MHP’den Habertürk’e boykot ! Bahçeli paylaştı: Habertürk TV İzlemiyorum

MHP’den Habertürk’e boykot ! Bahçeli paylaştı: Habertürk TV İzlemiyorum
06.05.2021
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Habertürk TV’yi boykot etme kararı aldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Ulvi Yönter ile Habertürk TV programcıları arasında yaşanan tartışmanın ardından Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, MHP’nin ve Bahçeli’nin özür dilemesi gerektiğini ileri sürdü. MHP’den sert yanıt gelirken, Bahçeli, “Habertürk TV İzlemiyorum” paylaşımını yaptı.

MHP AYDEMİR VE BAKİ’YE SERT TEPKİ

MHP Kayseri Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, sosyal medya hesabından İzzet Ulvi Yönter’i hedef alan Habertürk’e sert çıktı. Yönter’in tepkisinin partinin tepkisi olduğunu ifade etti.

Özdemir şu paylaşımları yaptı:

MHP’nin anayasa yapımı ile ilgili çalışmasını ilan etmesinin hemen ardından HaberTürk ekranlarından Ebru Baki’nin sunduğu programda eleştiri sınırının aşılarak, partimize doğrudan karalama kampanyası yürütülmesi medyadaki hazımsız suretleri bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır.

Konuyla ilgili olarak Genel Başkan Yardımcımız Sayın İ.Ulvi Yönter, her seferinde MHP’ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden bu isimle birlikte, aynı programda bulunarak gerçekleri çarpıtıp, aleni bir şekilde MHP hasımlığı yapan program konuklarına da haklı olarak tepki göstermiştir.

Bu olay üzerine, bugün çıktığı HaberTürk ekranlarından, Ebru Baki’ye destek vereceğim derken, seviye, üslup ve ahlaki kayıplarını açıkça gösteren Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in tutumu ise gazetecilik meslek ahlakının nasıl yerlere düşürüldüğünü göstermiştir.

“HADİ ŞİMDİ NE YAPACAKSINIZ?”

Nereli olduğu bizi ilgilendirmeyen, fakat nezaket sınırlarını geçerek, haddini ve boyunu aşan cümlelerle Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yönter’i hedef alan Bülent Aydemir şunu bilsin ki, Sayın Yönter’in bu konuda gösterdiği tepki MHP’nin tepkisidir. Hadi şimdi ne yapacaksınız?

“SİYASETE AYAR VERME CÜRETİNİ NERDEN BULUYORSUNUZ”

Siz kimsiniz, hangi ölçü ve yüzle MHP ve Sayın Genel Başkanımızı özür dilemeye davet ediyorsunuz? Size bu gücü kim veriyor? Televizyon ekranlarından aklınızca siyasete ayar verme cüretini nerden buluyorsunuz?

HaberTürk grubundan yanıt bekliyoruz! MHP’ye karşı böylesine seviyesiz ve hadsiz tutum takınan, hanımefendiliğin saygınlığı arkasına gizlenerek çirkin üslubu alışkanlık edinen, gazetecilikten çok külhanbeyi edasıyla konuşmaya yeltenen bu isimlerin arkasında mısınız?

Temsil ettiğiniz yayın grubunda neyin ne olduğuna bakmaksızın, eleştiri yahut yorum değil, doğrudan kurumsal yapımıza yönelen saldırı ve karalamalar karşısında elbette bizler de kendi görüşümüzü ifade ederiz, bundan geri durmayız.

Her bir dava arkadaşımızın hakkını ve hukukunu koruma kararlılığımızdan da geri durmayız. Kınadığımız bu gelişmeler karşısında, yapılan yanlışın aynı merci ve mukabilinde özür dilenmesini beklediğimizi de ilan ediyoruz.

BAHÇELİ: HABERTÜRK TV İZLEMİYORUM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de konuya ilişkin bir paylaşım yaptı. Bahçeli paylaşımında, “Habertürk TV izlemiyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.