DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu

MHP ve Bahçeli düşmanlarına

04.02.2017
104
A+
A-

“Nihai gaye Kürdistan’dır. Oynanan oyun hiç kuşku yok ki vahşidir. Türk milleti tamamıyla terör namlusunun karşısındadır. Her hafta patlayan bombalar devletin inandırıcılığını sorgulatmakla kalmayıp provokasyon (kışkırtma) ihtimalini de artırmaktadır.”

MHP Lideri Devlet Bahçeli

Devlet ciddiyeti, devletin kutsallığı ve bekası ancak Türk Milliyetçileri için bir mana ifade eder. Bu gerçekliğin sağlamasını yapmak çok kolaydır; mesela mevcut iktidarın Türklüğe ve ayrılıkçı harekete bakış açısını (düne kadar) bir muhakeme ediniz, gerçeği görürsünüz. Fakat elbette iktidar gafletinin bedelini çok ağır ödüyoruz. Geçen hafta Beşiktaş ve dün Kayseri’de kaybettiğimiz canlar için hiçbir söz kifayet etmez. Sn. Bahçeli’nin ifade buyurduğu gibi devlet inandırıcılığı sorgulanır oldu… Vatandaş, canından ve malından emin değil. Askerimiz, polisimiz hedef halinde.. ve maalesef Terör Nişangahında olan güvenlik güçlerimiz, terör saldırılarına açık durumda bulunuyor.

Acılı günlerde politikacıları hedef almanın anlamı var mıdır? Elbette var; çünkü işin siyasi ve idari sorumluluğu var. Onun ötesinde de politik iktidarın fikri çok önem ihtiva ediyor. 32 yıldır terörle mücadele eden bir ülke olduğumuzu bilmekteyiz. Bu mücadele ikliminde devlet aklı hafızasına pek çok tecrübe kaydetmişti… Askeri, stratejik ve sosyolojik adımlar kademeli halde devreye girse ve devlet gücü aksettirilebilseydi yüzlerce şehit vermeyebilirdik. İyi ihtimaller AK PARTİ iktidarının arızalı, hayalperest ve sorumsuz icraatlarıyla zayi oldu gitti. Düşünün arkadaşlar; Türk Milliyetçiliğine düşman bir Cumhurbaşkanı devletin tepesindeyken, Kürtçü terörle mücadelede moral dibe vurmaz mı?

Artık ŞEHİT sayımızı bile bilemiyoruz. Her terör saldırısı ardından acil toplantılar oluyor, kararlılık mesajları iletiliyor; ama sonuç değişmiyor. Ümmetçi, Arapçı, mezhepçi ve yobaz kafaların esiri olan Türk Devleti en zor dönemlerini yaşamaktadır. Bizim önceliğimiz Filistin ve RABİA selamı değil, Türk Vatanıdır!

Şimdiye kadar Türk Milliyetçilerinin ifade ettiği bütün hassasiyetler maalesef menfi seyri ile bir bir gerçekleşmiştir. Oslo milatlı AÇILIM SÜRECİ ile başlayan terörle mücadele zaafı ile SURİYE meselesinde ortaya konulan hayati yanlış politikaların faturasını Türk evlatları ödemekte… 15 Temmuz’la yaşanan süreç sanırız Recep Tayyip Erdoğan’ın kafasında bir “dank” etkisi yaratmıştır. Burada Devlet Bahçeli’ye ayraç açmalıyız; sorumlu ve akil tavrını hala anlayamayanlar ancak zavallılardır. Açık bir savaş halinde bulunan Türkiye’nin tek MİLLİYETÇİ partisi MHP G.BŞK’nı Bahçeli TC Hükümetinin inme haline görmüş ve Türk Devletine sirayetini önlemek, hasarı minimize etmek adına fedakârca davranmıştır. Umulur ki Cumhurbaşkanı ve Binali Hükümeti bu meziyetli devlet adamının tutumundan ders çıkarırlar.

Türk milleti duygusal ve anlık tepkilerden artık vazgeçmelidir. Türklüğün ilmi ve beşeri kalitesi yükseltilmeden, musallat olunan vartaları aşmak kolay değil. HDP binalarını ateşe vermekten evvel Türk Milli bilincinin tevarüs etmesi daha önemli. Ezbere din, vasıfsız eğitim ile Allahsız Kapitalizm arasında kamil İslamiyet olur mu hiç?!.

Sorun toplumsaldır. Biz tepkisel ve kabuk bir milliyetçilik istemiyoruz. İlmi, kadim kültürümüzü ve Töreyi esas alan Türkçülük yegâne kurtuluş yoludur. PKK tehdidinin yumuşak karnını kendine “Kürt” diyen vatandaşlar oluşturuyor. Türkiye sınırları içinde tahmin o ki 10 milyonu biraz geçkin Kürt nüfus barınmaktadır. Yarıdan fazlası büyük şehirlerde ve her türlü terör ve suç unsurunun adeta havzası durumundalar. Onlara Türk devleti ve milleti himmetini göstermektedir; şimdi Kürtler de taşın altına elini koysunlar. Kürtler aralarında barınan terörist ve Vandalları ifşa etmedikçe, vatandaş ile suçlunun ayrımını yapacak konforda olamayacağız! Bu ülke yangın yerine çevrildiğinde Kürtler kaçacak BACA deliği bulacaklarını sanmasınlar.

Şimdi üzgün ve öfkeliyiz; lakin en aklıselimi icap ettiren araf’ta bulunuyoruz. Ara sıra yazdığımız üzre Türk yeniden Türkleşmeli… İktidarın Arapçı kafası yetmezmiş gibi Arap saat dilimine geçtiği memleketimde bir TÜRK ÖKÜNMESİ elbette şarttır.

Bir cümle de MHP-BAHÇELİ düşmanlarına olsun: Eğer ki bu vasatta Ülkücülüğün bir nebze ABC’sine sahipseniz, rica ederiz susun artık!

 

TANRI TÜRK’Ü KORUSUN!

 

Murat TAŞDAN

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.