Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

MHP’li Yönter’den Eşine İftira Atanlara Cevap: Şerefsizliğin Dibindeler

24.06.2017
A+
A-

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, kişilere iftira atmayı huy edinmiş bazı internet sitelerinde eşine atılan alçakça iftiraya cevap verdi.

 

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, kişilere iftira atmayı huy edinmiş bazı internet sitelerinde eşine atılan alçakça iftiraya cevap verdi. Kendilerine haber sitesi diyen lakin sürekli yalan ve iftira atmakla ün kazanan bu şahıslar artık insanların eşlerine bile iftira atarak ahlaksızlığın dibini gördüklerini ispat ettiler.

 

En son iftiralarında MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter’in eşini TBMM’ye danışman olarak yerleştirdiği iftirasını atmışlardır.

 

MHP’li Yönter’in eşi Meltem Yılmaz Yönter Ulaştırma Bakanlığı’nda 17 yıldır müfettiş olarak görev yapmaktadır ve bu süre içerisinde başka herhangi bir göreve geçmemiştir.

 

 

Ayrıca Meltem Yılmaz Yönter’in ülkücü bir ailenin evladı olarak, ülkücü bir aile terbiyesi ile yetiştiği, kendisinin de ülkücü bir bayan olarak üniversite yıllarında Ülkü Ocakları’nın üniversitedeki teşkilatları içerisinde yer aldığı ve o günden bugüne de fikirlerinden taviz vermeden, vatanına, milletine bağlı olarak devlet görevini yerine getirdiği bizzat kendisini tanıyanlar tarafından bilinmektedir.

 

İzzet Ulvi Yönter’in facebook hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde:

 

Değerli Arkadaşlarım,

 

Sosyal medyada yoğun olarak aleyhime dolaştırılan bazı iftira nitelikli hayasız ve ahlaksız haber ya da yorumlara cevap vermek zaruri olmuştur. İftira en ağır suç ve günahlardan birisidir.

 

Hiçbir bahane iftirayı haklı, meşru, masum gösteremeyecektir. Ve de iftirayla hesaplaşma mercii şüphesiz Türk adaletidir.

Eşimin TBMM’de danışman olarak çalışmaya başladığını iddia eden müfteriler elbette bunu ispatla mükelleftir. Her şey açıktır.

 

Kendisini muhalif gören bazı çürük isimlerin eşim üzerinden polemik üretmesi, eşimi de tartışmaların içine çekme gayreti en hafif ifadeyle alçaklıktır, şerefsizliktir.

 

Bir defa şu gerçeğin altını kalın olarak çizmek isterim ki, muhterem eşim Meltem Yönter, hayatının hiçbir döneminde TBMM’de, hiçbir görev ve unvan altında çalışmamıştır. Kendisi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda Müfettiş olarak 17 yıldır milletine, devletine hizmet etmektedir. Halen de mesleğini gururla sürdürmektedir.

 

 

Kaldı ki, müfettişlik kariyer bir meslek olduğundan giriş aşamaları zorlu sınav ve mülakat etaplarından oluşmaktadır. Eşim bu etapları birer birer geçerek hakkıyla bugünlere gelmiştir. Bu kapsamda eşimin TBMM’nde danışman olarak çalıştığını söylemek iffetsiz, namussuz bir iftiradır. Siyasi mücadele insan haysiyetine, insan onuruna saygı göstermelidir.

 

Demokratik nitelikli olgun eleştiriler elbette gerekli, hatta mecburidir. Fakat MHP’ye ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye yönelik saldırı ve ağır bühtanlara suskun kalmamız da eşyanın tabiatına aykırıdır. Bununla birlikte yalan, iftira, karalama, itibar cellatlılığı yoluyla mesafe ve sonuç almaya kalkışmak mümkün olmadığı gibi insani de sayılamayacaktır.

 

Ülkücü, bir defa insan-ı kamildir. Ülkücü ahlak, adalet, edep, vicdan, iman zirvesidir. Bu değerleri özümsememiş, bunlardan nasiplenmemiş kişilerin Ülkücü olamayacakları gibi insan oldukları da tartışmalıdır.

Bu gerçeklerin saygıdeğer arkadaşlarım tarafından bilinmesi en halisane arzumdur. Bundan böyle iftira ve yalan haberlerle yargı önünde hesaplaşacağımızı buradan duyurmak, muhataplarını da açıkça uyarmak isterim. Kötülük, kötü insanların yanına kalmayacak bir ayıp ve günahtır.

Kötüden, bırakınız bir fikre sahip olmasını, insan bile çıkmayacaktır.

 

Saygılarımla…

İzzet Ulvi Yönter

MHP İstanbul Milletvekili Genel Başkan Başdanışmanı

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.