DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 7°C
Çok Bulutlu

MHP’DEN GAZİANTEP’TE KADIN ADAY

MHP’DEN GAZİANTEP’TE KADIN ADAY
08.12.2018
2.296
A+
A-

Şehitkamil Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Mezine Sırakaya, MHP’nin bölgedeki ilk kadın belediye başkanı adayı oldu. 21 akıllı proje ile Şehitkamil’i yönetmeye hazır olduğunu dile getirdi.


Mezine SIRAKAYA’nın basın açıklaması;

Değerli dava arkadaşlarım,
Bugün çıkmış olduğum kutlu yolda beni yalnız bırakmadınız ve buraya kadar geldiniz. Hoş geldiniz! Sefalar getirdiniz. Sizleri gönülden selamlıyor, birliğimizin dirliğimizin hiçbir zaman bozulmamasını diliyorum.
2014 yılı Yerel seçiminde Şehitkamil Belediye Meclis Üyesi adayı, 25. 26. Dönem Gaziantep Milletvekili Adayı olduğum partim Milliyetçi Hareket Partisinden 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan Yerel Seçimlerinde, Adını Gaziantep Savunması sırasında 14 yaşında iken şehit edilen “Mehmet Kamil” den alan Şehitkamil ilçemize hizmet etmek için Şehitkamil Belediye Başkan A. Adaylığımı açıklıyorum. Rabbimden hayırlara vesile olmasını diliyorum.
5 Aralık Kadınlara Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkının Yasal olarak tanınmasının 84.Yıldönümünü kutladık. Türkiye’de kadınların siyaset alanında yer alma mücadelesi elbet kolay olmadı. Biz kadınlar hala günümüzde bunun için mücadele veriyoruz. Bundan dolayıdır ki başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanım sayın Devlet Bahçeli’nin de biz kadınların siyasette olması gerektiği yer ve hakları için mücadelesinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum..

Değerli dava arkadaşlarım, dostlarım ve Gaziantepli Hemşehrilerim,
Ülkücü hareketin bilge lideri Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş’in Türk Milletini ahlakta, sanatta, ilimde ve teknikte en ileriye ve en medeni ülkeler seviyesine çıkartmak için hazırladığı Doktrin biz Ülkücülerin koşulsuz şartsız yoludur.
Amacımız Gaziantep’te yaşayan vatandaşlarımıza hiçbir ayrım yapmadan kucaklamak, sevmek, insanca yaşama şartlarına kavuşturmak ve en iyi hizmeti almalarını sağlamaktır. Biz ülkücüler yüksek vazife duygusu ve şuuruyla hareket ederiz. Bizi güçlü yapan iman, Ülkü, fikir aşkıdır.
Türk Milletinin ve Devletinin teminatı gençlerimiz önceliğimizdir.
Çok çalışacağız ve başaracağız. Zafere giden yolun ne kadar meşakkatli olduğunu bizler çok iyi biliriz. Çilesi çekilmeyen davanın aşkı olmaz. Aşk olmayan davanın da çilesi olmaz.
Biz ne hileler gördük, ne badireler atlattık
Kimseler bilmez ki
Biz geçtiğimiz her yerde iz bıraktık.
Bundan dolayıdır ki; Şehitkamil’e de iz bırakmaya geliyoruz.
Bizim derdimiz Türk Milletini mülk sahibi yapmaktır. Ötesini tartışmayız bile.
Cesaret, yüreklilik, atılganlık, azim ve inançla bu yola çıktım. Şehrimizin sorunlarını yakinen takip ediyorum. İki dönem Milletvekili adayı olarak sokak sokak, mahalle mahalle gezdim. Nerede ne yapacağımızı biliyoruz.
Şehitkamil’i örnek kent haline getirecek akılı projelerimiz var ancak şehrimizin asıl sahibi siz vatandaşlarımızın istek ve dileklerini fikrini sormadan, STK’ların fikrini almadan kararlar almayacağız.

Üretken Belediyecilik anlayışı ile hareket ederek hep birlikte üreteceğiz, teknoloji çağında dijital ve akılı şehir modelini uygulamaya koyacağız.
Örneğin Gaziantep’in Şehitkamil’in en büyük sorunlarından bir tanesi otopark sorunu. Bu sorunu çözmek için çok katlı ve seyyar otoparklar oluşturacağım.
Akıllı şehir platformu kurarak parlak fikirler, şehrimizin modeli olacak. İmar planlaması konusunda çok ciddi adımlar atacağım.
Teknolojiyi akıllıca kullanılarak yaşam standartları yükseltilmeli, insanların hayatlarını kolaylaştırılmalıyız.
“Üreten Kadınlar Köyü” kurarak kadınlarımızın Türkiye ekonomisine katkısını artıracak, istihdamda yüzdeyi yükselteceğiz.
21 proje ve daha fazlasıyla Şehitkamil’i yönetmeye Belediyeyi almaya hazırım.
Lider ülke Türkiye hedefine giden yolda vatandaşlarımızın hizmet beklentilerini dikkate alan bir anlayışla, bugüne kadar sorumluluk aldığımız tüm görevlerde ortaya koyduğumuz yönetim yeteneklerimizi bir değerler manzumesi olarak Şehitkamil ilçemizde vatandaşlarımızın istifadesine sunmak istiyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisine özgü bir yerel yönetim modeli olan, “Üreten Belediyecilik” modelini vatandaşlarımızın bize olan teveccühü ile birlikte 1 Nisan günü inşallah Şehitkamil İlçemizde uygulamaya başlamak istiyoruz.

Ayrıştıran değil, birleştiren Belediye olacağız.
Belediyenin kapısı vatandaşlarımıza sonuna kadar açık olacak. Biz Üretmeye, sorun çözmeye hizmet etmeye geliyoruz.
Planlamalar kapalı kapılar arkasında değil şeffaf ve açık vatandaşa açık olacak.
Tüm çalışmalarımızı dürüstlük ilkesi doğrultusunda yapacağız.
Engelsiz Şehitkamil kent projesi uygulamaya ivedikle koyulacak. Engelli vatandaşlarımızın sorunları çözülecek.
Vatandaşın memnuniyeti temel ilkemiz olacak.
Uygulanacak bütün projelerde ve yapılacak harcamalarda; Fakir fukaranın garip gurabanın, belediyenin tek kuruşunu dahi gereksiz yere harcayan olursa gereği yapılacak.
Siyasi Parti ayrımı gözetmeksizin, dili, dini, ırkı, cinsiyeti, siyasi görüşü ne olursa olsun; Şehitkamil’de yaşayan tüm vatandaşlar için belediyenin kapısı7/24 açık olacak.
Kısacası Milli manevi değerlere önem veren, çalışmayı ibadet kabul eden hizmet noktasında hakkı ve hukuku gözeten, Türk Milletinin yüksek insani vasfı olan sevgi, hoşgörü ve adalet ilkeleriyle donatılmış çağdaş kalkınmacı, katılımcı, rekabetçi belediyecilik anlayışı için Şehitkamil Belediye Başkan adaylığına talibim.

Belediyecilik; DOKUNMAKTIR, DÜŞÜNMEKTİR, HİSSETTİRMEKTİR VE AŞKLA SORUNLARA ODAKLANMAKTIR.
Belediyecilik; GÜLÜMSEYEN YÜZDÜR, UZATILAN ELİ GERİ ÇEVİRMEYEN CÖMERTLİKTİR, DARDA KALANLARIN ACİL YARDIMIDIR…
Sn.Dr.Devlet Bahçeli’nin söylediği gibi “VATAN SEVGİSİ, MİLLETE HİZMETİN EN BÜYÜK GÜCÜDÜR. BU SEVGİNİN EN İYİ GÖSTERİLECEĞİ ZEMİNLERDEN BİRİSİ DE HİÇ ŞÜPHESİZ YEREL YÖNETİMLERDİR”
Biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz ve yerel yönetimlere talibiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.
Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır. Bizlerde bu bayrağı Allahın izniyle Şehitkamil’e dikeceğiz.
Hedefimiz Kızılelmadır
“Ne mutlu Türküm diyene”

Mezine SIRAKAYA’nın projelerinden bazıları;

Şehir Planlamasının şehrin büyüme oranına göre 50 yıl sonrasını düşünerek yapmak, gelecek nesiller için bırakılacak en büyük mirastır.
Yeşil alanların genişletilmesi Gri görünümde olan şehrimizi Yeşille buluşturmak için planlı yeşillendirme çalışmaları yürüteceğim.
Kebap şehri kentimizin Mesire alanlarında ücretsiz mangal kömürü dağıtacağım. Bu proje kapsamında çevre bilinci oluşturacak çalışmalar yapacağım.
Toplu ulaşım araçlarında, sosyal tesislerde, parklarda Kütüphaneler yapmak ve okuma alışkanlığı kazandırmak için çok beklemeyeceğim.

Büyüklerimiz eskiden Gaziantep’te her mahallede bir halı saha olduğunu sık sık dile getirir. Bugün ise mahallelerde bırakın halı sahayı nefes alacak alan yok. Her mahalleye bir halı saha sözü benden! Artık şehrimiz sporda, sanatta büyük değerler yetiştirememektedir. Eski Futbolcu Talat Özkarslılar yetişmiyor artık. Gençler, aynı mahalle çocukları bir birini tanımıyor. Sosyal ilişki kuramıyor. O gençler spor yaparsa, Müzik alanında kendini geliştirse, sanatla iç içe olursa bilinçlenir kendine faydalı ülkesine faydalı hale gelir. Mahalle koroları kurmak en büyük hayalim.
İnternet TV “Şehitkamil’in Güzel Sesi” projesi kapsamında bu güzel sesleri dünyaya duyurmak. Yine bu TV Üzerinden Kuracağımız Sanat Merkezlerinde yetişen gençlerimizin eserlerini de tanıtarak onların sesi olacağız.
Yerel sanatçılarımıza sahip çıkacağım. Gaziantep ezgilerini yeni nesle, gençlerimize aktarmak için “Dilden Dile Türkülerimiz” diyerek gönül bağı kuracağız. Sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde hareket edeceğim
Her mahalleye sensörlü çöp bantları kuracağım.
Ve daha birçok proje. Bunlar sadece birkaçı. Özellikle Küsget Sanayi Sitesi için hazırladığımız proje beklide dünyaya örnek olacak. Ama şimdi bu projeyi sona bırakıyorum. Daha sonra yine sizlerle buluştuğumuzda bu projelerimizi daha detaylı anlatacağım inşallah.

Gaziantep için kamuoyunda konuşulan ittifak konusunda ise henüz net bir gelişme yoktur. Biz bu konuda genel merkezimizin alacağı kararlara harfiyen uyarız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.