MHP’li Yönter’den Davutoğlu ve Fırıldak Seymen’e sert tepki

MHP’li Yönter’den Davutoğlu ve Fırıldak Seymen’e sert tepki
27.11.2020
A+
A-

Kamuoyunda “Serok Ahmet” adıyla bilinen GP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Cumhur İttifakına yönelik sözlerine Milliyetçi Hareket Partisi’nden tepki yağdı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Serok Ahmet namıyla bilinen GP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na sosyal medya hesabından cevap verdi.

Yönter, Ahmet Davutoğlu’nun paylaşımını alıntıladı ve Davutoğlu’na Ak Parti’de siyaset yaparken söylediği “Eğer bir gün nefsi hesaplarımdan dolayı bana rüyamda dahi göremeyeceğim makamları altın tepsi de sunan adama ve o adamın davasına ve onunla yol yürüyenlerin sevgisine, muhabbetine ihanet edersem gelin yüzüme tükürün…” sözlerini hatırlattı.

(Ahmet Davutoğlu)

Yönter, paylaşımını “Yüzüne tükürülecek bu şahsın her sözü yalandır, iftiradır” diyerek noktaladı.

İzzet Ulvi Yönter’e cevap vermek isteyen GP’li Hasan Seymen ise yazdıklarına bin pişman oldu. Davutoğlu’nu dürüstlüğünü anlatmaya çalışan Seymen’e MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter, “Bir sen eksiktin, İP’te meşhur olamadın, şansını burada deniyorsun…Bay Seymen siyasi fırıldağa dönmüşsün, bana laf yetiştirmeyi bırak, güneş gibi parlayan gerçeklere bak…Yüzünüz uzaktan seçilmiyor, yakından tanınmıyor, çünkü…Anla işte…” diyerek cevap verdi.

(Hasan Seymen)

Hasan Seymen İP kurucuları arasında yer almış, Denge Denetleme Ağı Yöneticiliği üstlenmiş, 2014 yılındaki bir görüşmesinde “Çerkezlerin asimilasyona uğradığı” yönünde hazırladığı raporu Biden’e vermesiyle dikkat çekmişti. İP’te aradığı geleceği bulmayan Seymen’in yeni partisi ise Gelecek oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.