DOLAR 5,7536
EURO 6,3870
ALTIN 273,3
BIST 108.659
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Çok Bulutlu

MHP’li Yalçın’dan Enver Sezgin’e Sert Cevap

16.10.2014
145
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Taraf Gazetesi Yazarı Enver Sezgin’in MHP’ye yönelik sözlerine cevap verdi.

Semih Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:

Sayın Enver Sezgin,

Bir süre önce Ülke TV’de çıktığınız bir haber programında Suriye’nin kuzeyindeki Kobani’ye yönelik IŞİD saldırılarını bahane ederek sokakları kan gölüne çeviren PKK’nin eylemleri konusunda yaptığınız değerlendirmeleri esefle dinledik.

Programda, bir kardeş kavgasına yol açmak isteyen bölücü örgütün tahrikleri karşısında Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin fevkalade sorumlu, soğukkanlı ve sağduyulu bir tavır takınarak Milliyetçi-Ülkücü camiayı uyanık olmaya, tahrik ve tertiplerden uzak durmaya çağıran açıklamalarına yer verildi.

Buna rağmen siz; bir yandan bu açıklamaların önemli olduğunu, Sayın Bahçeli’nin yangına benzinle gitmeyip olayların tırmanmasını önlediğini vurgularken diğer yandan da camiamız hakkında şüphe uyandırmayı hedefleyen spekülatif ve art niyetli imalarda bulundunuz.

İstanbul Sultanbeyli’de yaşanan gerginlik ve çatışmaları örnek göstererek bazı Ülkücülerin silahlandığını, PKK’lı göstericilerle kavgaya giriştiğini söylediniz. Akabinde bu Ülkücülerin kimler tarafından kontrol edileceğinin akıllarda soru işareti bıraktığını belirterek MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin parti tabanına hâkim olamadığı intibaını vermeye çalıştınız.

MHP yönetimini ve Milliyetçi-Ülkücü camiayı zan altında bırakmayı amaçlayan açıklamalarınızı sorumsuzca ve kötü niyetli buluyoruz.

MHP’nin bölücü kalkışma karşısında sorumlu ve soğukkanlı davranmasının partimizin aczine yorumlanmasını ve parti yönetimiyle camiamız arasındaki kopukluk olduğu izleniminin verilmesini hedef alan ifadelerinizi kınıyoruz.

Bölücü çevrelerde, sokak çatışmalarını tahrik edip toplum sathına yaymak için partimizin mensuplarını ve Ülkü Ocaklarını girdabın içine sokma gayretleri bulunduğu herkesin malumudur. Bu itibarla sokaklara çıkıp her PKK karşıtı slogan atanı, parmaklarıyla her kurt işareti yapanı Ülkücü, bu tür eylemleri de camiamız mensuplarının marifeti sayma anlayışı maksatlıdır. Sizin, televizyonların haber bültenlerinde seyrettikleriniz meselenin görünen yüzüdür ve oyunun bir arka planı vardır. Ülkücülerin doğrudan sokak çatışmalarının tarafı, hele de tertipleyicisi ve tahrikçisi olduğunu gösteren tek bir delil bile gösterilemez.

MHP sokaktaki bölücü yangının tarafı olmamak için yıllardır gereken titizliği, toplumsal barışın ve kardeşlik hukukunun yaşaması için elinden gelen gayreti göstermektedir.

Sizi, MHP ve Milliyetçi-Ülkücü camia konusunda daha sorumlu ve gerçekçi yorumlarda bulunmaya hakikatleri ters yüz eden ifadelerden kaçınmaya davet ediyoruz. İdeolojik ön yargılarınıza kapılarak hakikatleri tersyüz etmenizin sadece birlik ve bütünlüğümüze zarar vereceğini unutmayınız.

Türkiye’nin fevkalade nazik bir dönemden geçtiği şu günlerde saptırma ve kanlı olayların sorumluluğunu Milliyetçi-Ülkücü camiaya yükleme anlamına gelecek yorum ve değerlendirmelerden kaçınmanızı aksi takdirde yaşanacak yeni gerginliklerin sorumluluk ve vebalinden size de pay düşeceğini hatırlatıyoruz.

İnsanları acımasızca öldüren, kamu mallarına, esnafa, eğitim ve öğretim kurumlarına zarar veren, Orta Çağ’da kalmış ilkel bir içgüdüyle dükkânları yağmalayan bölücü örgüt militanları ve HDP taraftarları milyonlarca liralık maddi zarara yol açmakla kalmadılar; toplumda kardeşlik duygusunu, birlik ve beraberlik ruhunu da talan ettiler. Bu canice eylemlerinin sorumlusu sadece bölücü örgütle onları sokaklara davet eden HDP’dir. Eylemlerin bilinçli yapıldığı, devleti ve milleti zarara sokma kastının bizzat HDP yöneticilerinde geldiği, eylemleri örgütün ve KCK militanlarının iş birliğiyle planlı ve tertipli olarak hazırlandığı ortadadır.

Sizin de açıklamanızda beyan ettiğiniz üzere HDP, sözcülüğünü ve temsilciliğini yaptığı bölücü örgütün eylemlerini kınamadığı gibi sokak hareketlerine son verilmesi çağrısını hep geciktirmiştir.

Gerçekler gün gibi aşikâr iken MHP’ye ve Milliyetçi-Ülkücü camiaya çamur sıçratmaya hakkınız yoktur. Bu sizin haddiniz de değildir.

MHP ve Ülkücü camia millî meseleler ve bölücü tehdit karşısında daima yekvücut olmuştur ve bundan sonra da olacaktır. Ancak 100 yıllık kardeşlik hukukunu ve bir arada yaşama azmini yok eden taraf Milliyetçi-Ülkücü Hareket olmayacaktır.

Şurası iyi bilinmelidir ki bıçak kemiğe dayandığı; acziyet içindeki AKP iktidarının milletin namusunu, egemenliğini ve bekasını koruyamayacağı sabit olduğu, milletimizin son sözünü söyleme hakkı bir zaruret olarak doğduğu takdirde Milliyetçi-Ülkücü Hareket sadece sokakları değil, bütün vatan sathını bölücü örgüt militanlarına ve bilumum Türk düşmanlarına dar edecektir. O zaman bütün şer odakları ve işbirlikçilerin kaçacak delik bile bulamayacaklarını da bu vesileyle hatırlatmayı borç biliyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.