Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 6°C
Kar Yağışlı

MHP’NİN NE YAPMAYA ÇALIŞTIĞINI GÖRMEYEN İKTİDAR. UYAN!

MHP’NİN NE YAPMAYA ÇALIŞTIĞINI GÖRMEYEN İKTİDAR. UYAN!
29.11.2018
A+
A-

Evet Türk milleti herşeye gögüs gerer.

Vatanından taviz vermez.

Özgürlüğünden taviz vermez.

Töresinden taviz vermez.

Aç kalır namusuna na mahrem eli sürdürmez.

Kimseye minnet etmez.

Başkurt ve ülkücüler yukarda saydıklarımı yaşatmak için mücadele veren kadrolardı ve bunun için KAN KUSAR KIZILCIK ŞERBETİ İÇTİM DER.

Türk milletinin zekasıyla uğraşma iktidar!

MHP pazarlık yapmıyor ülkeyi yaşatmak ayakta tutmak için her türlü insiyatifi alıyor ve sana destek veriyor.

Bunu daha yerel seçimler yokken Ülkenin kıskaç altına alındığını gördüğü için İTTİFAk diyerek ve hatta açık çek verip İstanbul’dan aday çıkarmayacağım diyerek samimiyetini ortaya koymuş ve size, Millet bize ne deri düşünmeden destek vereceğini, hain işbirlikçi Türk siyasitinin görünen görünmeyen düşmanlarına karşı MHP zarar görürmü görmezmiyi düşünmeden yapmıştır.

Sizin kurmaylarınız kibire kapılıp yüksek perdeden ukalalık yaparak biz birinci partiyiz iktidarız diye bu desteğe sahip çıkmayıp dirsek çevirdiniz.

İlkelerinden taviz vermeyen Başkurt, bu laftan anlamaz tavrınıza karşı restini çekti herkes yoluna diyerek sizlere kapıyı gösterdi. Bu resti beklemeyen sizler şaşkınlık içerisinde sus pus olup bocalamaya başladınız ancak buna rağmen hata üstüne hata yapmaya devam edip “keşke yunan kazansaydı diyeni savunan hain Türk düşmanına sahip çıkan diyanete” sahip çıktınız.

Andımıza karşı uygulanan yasağı haksız dulan mahkemeyi eleştiren fetö şüpelisi bakanınıza sahip çıktınız.

Bu aymazlık hala devam etmektedir.

Ve görünen köy kılavuz istemez misali köyün başı dumanlı olduğunu fark ettiniz büyük şehirleri kaydeceğinizi anlayınca, Çünkü karşınızdaki şer ittifakı salyaları akıtarak bu anlaşmazlıktan bizede fırsat çıktı diyerek şer ittifakına hız verip görünen ve görünmeyen gizli kapılar ardında yapılan görüşmelerin artırdığını görünce, papuç pahalı diyerek Cumhur ittifakına devam etmek için yeniden MHP’nin kapısını çaldınız.

İyide oldu zararın neresinden dönerseniz kardır.

Ancak unutmayın MHP ve ülkücü duruş yani ülkücü seçmen herşeye rağmen size oy verse bile ülkede Milletin dünyası şaşmıştır ve her Seçmen ÜLKÜCÜ dedğildir.

Milliyetçi seçmen Cumhur ittifakına saygı gösterdi ve yerel seçimlerde yeni kurulan hükümet siztemine tam manası ile destek vererek sizi seçti ve Cumhurbaşkanı yaptı.

Fakat yerel seçimlerde millet artık sabır tasımız taştı sinyali vermektetdir.

Nerden mi biliyorum çünkü ben o milletin ta kendisi ve kenar mahallede yaşayan münübüse binen otobüslerde üst üste yolculuk yapan ay sonunu nasıl getiririm diye düşünen o halkın ta kendisiyim ve sokak ne konuşuyor iyi biliyorum.

Bu konuşanlar sadece size oy vermeyenler değil AKP’ye oy veren yani sizin kendi seçmeninizde aynı şekilde konuşuyorlar.

BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM 1 ANDIMIZ İLE OLAN ÇIKIŞIZ. 2 EMEKLİLİKDE YAŞA TAKILANLARLA İLĞİLİ YAPMIŞ OLDUPUNUZ AÇIKLAMALARINIZ.

Dahasıda var uzman çavuşlar 3600 olayı vs vs. ben detaylara girmeyeceğim.

Türk milleti bunaldı milliyetçi ama ülkücü olmayan seçmen ki seçim sonuçları gösteriyorki MHP değil sizi tercih eden Milliyetçi seçmen muhafazakar seçmen artık yeter diyor. KEMER SIKA SIKA DELİK KALMADI ARTIK BİRAZ DA SEÇTİĞİM VEKİLLER KEMER SIKSIN MAAŞLARINA ZAM YAPMAKTAN KENDİLERİNİ DÜŞÜNMEKTEN BAŞKA BİRŞEY YAPMIYOR DİYOR. Ve MHP’nin bu hesapsız pazarlıksız desteğine rağmen BİR TEPKİ OYU İLE KARŞILAŞABİLİR VE MART SONU 1 NİSAN ŞAKASI AMA ACI BİR SONUÇLA KARŞILAŞA BİLİRSİNİZ. VE BUNUN SUÇLUSU BAŞKURT, MHP VE ÜLKÜCÜ SEÇMEN DEĞİL BİLAKİS KENDİNİZ OLACAKSINIZ.

Çok detaya girmeme gerek yok sizin göz ardı ettiğiniz EYET. Emeklilikde yaşa takılanları ele alalım sadece… bir araştırın derim. Edirneden karsa EYT yani Emeklilikde yaşa takılanlar ülkenin her yanınıda ve mutlak her ailede bir tane var. Ve bu aileler sizin yapmış olduğunuz açıklamalar sonucunda şunu demezler mi ki, diyorlar.

“Sizler orda bolluk içinde yaşarken, benim oğlum torunum yeğenim veya gelinim HAKETTİĞİ EMEKLİLİĞİNİ VERMEK ÇOKMU ZOR GELİYOR. HER ŞEYE PARA BULUYORSUNUZDA BUNA MI PARA BULAMIYORSUNUZ demezmi? “

Ve sandıkta tepki oyu vermezmi?

Yada sandığa gitmem demez mi?

Sandığa gitmeyen her oy ŞER İTTİFAKININ EKMEĞİNE YAĞ SÜRER. Bunu benden iyi biliyorsunuzdur.

Sonuçda demem o ki cUMHUR İTTİAKI SİZİ BAŞKURT DEVLET BEYDE KURTARAMAYA BİLİR HABERİNİZ OLSUN.

Doğrudur MHP pazarlık yapmaz ve kendi çıkarınız asla düşünmez.

Ben size MHP nin seçim beyannamesini tekrar yazıyorum bakın bakalım orda Türk milletnin çıkarlarından başka Bir şey var mı?

Ben yazarım siz okurmusunuz bilmem.

Okuyupta şu aciz ALLAH kulu Karaca’yı ciddiye alırmısınız onuda bilemem.

Ama ben yazdım.

KARACA Hasan

MHP ve VAADLERİ ÖZET;

” – Ekonominin ihtiyacı olan alanlarda yapısal reformlar hızla gerçekleştirilecek.

– Vatandaşlar, tüketici kredisi ve kredi kartlarından kaynaklı borç ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtarılacak.

– Esnaf ve çiftçinin vergi ve prim yükü hafifletilecek. Esnaf ve sanatkarların geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı verilecek.

AVM yasası, esnafı koruyacak şekilde yeniden düzenlenecek. Esnafı yok eden AVM ve zincir marketlere yönelik tedbirler alınacak, ayrıca esnafın rekabet gücünü olumsuz etkileyen belediye işletmeciliği yeniden düzenlenecek.

Staj ve çıraklık süreleri emeklilik hizmetine sayılacak.

Yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafa vergisiz akaryakıt verilecek.

Şoför esnafına yıpranma payı hakkı verilecek.

Çiftçinin kullandığı mazot üzerindeki vergiler kaldırılacak. Sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV alınmayacak, tohum, fide ve ilaç gibi girdilerin vergi yükü düşürülecek.”

“Asgari ücretten vergi alınmayacak”

Asgari ücretten vergi alınmayacağı vurgulanan beyannamede, ücretlilerin asgari ücreti kadar gelirinin vergi dışı bırakılacağına işaret edildi.

Beyannamede, emniyet çalışanlarının özlük haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirileceği, üniversite mezunu polislerin ek göstergesinin 3600’e yükseltileceği ve haftada 40 saat üzerindeki çalışmaları için fazla mesai ödeneceği belirtildi.

Uzman erbaşların tümünün kadroya alınacağı, mali ve sosyal haklarının iyileştirileceği vaadinde bulunulan beyannamede, kamuda kadro alamayan taşeron işçilerin, 4/B’li, vekil, sözleşmeli, fahri ve geçici statüde çalışanların kadroya geçirileceği ifade edildi.

Kamu çalışanlarının tüm ek ödemelerinin emekli aylığına yansıtılacağı belirtilen beyannameye göre, mühendislerin özlük hakları iyileştirilecek.

Beyannamede, sağlık çalışanlarına yıpranma payı hakkı verileceği, yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların genel idare hizmetleri sınıfına geçirileceği kaydedildi.

Ön lisans mezunlarına lisans tamamlama imkanı sağlanacağı ifade edilen beyannamede, üniversite giriş sınavının kaldırılacağı, mübaşir, zabıt katibi ve diğer adalet çalışanlarının özlük haklarının iyileştirileceği vaadinde bulunuldu.

Engelli, şehit ve gazi yakınlarına yönelik vaatler

Beyannamede, engelli, şehit ve gazi yakınlarına yönelik vaatler arasında şunlar bulunuyor:

“- Engelli ve engelli yakını aylığı yükseltilecek ve engelli aylığı ödenmesinde aile geliri yerine kendi gelirleri esas alınacak.

– Doğuştan ya da işe girmeden önce engelli olanlar, malul şartlarından yararlandırılacak.

Gazilere 3600 günde emekli olabilme hakkı verilecek.

Ordu ve polis vazife malullerinin özlük hakları iyileştirilecek.

Malul sayılmayan gazilerin mağduriyetlerini giderecek düzenleme yapılacak.

Muharip gazilere ödenen şeref aylığı, geliri olsun olmasın tüm muharip gazilere aynı tutarda ödenecek.

Şehit yetimlerinin tamamına iş hakkı verilecek. Şehit anne ve babalarının aldıkları maaş artırılacak.

Gazilere ikinci istihdam imkanı sağlanacak ve ÖTV’siz araç imkanı verilecek.

Öğretmenlerin ek göstergesi 3600’e çıkarılacak, çalışma şartları iyileştirilecek.

Atanamayan öğretmenlerin tamamının kademeli olarak atanmasını sağlayacak şekilde kadro ihdası yapılacak.”

Beyannamede, işsiz her aileden bir kişiye asgari ücretin yarısı kadar aile desteği yardımı verileceği, işsiz gençlerin ailelerinin sağlık sigortasından yararlandırılacağı bildirildi.

Askerlik süresinin prim ödemeksizin emeklilik hizmetine sayılacağı, emekli aylıklarındaki eşitsizliklerin giderileceği, refah payının yükseltileceği kaydedilen beyannamede, emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetinin giderileceği, kadınlara sigortalılık öncesi doğumları için doğum borçlanma hakkı verileceği, sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması amacıyla yardımcı sağlık personelinin kamu ve özel sektörde istihdamının yaygınlaştırılacağı ifade edildi.

Kadına şiddet ve çocuk istismarının önlenmesi çerçevesinde kadına ve çocuğa karşı suçlarda cezaların ağırlaştırılması, adli yardım desteğinin sağlanması ve dava açmada zaman aşımının kaldırılması için gerekli yasaların çıkarılması konusunda çalışmaların yürütüleceği bildirildi.

Beyannamede PKK‘lılar, FETÖ’cüler ve diğer teröristlerle çocuk istismarcıları, tecavüzcüler ve kadın katilleri hariç olmak üzere demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda gün sayan, dama düşüp sevdiklerinin ve sevenlerinin hasretini çeken kader kurbanlarına af çıkarılması için girişimlerin sürdürüleceği belirtildi.

Kudretli Türkiye’nin inşası

Beyannamede, Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu sorunları aşmasının ve küresel meydan okumalara karşı durabilmesinin, milli birlik ruhunun güçlenmesi ve milletin kök değerlerine yönelmesiyle mümkün olabileceği değerlendirmesinde bulunuldu.

MHP’nin uzun vadeli stratejik hedefinin, Türkiye’nin 2053’te “Küresel Güç ve Lider Ülke” konumuna ulaşması olduğu vurgulanan beyannamede, bu hedefin gerçekleştirilebilmesi için Türkiye’nin doğal ve beşeri kaynakları ile ekonomik, sosyal ve teknolojik imkan ve fırsatlarının harekete geçirilmesi ve kararlılığın en güçlü şekilde ortaya konulması gerektiği kaydedildi.

Karaca Hasan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.