MHP’li Büyükataman’dan Yeni Akit’e tepki: Bunların imanları da inançları da eksik

MHP’li Büyükataman’dan Yeni Akit’e tepki: Bunların imanları da inançları da eksik
05.06.2021
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, YeniAkit gazetesine tepki gösterdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hadsiz bir şekilde hedef alan YeniAkit yazarına tepki gösteren Büyükataman, ‘’ Ömrünü Türk milletine adayan Büyük Gazi’ye yönelen her türlü kötü niyetin ardında gayrimillî emellerin olduğu yeniden gösterilmiştir.’’ dedi.

MHP’li Büyükataman, Twitter hesabı üzerinden şunları paylaştı;

‘’Atatürk’ü hedef tahtasına koyan ahlaksız yaklaşım, Milliyetçi Hareket’in ve onun Sayın Genel Başkanı’nın sinesinde paramparça edilmiştir. Ömrünü Türk milletine adayan Büyük Gazi’ye yönelen her türlü kötü niyetin ardında gayrimillî emellerin olduğu yeniden gösterilmiştir.

Tam çıkarılması gereken dersler çıkartılmış olmalı dediğimiz anda, konu Atatürk olduğunda algıları kapanan YeniAkit’in bir yazarı devreye girmiş, yazdığı köşe yazısı ile kendine yakışan sözleri duymak için ortalığa atılmıştır.

Aklı hâlâ “Olmasaydın da olurduk” rezaletinde kalan Yeniakit’in köşe yazarı hem Büyük Gazi’yi hem de Sayın Genel Başkanımızı hadsizce hedef almış. Memlekete faydası görülmeyen bu gibilerin eleştirileri, insani bir anlam ifade etmeyip geçmişlerindeki kara lekenin yansımasıdır.

Bunlar, ayetlerden örnekler verirler ancak ayetin konuya uygun olup olmadığından habersizdirler. Bunların tek tutarlı yanları, Büyük Gazi’ye olan düşmanlıklarındaki inattır. İslam’ın temel esaslarından bu kutsal esasları sömürebilecekleri kadarını bilmek bunlara yeterlidir.

Bugün esir Türklerin yaşadıkları dinî baskıları bile görmeyen, buna kafa yormayan bu tiplerin “kulaklarına okunan ezanda” Büyük Gazi’nin payını hissetmemeleri yalnız tarih değil iman eksikliklerinden de kaynaklanmaktadır.’’

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.