerim var
Dingiller dingiller… “(Grup Vitamin)

AKP ve yancılarının Yeni Osmanlıcılık idealleri, Osmanlının büyük, hakim bir imparatorluk olmasından değil, millet sisteminin, milletler devletine dönüştüğü dönemi kapsar. Yani onlar, bu sistemi yeniden 21,yüzyılda bayraklaştırmak isteyen dış güçlerle birlikte hareket ederler. Osmanlı’da bile 20 etnik gruptan söz edilirken bunu bir anda 36’ya çıkarmalarının nedeni budur. Etnisite ve dinin hakim unsur olduğu bu sistemde, millet sisteminde gelinen nokta millet devleti değil, milletler devleti diye bir garabettir. Böyle bir sistemde etnik gruplara ne kadar hak verirseniz verin sonuçta gelecekleri nokta itibarıyla kendi etnisitelerinin devletini kurmak olacaktır.

Şimdilerde devletin milleti olmaz, milletin devleti olur zırvası, Milli bir Devlet olan Türkiye Cumhuriyetini yeniden Osmanlıcılıkla parçalamak arzusundan başka bir şey olamaz. Belirli bir toprağı olan, kanunlara göre bir hükümet idaresinde teşkilatlanmış, bağımsız topluluklara devlet denir. Dışarıya karşı halkın menfaatini korumak, içeride refahını sağlamak, güvenliği korumak devletin vazifesidir. Bu aşamada millet, ülke ve egemenlik çok önemlidir. Bunu federasyonların birleşimi olarak yaşatan Birleşmiş Devletler de mevcuttur.

Şimdi istenilenlere bakarsak mutlak bir hükümdarlık değil, Meclis kaldırılmayacağına göre meşruti hükümdarlık yani başkanlık istenmektedir. Anayasayı değiştirmek, Türklüğü çıkarmak değişmez olan ilk üç maddesinin, 4.madde ortadan kaldırılarak tartışmaya açılmasının nedeni budur. Etnisitelere, mezheplere, dinlere, ayrıcalık vererek Devletiyle, milletiyle bölünmez bir bütün demek olan Türkiye Cumhuriyetini, ayrışık unsurlardan, etnik temellere dayalı olarak kurulu Devletler Topluluğuna çevirmek isteyenlerin “Milletin Devleti olur” diye bağırmaları bundandır.

Bu yolda yapılan birlikteliklere, kurulan, bozulan masalara, dostluklara iyi bakmak lazım. Fikren kim kimin yanında çözmek, irdelemek lazım… Emperyalist güçlerin hangi fikri yapılanmayla hareket ediyorlar görmek lazım. Bunlar için olayları detaylıca masaya yatırmak ve ne tarafta duracağını belirlemiş olmak lazım. İşte tam bu noktada; Türk Milleti, bayrak, Türk Devleti, Türkçe, Türk Vatanı, Türk Tarihi, ezan, dini değerlerimiz diyerek milli bir siyaset güden MHP Milli Devlet ve Üniter Yapı demek olan anayasanın değişmezlerine karşı olan Türkiye Cumhuriyetinden yanadır.

Bunun karşısında olan AKP, CHP, HDP ve emperyalist güçlerin hepsi ortak adını koymasalar da, istekleriyle AKP’nin milletten ümmete geçişi sağlayacak politik söylem ve davranışlarına onay vererek, ilk önce Milli Devlet Üniter Yapı olgusunu yıkmak istemektedirler.

Bu fikirlerle bir araya gelen cemaatle AKP bugün yetki paylaşımından ötürü birliktelikleri bozulmuştur. Yoksa bunların Türkiye Cumhuriyetinin temellerine dinamit konması demek olacak Abant Toplantıları ayrık otlarının, uç fikirlerin Devlet karşıtlarının millet diyerek asla ayrılmayacakları bir araya gelmelerdir.

Şimdi başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, “Bizim gözümüzde paralel yapı ile bölücü terör örgütü arasında herhangi bir fark yoktur. Her ikisi de devlet düşmanıdır, millet düşmanıdır, demokrasi düşmanıdır. Her iki örgüt de Türkiye’yi tökezletmek isteyen odakların taşeron olarak kullandıkları birer kukladır” demesi; ancak yine bir araya gelebileceklerini, çözümün masaya yatırılacağını belirtmesi, hep piyonu oldukları projenin geri kalan kısmının, karalanmış olan bölümün üstünü okuyamamasından kaynaklanmaktadır. Bu noktaya gelindiğinde açıklayamadıkları tek gerçek PKK, ileri uç temsilcileri HDP ve bugün paralel yapı diye suçladıkları insanlarla, ışık evlerinde, Fethullah Hocanın önünde, Dolmabahçe’de, İmralı’da, Oslo’da nasıl ve niçin kol kolaydılar, aynı yastığa baş koyuyorlardı?

Bu minvalde dokunulmazlıkların savsaklanmaması, hemen teröristlere destek olanların dokunulmazlıklarının kalkması için TBMM’yi göreve çağıran Milliyetçi Hareket Partisini “Çakma milliyetçi, Çin malı parti” diye zülfü yarelerine dokunduğu için suçlayan Demirtaş’ın gülen çocuk, iyi oğlan maskesi düşmüştür.

Be dingiller hepinize söylüyorum, Türkiye’nin ve nerede olursa olsun Türk Milletinin geleceğini düşünen parti Çin malı olabilir mi? MHP, Çin malı olamaz; ama sizin HDP’niz PKK’nın siyasi kolu, önderimiz dediğiniz bebek katilinin kanlı maşası, emperyalistlerin oyuncağıdır.

Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.