MHP’li Feti Yıldız : TV’deki Tartışmacılar Bilmeden Konuşuyor

MHP’li Feti Yıldız : TV’deki Tartışmacılar Bilmeden Konuşuyor
27.02.2021
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, TV’deki tartışma proğramlarında Prof. ünvanlı sabit konuşmacıların parti kapatma davası konularında bilgi sahibi olmadan konuştuklarını söyledi. MHP’li Feti Yıldız: TV’deki Tartışmacılar Bilmeden Konuşuyor

Terör örgütüyle ilişkisi olan Milletvekilinin yargılanması konusunda bilgilendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, televizyon proğramlarında parti kapatma davalarını tartışan Profesör ünvanlı kişilerin fezleke, kesin hüküm terör faaliyetlerin odağı kavramlarını öğrenmelerini ve Anayasayı okumalarını istedi.

PROFESÖR ÜNVANLI KİŞİLER KAVRAMLARI ÖĞRENİP ÖYLE TARTIŞSINLAR

Televizyon proğramlarında parti kapatma davalarını tartışanların konuyu bilmediklerine dikkat çeken MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ”TV. ekranlarında parti kapatma davalarını tartışan Prof. ünvanlı sabit konuşmacıların; öncelikle fezleke nedir, kesin hüküm nedir öğrenmelerini, Anayasanın 68. 69. maddelerini zahmet edip bir kez olsun okumalarını, Terör faaliyetlerin de odak nedir bilmelerini öneririm.” dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜYLE İLİŞKİSİ OLAN MİLLETVEKİLİ DOĞRUDAN YARGILANIR

Terör örgütüyle ilişkisi olan Milletvekilinin nasıl yargılanacağı hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ”Terör örgütü üyesi veya yöneticisi olan Milletvekilinin işlediği suç mütemadi suçlardandır. Dokunulmazlığın istisnasıdır. (suçüstü hali) TBMM’nin yargılama iznine ihtiyaç yoktur. Bu Milletvekilleri sade vatandaş gibi doğrudan yargılanabilir.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.