MHP’NİN MANİSADAKİ YAKIN GELECEĞİ

MHP’NİN MANİSADAKİ YAKIN GELECEĞİ
06.12.2021
A+
A-

Başarının yakalanabilmesi için Manisa’da MHP tarafından yönetilmekte olan Büyükşehir ile Salihli, Kula, Selendi ve Sarıgöl Belediyeleriyle tam bir uyum içinde halkın karşısında halkçı bir zihniyetle olunması mecburiyeti vardır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye’yi sürekli olarak seçim atmosferinde tutmak yerine seçimlere birkaç ay kaldığında siyasi propaganda yapmayı tercih eden bir siyasi üsluba sahiptir.

Sayın Bahçeli ülkemizin siyasi çekişmeler nedeniyle tartışma ve gerilim içine girmesine katkı vermez.

İşte bundan dolayıdır ki milletimiz MHP’ni çoğunlukla sokakta yapılan propaganda çalışması yerine TBMM faaliyetlerine verdiği katkıyla bilir.

Ne var ki Millet İttifakının ve tüm muhalefetin ısrarla seçim talebini yüksek bir tempoda TBMM çatısı yerine sokakta dillendirmesi MHP’yi benzer bir karşılık vermeye zorlamıştır.

Söz konusu atmosferde MHP, TBMM’nin çalışmalarına ara verdiği yaz döneminde “Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 – Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler” konseptiyle hazırlanan bölge istişare toplantılarını yeni yasama döneminin başlamasına kadar tamamlamıştır.

MHP bu çalışmanın hemen arkasından doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm Türkiye’yi içine alan “Adım adım 2023, il il Anadolu” ismini verdiği programla parti mensuplarını, sivil toplum kuruluşları ve halkı doğrudan hedef alan, ülke gündemi ve MHP’nin siyasi tutumu hakkında bilgilendirme çalışmalarına devam etmektedir.

Bu kapsamda geçtiğimiz hafta 26–27 Kasım tarihlerinde MHP Manisa Mv. Erkan Akçay başkanlığında bir MHP heyeti Manisa merkez ilçelerinde tertiplenen bir dizi etkinlikte bulunmuştur.

Söz konusu etkinlik, adet olduğu üzere mülki idare ve aynı partiye mensup olmaları nedeniyle Büyük Şehir Belediye ziyaretleriyle başlamış, iki gün devam etmiştir.

Programın en önemli ayaklarını:

Sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve basınla kahvaltı,

Toplu katılım ve rozet takma töreni,

Ülkü Ocakları tarafından tertiplenen ünlü sanatçı Ali Kınık’ın katıldığı konser oluşturmuştur.

Diğer aktivitelerin neredeyse tamamı ziyaretler şeklinde gerçekleştirilmiştir.

Sayın Akçay’ın tavsiyeleri doğrultusunda yeni il başkanı Murat Öner tarafından hazırlandığı anlaşılan programın sonunda gerçekleştirilen konserdeki büyük kalabalık MHP’nin eski günlere dönmesinin işaretleri olarak görülmüştür.

Programın sonundan başlangıcına doğru değerlendirmeler yapacak olursak, Ülkü Ocaklarının genç başkanı Nazmi Akçay’ın konserde binlerce ülkücüyü bir araya toplamasının Ülkücülerin moralini yükselttiğini söylemek mümkün olacaktır.

Öyle anlaşılıyor ki Murat Öner atamasının yapıldığı ilk günden itibaren il içinde yaptığı yoğun gezilerle yeni bir dönemin başladığını muhataplarına kabul ettirmiş.

Yüksek tempolu çalışmaları daha önce başkanlığını yaptığı Ülkücü İşçiler Derneğinde ortaya koymuş olan başkan Öner oldukça durağan bir siyasi dönem yaşamış olan MHP Manisa teşkilatlarını harekete geçmeye zorlamaktadır.

İl başkanının bu tempoya ayak uyduramayanlarla yol yürümek istemeyeceğini tahmin etmek hiç de zor olmayacaktır.

Genel merkezin ve Mv. Akçay’ın başkanın yaptığı çalışmalara her alanda destek vereceği muhakkaktır.

Elbette onun yapacağı çalışmalar en çok Akçay’ın yüzünü ağartacaktır.

Önümüzdeki günlerde MHP, Manisa’da çalışmalarına arttırarak devam edeceğine şüphem yoktur.

Tarihi kökenine ve siyasi duruşuna uygun olarak atılacak doğru adımlar, Devlet Bahçeli’nin ve arkadaşları tarafından takip edilen önce Ülkem ve Milletim anlayışına dayalı siyasetin, halkımıza eğip bükmeden ısrarla anlatılması, MHP’nin 2007–2009 başarı seviyesine ulaşmasını sağlayabilecektir.

Başarının yakalanabilmesi için Manisa’da MHP tarafından yönetilmekte olan Büyükşehir ile Salihli, Kula Selendi ve Sarıgöl Belediyeleriyle tam bir uyum içinde halkın karşısında halkçı bir zihniyetle olunması mecburiyeti vardır.

Yapılan siyasi çalışmalara MHP’li belediyelerin katılımı sağlanmalı, halkın yerel hizmet bazındaki taleplerine mümkün olduğunca anında olumlu karşılık verilmesi diğer yerinde isteklerin ise zaman içinde ciddiyetle olumlu olarak neticelendirileceği noktasında hemşerilerimizin ikna edilmesi başarının garantisi olacaktır.

MHP’li belediyelerin çalışmalara katkı vermekten kaçınması ise Manisalılar nezdinde MHP’ye ciddi oranda oy kaybı yaşatabilecektir.  AHMET ORHAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.