Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular’dan Zafer Bayramı açıklaması

29.08.2017
A+
A-

Büyük taarruzda Türk topraklarını parselleyenler ile bugün Türk topraklarını yok etmek isteyenlerin amaçları aynıdır.. “Türk milletini yok etmek isteyenlerin emelleriyle, bugün milletimizin birliğini, kardeşliğini bozmaya uğraşanların amaçları üst üste örtüşmektedir.

Müşterek tarih şuuruna dayanarak, kendi iradesiyle kıymet oluşturma özelliğine sahip olan Türk milleti için karşılaştığı zorluklar, ihanetler, yıkım ve kıyım girişimleri hiçbir zaman birlikte yaşama idealine zarar veremeyecektir.

Bugün yaşadığımız bütün olumsuzluklara rağmen, şu vahim durumda, dünden aldığımız ilhamla, gelecekte daha huzurlu ve güçlü olacağımıza yönelik inancımızı hiçbir zaman kaybetmeden mücadelemize sonuna kadar devam ettirme kararlılığı içerisindeyiz.

Dünyada var olmuş milletler içerisinde en şerefli ve en onurlu millet olan Türk milletinin kazandığı, eşsiz zaferler ve gururla bahsettiğimiz tarihimizin şanını bir gelinlik gibi süsleyen ve Vatan toprağımızın düşman işgaIinden kurtuIuşunu ulusumuzun bağımsızlığını müjdeIeyen 30 Ağustos Zaferi’nin 94. yıI dönümünü MiIIetçe birIik ve beraberIik içerisinde; buruk ama inanç ve coşkuyIa kutIuyoruz.

“30 Ağustos 1922’de kazanıIan Büyük Zafer, şanIı miIIetimizin eşsiz destanIarından biri oIarak tarihteki yerini aImıştır. Gazi Mustafa KemaI’in önderIiğinde ve onun kahraman silah arkadaşları ile kazanıIan KurtuIuş Savaşımızın başarıya uIaşmasında en önemIi etken oIan bu Büyük Zafer’in ardında miIIetimizin istikIaI ve hürriyet aşkı; kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır”

MemIeketimizi esir etmek isteyen düşmanIarı mağIûp edeceğimize dair oIan güvenim ve inancım bir dakika oIsun sarsıImamıştır. Bence, bir miIIette şerefin, haysiyetin, namusun ve insanIığın vücut ve beka buIabiImesi mutIaka o miIIetin hürriyet ve istikIâIine sahip oImasıyIa mümkündür.

Biz TürkIer tarih boyunca, Hürriyet ve İstikIaIe timsaI oImuş bir miIIetiz. UIusumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk SiIahIı KuvvetIer Günü’nü kutIuyoruz. Büyük Taarruz Zaferi’nin 94. yıIdönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünIere geImesin de en büyük paya sahip oIan UIu Önder Atatürk’ü, tüm şehitIerimizi minnetIe ve saygıyIa anıyoruz.

Hasan TOPÇULAR
MHP Yalova İl Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.