Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

MHP’ye Akıl Verenlerin PKK Merkezli Niyeti Deşifre Oldu!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
20.07.2015
A+
A-

7 Haziran seçimleri yaşandı ve AKP tek başına iktidarını kaybetti. Sonuçlara göre millet iradesi bir koalisyon istedi. Kendi şartları, ilkeleri ve anlayışları birbirine uyan yahut birbirini kabullenen partiler arasında bir koalisyon gerçekleşecektir. Şuan buna en yakın AKP-CHP koalisyonu gözükmektedir. Bu koalisyona HDP’nin de dışarıdan destek verme durumu güçlü bir seçenek durumundadır. MHP’nin de ana muhalefet görevini üstlenmesi siyasetin belirginleşmiş bilgisidir. MHP aynı zamanda ilke ve ölçülerini ortaya koyarak hiçbir ‘sorumluluktan’ kaçmayacağını da çok net bir şekilde ifade etmiştir.

Ama seçimlerden sonra tüm oyunların yine MHP üzerinde oynandığını bir kez daha çok net gördük. Gazetelerde, televizyonlarda ve sosyal medyada MHP ile ilgili yapılan propagandalar ortaya çok ilginç haller çıkarmaktadır. Üreteni ve yayanı harıl harıl tüm tezatlıkları yan yana sunmaktadır.

MHP, AKP ile koalisyon kurarsa baraj altında kalır!

MHP, HDP destekli CHP ile koalisyon kurarsa baraj altında kalır!

MHP, koalisyona girerse baraj altında kalır!

MHP, koalisyona girmezse baraj altında kalır!

MHP, erken seçime gidilirse baraj altında kalır!

7 Haziran seçimleri sonrası ortaya çıkan siyasi manzara karşısında, ortaya çıkan MHP propagandaları da bunlardır. Aynı gün, aynı anda birbirine tezat bu propagandaları yapmaktadırlar. Hırsızı, rüşvetçisi, katili, PKK’lısı, PKK severi yükseliyor ama MHP baraj altında kalıyormuş!

Ya ortada celladına âşık olma durumu var ya da tüm planlar MHP’yi bitirmeye yöneliktir.

Aslında oynanan oyunu en iyi deşifre eden Kandil’de PKK sürüsünün başındaki teröristlerden Duran Kalkan olmuştur.

Duran Kalkan’ın “Aslında böyle bir sürece MHP’nin de bir biçime katılabilmesi ve bu temelde engel olmaktan çıkarılması iyi olurdu” ifadeleri aslında MHP üzerindeki oyunları gösterdiği gibi AKP-CHP-HDP arasındaki bir uyuma da işarettir. MHP, Türkiye’yi bölmeye çalışan, asker ve polis katili terör örgütü PKK’nın gözünde hangi sürece katılmalı ve neye engel olmakla gözükmektedir? Herkes bu sorunun cevabını bulmalıdır.

AKP’nin doğurduğu, büyüttüğü ve şimdi CHP’nin yaşam koçluğunu yaptığı HDP ile MHP’yi yan yana getirme senaryoları PKK’lı Duran Kalkan alçağının bahsettiği “MHP’yi sürece dâhil etme” anlayışının örtüşen yönü müydü?

Recep Tayyip Erdoğan’ın has adamı ve sır ortağı Deniz Baykal’ın TBMM Başkanlık adaylığında, CHP’nin “MHP’yi HDP ile yan yana getirme çabası, arzusu” ve bu gerçekleşmeyince deli gömleği giyecek kadar çıldırması, PKK’lı terörist Duran Kalkan’ın bahsettiği düşüncenin uygulanmış hali olsa gerek!

“MHP, PKK’nın partisi HDP ile meclis başkanı seçiminde ittifak yaptı” söylemi gerçekleşseydi, bu durum ülkede çok büyük bir kırılma yaşatacak ve PKK Açılımında beraber yol yürüyen AKP-CHP-HDP üçlüsünün eli çok güçlenecek ve MHP’nin ise kendi içinde tek derdi bu yaftayla mücadele yapmak olacaktı. Bazı ahmaklar da hala, sanki Deniz Baykal’ın ne özelliği varsa “MHP niye HDP ile bir olup Deniz Baykal’ı seçtirmedi?” propagandalarına devam ediyorlar.

Tüm gözler MHP’de ve MHP üzerindeki tüm oyunlarda seferberlik halindedir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’de bu oyunların farkında olarak ilkeli adımlarını ve dava çizgisini bozmayarak hepsini çıldırtmaktadır.

MHP hangi adımı atarsa atsın düşmanları çıldıracak, her adımını da kara propaganda yaparak lekeleyemeye çalışacaklardır.

7 Haziran sonrası MHP’ye akıl verenlerin hali Nasrettin Hoca’nın şu fıkrasını andırmaktadır.

***

Nasrettin Hoca ve oğlu pazardan eve dönüyorlarmış. Hoca oğlunu eşeğe bindirmiş kendisine eşeğin yanında yürüyormuş. Yolda yanlarından geçen biri bu durumu görmüş ve hocaya:

“Hocam koca adam sen yürüyorsun çocuğu eşeğe bindirmişsin, bu olacak iş mi?” demiş.

Hoca düşünmüş adam doğru söylüyor, çocukla yer değiştirmiş. Hoca eşeğe binmiş çocuk eşeğin yanında yürümeye başlamış. Bir süre sonra yolda başka bir tanışlarına rastlamışlar, adam şöyle bir bakmış Hocaya:

“Hocam utan utan koca adam eşeğe binmişsin el kadar yavrucağı yürütüyorsun, çocuk kan ter içinde kalmış bu olacak iş mi?” demiş.

Hoca düşünmüş bu adam da doğru söylüyor, çocuğu yanına almış ikisi eşeğe birlikte binmişler. Biraz daha ilerledikten sora rastladıkları başka biri:

“Yazık Hoca yazık iki kişi bir olmuş şuncacık hayvana birlikte binmişsiniz bu hayvanın canı yok mu bu olacak iş mi?” demiş

Hoca düşünmüş bu adama da hak vermiş, çocukla birlikte eşekten inmişler ve yürümeye devam etmişler. Bir süre sonra rastladıkları bir komşusu Hocaya:

“Yahu hocam sende hiç akıl yok mu, iki kişi yürüyorsunuz eşek boş gidiyor, biriniz binsenize eşeğe, bu olacak iş mi?” demiş. Bunun üzerine Hoca oğluna dönmüş gülümsemiş ve demiş ki:

“İşte evladım herkesin söylediği her doğruya uymaya çalışırsan ilerlemek güç oluyor, en iyisi işi yapanın bildiği doğruyu sürdürmesidir”

***

Birde MHP’ye akıl vermeye çalışanların çoğunun düşmanca düşünceler taşıyanlar olması düşünülürse, MHP’nin çizgisinden kopmadan yolunda yürümesi çok önemlidir.

Kim ne derse desin MHP Lideri Devlet Bahçeli davanın doğru çizgisini sürdürmektedir.

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.