Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

MHP Türkiye’nin Çimentosu ve Sigortasıdır

17.10.2014
A+
A-

Son günlerde Sayın Devlet Bahçeli ve MHP’nin duruşu ilgili hemen hemen her çevreden yorumlar geliyor.

Bir yandan PKK’nın şehirleri yakıp yıkarken, AKP’nin yaşanılan hadiseler karşısında aciz kalan ve ülkeyi uçuruma götüren acınası halini, dahası açılım denen zırvanın nihai sonucunun ne olduğunu tüm Türkiye tartışmasız bir şekilde görmüş oldu.

Böylesi bir ortamda milleti birbirine kırdırmaya hevesli ne kadar çevre varsa hepsinin heveslerini kursağında bırakan durum; MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin son derece isabetli açıklamaları ve Ülkücü Hareket’i karanlık sokaklardan uzak tutarak, Türkiye’yi her türlü kargaşadan koruması olmuştur.

Yediden yetmişe, ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana taraf olan herkes, Sayın Bahçeli ve MHP’nin bu erdemli, kontrollü ve son derece kudretli duruşunu takdirle karşılamıştır.

Bir konunun iyi bilinmesi gerekir.

MHP, Türkiye’nin hem çimentosu, hem de sigortasıdır.

* * *

MHP, Türk Milleti’nin birliğinin teminatı, bunun karşısında olanların ise aşılmaz bulduğu tek engelidir.

Ülkeyi ve milleti bir arada tutacak siyasi ve sosyolojik tecrübelerin hepsine sahiptir ve bu anlamda kimsenin gücünün yetmeyeceği, MHP ile boy ölçüşemeyeceği zengin bir birikimi vardır.

Sadece fikri olarak değil, Türkiye ve bölgenin kodlarını tayin edebilecek pek çok gelişmeyi MHP “yaşayarak” tecrübe etmiş, bin yıllık kardeşlik bağının asla sarsılmamasında karar kılmış ve bu yönde milletle sözleşmiştir.

Demokrasi dışı her türlü çaba ve eylemin millete zarar verdiğini, yine herkesten çok MHP bilmekte ve Türk Milleti’nin meselelerini çözmede demokrasi geleneğimizin sürdürülmesinde ısrar ederek, bundan da taviz vermemektedir.

Tarihi ve siyasi açıdan her dönemde hareketli olan coğrafyamızda, MHP’nin Türkiye’nin varlığına halel getirecek tüm eylem ve çabaları, herkesten önceden fark etmesi ve milleti uyararak tedbirlere dikkat çekmesi ise ülkemizin dirliğine yadsınamayacak derecede büyük bir katkıda bulunmaktadır.

* * *

Bu meseleyle ilgili sayısız örnek mevcuttur.

MHP Lideri bu zamana kadar hangi konu olursa olsun, yapmış olduğu bir değerlendirmesi yoktur ki, neticesinde yanılmış olsun.

Bu nedenle MHP her dönemde Türkiye’nin muktedir olan yegâne siyasi partisidir.

Dolayısıyla Türkiye üzerinde hesap yapanların da bu gerçeğin farkında olarak, MHP oldukça çabalarının sonuçsuz kalacağını çok iyi bilmektedirler.

Zira MHP, sokak hareketlilikleri ile dizayn edilmeye çalışılan ülkeler siyasetini ve akabindeki ahvalini bildiğinden, böylesine kontrolsüz ve her türlü provokasyonlara açık, karanlık bir zeminde bulunmak yerine, demokrasiye bağlılığı esas ölçü alarak meydanlarda duruşunu göstermektedir.

Şüphesiz ki bugünlere bir çırpıda gelinmemiştir. 43 yılı bulan mazisi ile MHP pek çok şeyi yaşayarak görmüş olmanın avantajını taşımaktadır.

Ayrıca MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin duruşu ve ölçüsü, Türkiye’nin hayati fonksiyonlarını korumaktadır.

Bu gerçeği inkâr edebilecek milli olan hiçbir kimse yoktur.

* * *

“Önce ülkem ve milletim, sonra partim, sonra ben” anlayışını Türk Milliyetçilerinin ilkesi haline gelmesini sağlayarak, son derece ufku geniş, temeli sağlam yeni bir yolu Türk demokrasisine kazandırmıştır.

Bu duruş, Türkiye’de tıkanan her siyasi denklemi çözmedeki en güçlü formül olmuştur.

Siyasi istikbal uğruna, ülkenin istikbalini geri plana atanların sözüm ona eleştirdiği bu anlayış sayesinde Türkiye’nin birliği ve salahiyeti bugün ve yarın güven altındadır.

Hadiseleri Ankara merkezli ve Türkçe okuyan, MHP dışında bir başka siyasi parti olmadığından Türk Milleti’nin umudunu şu günlerde MHP’ye bağlamış olması yalnızca konjonktürel gelişmelerle açıklanamaz.

İç savaş çıkarma çabasında olanların hevesleri şimdilik kursaklarında kalmıştır.

Türkiye’yi tarihi ve coğrafi seyrinden uzaklaştırma niyetinde olanların uğraşı netice vermemiştir.

İşin özü ve gerçeği, geldiğimiz noktada MHP’nin haklılığının tescillenmiş olması, Türk Milleti’nin neden MHP’yi tek umudu olarak gördüğünün özetidir.

Diğer yandan, her türlü kirli kumpaslara ve operasyonlara rağmen milletin MHP’yi neden kendi iradesinin temsil organı olan mecliste mutlaka bulunması gerektiğine yönelik tercihidir.

MHP’deki Türkiye ve Türk Milleti sevdası, Türkiye’nin önünü kesmeye çalışanların kâbusudur.

Türk Milleti’nin kendisine, özellikle de bugünlerde yüksek sesle sorması gereken asıl soru şu olmalıdır: MHP’yi tek başına iktidar yapmanın vakti çoktan gelmedi mi?

İSMAİL ÖZDEMİR

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.