MHP’DE KONGRELER BAŞLADI

MHP’DE KONGRELER BAŞLADI
19.08.2020
A+
A-

9 Ağustos 2020 tarihinde Samsun’un İlkadım ilçe kongresiyle 14 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultay süreci başlamış oldu.
Camiamıza ve aziz Türk Milletine hayırlı olsun.
Geçtiğimi hafta sonunda yapılan iki ilçe kongresiyle de Manisa kongreleri de başlamış oldu.
Manisa için ilk olan Yunus Emre İlçe Kongresine mazeretim nedeniyle iştirak edememiştim.
16 Ağustos 2020 tarihinde yapılan Şehzadeler İlçe Kongresine ise ilçe başkanı değerli dostum Şener Özten’in daveti üzerine mazeretime rağmen katıldım.
Bu vesileyle delegelerin tamamının oylarıyla göreve devam edecek olan sayın başkanı ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarını tebrik ediyorum.

KONGREDEN İZLENİMLER

Kongre, öğlenin sıcak havası ve açık alanda yapılacak olmasına rağmen delege ve protokol katılımı üst seviyedeydi.
Kongrenin tarihi bir mekan olan Kurşunlu Hanın iç avlusunda yapılması bir yana katılımcılar kimlikleri açısından da son derce ilgi çekiciydi.
Divan Başkanlığını Grup Başkanvekilimiz Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ın yaptığı kongrede ilk dikkatimi çeken husus; 2016 yılında yaşanan ayrılık günlerinde aramızdan ayrılan ve olağan üstü tarla kongresi yapılması için imza veren bazı eski partililerin orada olmasıydı.
Ayrıca MHP’den ayrılmaların güçlü olduğunu ispat etmek için sözde partiden ayrılma açıklamalarına katılan çok sayıda eski dava arkadaşımızın da kongreye gelmiş olması dikkat çeken görüntülerdendi.
Ortaya çıkan bu tablo geçmişin kırgınlıklarını unutmakta zorluk çeken arkadaşlarımızda şaşkınlık yaratmakla birlikte kanaatimce Manisa’da Milliyetçi Harekette yeniden şahlanışın alameti olarak değerlendirilmelidir.
Eski dostlarda nedamet duygularıyla MHP’ye dönüşün mevcudiyeti İP’in Manisa’da eski pozisyonunu koruyamayacak olmasının açık işareti olarak görülmelidir.
Elbette barışıp kucaklaşmak güzel gelişmedir.
Ancak bir hususu da not etmeden geçemeyeceğim.
Lidere, davaya ve partimize sadakatten ayrılmayanlarla sosyal medya sayfaları dahil her platformlarda tartışmalara girip ağza alınmayacak hakaretler edenleri sadakat sahiplerinin önüne geçirilmesi hoş görülemez!
Bu arkadaşlarımızın en azından bir süreliğine il ve üst kurul delegeliği gibi belirleyici konumlara pişmanlıklarını ispat edinceye kadar getirilmemelidir.
Ortaya çıkacak bu türden hataların önlenmesi için hiyerarşik düzen içinde her türlü tedbirin alınması zaruretinin ayrıca ifade edilmesine gerek yoktur.
Bütün temennim 2021 yılında yapılacak olan
İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik Kurultayı’nda Kazananın Türkiye Olmasıdır.
Bu zor günlerde Cenabı Allah’tan niyazım Türk Milleti’ne yardımcı olmasıdır.
Tanrı Türkü Korusun.
Ne Mutlu Türküm Diyene

Ahmet Orhan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.