Mhp’den Zeytin Dalı Operasyonu İçin Toplu Başvuru

Mhp’den Zeytin Dalı Operasyonu İçin Toplu Başvuru
03.02.2018
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Ordu İl Başkanlığı ve Altınordu İlçe Başkanlığı üyeleri, Afrin’de devam eden “Zeytin Dalı” operasyonuna katılmak için askerlik şubesine müracaat yaptı.

Ordu Askerlik Şubesi önünde bir araya gelen grup adına basın açıklaması yapan MHP Altınordu İlçe Başkanı Erol Bayram, başlatılan operasyonda, Türk halkının her zaman destek olduğuna dikkat çekti. Başkan Erol Bayram, “Milliyetçi Hareket Partisi Altınordu İlçe Başkanlığımız ve MHP Ordu İl Başkanlığımızca göz bebeğimiz, gururumuz, onurumuz Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin operasyonuna destek vermek amacıyla, bizler de ilçe teşkilatı ve il başkanlığı yöneticilerimizin hazırladığı dilekçeleri bugün gönüllü er olarak orada bulunmak üzere askerlik şubemize teslim ettik. Askerlerimiz orada Türkiye’nin geleceğini garanti altına almak ve gelecek 50 yılını kurtarmak için başlattıkları bu operasyonda, yüce Türk milleti askerlerimizin her zaman arkasında, gecesini gündüzüne katarak dua ediyor. Allah ordumuzu muzaffer eylesin, yolu ve bahtları açık olsun” dedi.

Ardından konuşan MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz ise siyasi görüş gözetmeksizin operasyona destek verdiklerine dikkat çekerek, “MHP Ordu İl Başkanlığı, Altınordu İlçe Başkanlığı ve 19 ilçemizle beraber 20 Ocak tarihinde başlayan operasyona destek vermek düşüncesiyle, bizler de Afrin’de çarpışan askerlerimizin yanında olmak için dilekçelerimiz teslim ettik. Öncelikle, Türk milletinin ve 80 milyonun Afrin’de sıcak çatışmada olan askerlerimizin yanında olduklarını bilmelerini isteriz. Siyasi çıkarlar düşünüp askerlerimize köstek değil, destek olmak için buradayız” ifadelerini kullandı.

Üyeler daha sonra dilekçelerini şubeye teslim ederek, Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak istediklerini belirttiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.