Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

MHP VE ÜLKÜCÜ CAMİAYA HİZMET ETMEKTEN ŞEREF DUYUYORUM…

26.09.2019
A+
A-

Yazıma; MHP Mersin İl Başkanı Sayın Zeynel Uğurlu Gölgeli’nin şu sözleri ile başlıyorum: “İnanç nişanesi, idam sehpasında “Allah Davası ölmez” diyerek haykıran yiğitlerin olduğu Ülkücü Hareket; memleket uğruna şehadet şerbetini içmeye yeminli, kendini Allah’ın davasına adamış yusuf’yüzlülerin otağıdır. Kutlu dergah, yıkılmaz kale, aşılmaz duvar; burasıdır.”

Şüphesiz ki; Ülkücü’nün en büyük silahı imanıdır. “Kuşların gözbebeğine Hak Yol İslam yazacağız” diyerek çıkılan bu yolda, “Kanımız Aksa da Zafer İslamın” sloganı yüreklere nakış nakış işlenmiştir. Türklüğü ve Müslümanlığı etle tırnak gibi gören kutlu inanmışlıktır.

Taş duvarları medreseye çevirenler, Ülkücülerdir. Hücrelerde işkenceler gören, tabutluklara atılan, kurşuna dizilen, idam edilen Ülkücülerdir. Tüm bu işkencelere ve katliamlara rağmen inancından ve ülkülerinden taviz vermemişlerdir. Eğilmek nedir bilmemişlerdir.

Yüreklerindeki imanın ışığı ile muazzam hayallerine doğru koşar adım giden yusuf’yüzlülerden birisi de Ali Bülent ORKAN’dır. O, yüzündeki kirli sakalı, uzun boyu, heybetli duruşu ve çatık kaşı ile tam bir Ülkücüdür. Kahpe düzenin tam ortasında, dik duruş nişanesidir.

Ali Bülent ORKAN, koğuşta kıldığı her vakit namazının ardından ellerini semaya doğru açar, Allah’a şöyle yalvarır: “Ya Rabbi, sana gelmemi uzatma.”

Cennet bahçesine girercesine darağacına yürüyen yiğit; Ali Bülent ORKAN…

İdam kararı bir hafta ertelenen Ali Bülent ORKAN’ın ağzından şu kelimeler dökülür: “İdamım bir hafta ertelendi, sevinçliyim çünkü yarım kalan Kur’an hatmimi tamamlayacağım.”

İşte bu inanç, bu vakur duruş; Ülkücü Hareketin varlığını asırlar sonrasına haykırmıştır.

İdamdan önce sorulan “Bir hastalığın var mı? Söylemek istediğin bir şey var mı?” sorusunda, son derece omuzları dik bir şekilde cevaplar: “Benim öldüğümü sanacaklara acıyorum. Temizim, suçsuzum; Allah’ıma kavuşuyorum. Daha ne söyleyeyim?”

“Son sözün bunlar mı? Bu kadarcık mı?” alaycı cümleye karşı: “Vazifemi yaptığıma inanıyorum. Ülkücünün kadir ve kıymeti, nişanı pek yakındır. Bu hakikati bütün insanlığa duyurunuz. Tek istediğim budur.” der. Ve idam yaftası boynunda, yağlı urgana yürür.

İdam sehpasına geldiğinde, başı hala diktir. En ufak bir korku yoktur gözlerinde. Yüzünde hafif bir tebessüm vardır. Cellat tekmeyi tabureye vurmadan az evvel bir ses duyulur Ali Bülent ORKAN’dan: “Eşhedu en lâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü”

Şehit Ülkücü kardeşlerimize, abilerimize Allah rahmet etsin, mekanları cennet olsun, nur içinde yatsınlar. Onun için; MHP ve Ülkücü Camiaya hizmet etmekten şeref duyuyorum…

ZAKİR TERCAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.