MHP TOKAT’TA TARİHİ MİTİNG YAPTI

MHP TOKAT’TA TARİHİ MİTİNG YAPTI
21.03.2019
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr.Devlet Bahçeli beyin katılımlarıyla gerçekleşen Büyük Tokat Mitingi sona erdi. Tokat Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen miting, Cumhuriyet Meydanının en kalabalık mitingi olarak da tarihe geçti.

Emniyet verilerine göre 35.013 kişinin katılım sağladığı mitingde Milliyetçi Hareket Partisi Genelbaşkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye gösterilen yoğun ilgi gözlerden kaçmadı.

Başta Tokat Belediye Başkan Adayı Adnan Özmen’i taktim eden Bahçeli, tüm ilçe ve belde belediye başkan adaylarının isimlerini tek tek okudu.

Mitingin sonunda Adnan Özmen’i Tokatlılara emanet eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel başkanı Devlet Bahçeli, söylemleriyle Tokat’ı ne kadar önemsediğini bir kez daha gösterdi.

“Biz daha iyisini yapma iddiasındayız”

“Tokat için çalışıp üreten herkesten Allah razı olsun. Yapılanları görmezden gelemeyiz.” diyen Bahçeli, “Tersi bir durum bize yakışmaz. Hizmet ve eserleri inkar etmeyiz. Tokat için çarpan yürekleri yok sayamayız ancak biz daha iyisini yapma iddiasındayız. Daha fazlasını hayata geçirme amacındayız. Şimdi sırayı MHP alsın istiyoruz. Hizmet nöbetine önümüzdeki 5 yıl için Milliyetçi Hareket Partisi’nin girmesini arzuluyoruz. Tokat’ın meselelerini biliyoruz. Özlemlerini biliyoruz. Beklentilerinin ziyadesiyle bilincindeyiz.” ifadesini kullandı.

“Cumhur İttifakı’nın başarısı için mücadele ediyoruz”

AK Parti ve MHP’nin kurduğu Cumhur İttifakı’na işaret eden Bahçeli, siyasi yarışta dikkat edecekleri hususlarla ilgili şunları dile getirdi:

“AK Partili kardeşlerimizle siyasi yarışımız, demokratik ve ahlaki ölçülere elbette uygun olacaktır. Üslubumuza dikkat edeceğiz. Siyasi değerlendirmelerimizde hassasiyet ve nezaket göstereceğiz. Çünkü biz Cumhur İttifakı’yız. Çünkü biz Türkiye’nin parlak geleceğiyiz. Çünkü biz Tokat’ın umuduyuz. Siyasi polemiklerle gemlenmemiş hırslarla ittifakımıza gölge düşüremeyiz. AK Partili kardeşlerimizle beraber yürüyoruz. Cumhur İttifakı’nın başarısı için mücadele ediyoruz. Ümit ediyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren kardeşlerim bu mücadeleye destek vereceklerdir. Helalleşmeye hazır olduğumu açıkladığım İP’e oy veren kardeşlerim de bu mücadelemize ortak olacaklardır. Gelin Tokat için seferber olalım. Gelin el ele verip Tokat’ın yanında duralım. Gönül kırmak değil, gönüller yapmaktır maksadımız. Ayırmak değil, birleştirmektir muradımız. Ötekileştirmek değil, her vatandaşımızı övünç madalyası gibi taşımaktır hedefimiz. Biz Türkiye sevdalısıyız. Çağrım birliğe, kardeşliğedir. Çağrım Tokat için tek ses, tek nefes, tek yürek olmak içindir.”

“Bizim kardeşliğimiz alayına diz çöktürecektir”

Rahmetin yanında, tefrikanın karşısında olduklarını ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:

“Kökeni, yöresi ve mezhebi ne olursa olsun her Tokatlı kardeşimi yüreğimize alacak kadar da hoşgörümüz vardır, sevgimiz vardır, vicdanımız vardır, cesaretimiz vardır, faziletimiz vardır, ahlakımız vardır, muhabbetimiz vardır. Varsın çıkarcılar güç birliği yapsınlar. Varsın, zillete düşenler çıkar birliği kursunlar, bizim inancımız, bizim kardeşliğimiz, bizim duruşumuz, alayına yetecek, alayına diz çöktürecektir. Ayrılıkta gelecek yoktur, bölünmede huzur yoktur, kutuplaşmada umut yoktur. Bir olalım, diri olalım, güçlü olalım, birlikte Tokat olalım.”

“Bekamız yoksa esaret mutlak, silinip gitmek mukadderdir”

Videoyu Oynat
Nevruzda provokasyona yeltenenlerin zillete düştüğünü anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Nevruzu kundaklamayı hedefleyenler, zehirli niyetlerin failleridir. Nevruzda kırıp dökmeye, yakıp yıkmaya kalkışan vandallar Türk milletine düşman odaklardır. Açık açık diyorum ki nevruzdan sonra yeni bir demokrasi ve diriliş bayramını inşallah 31 Mart akşamı kutlayacağız. Milli bekamızın önüne bariyer dikenleri kenara iteceğiz. Milli bekaya inanmayan, milli bekaya mesafeli ve tereddütle bakan kim varsa 31 Mart’ta sandıkta hesaplaşacağız. Gazi Osman Paşa tam 142 yıl önce Plevne’de zalim kuşatmaya 145 gün direnmişti. Niye? Çünkü kahramandı. Çünkü düşman tasallutuna, düşman ablukasına tahammül edemezdi. Askerleriyle açlığa dayandı, yokluğa katlandı, imkansızlıklarla boğuştu. Teslim olmadılar, huruç hareketiyle kuşatmayı yarmayı denediler. Biliyorlardı ki Plevne Balkanlar’daki en stratejik savunma mevzilerden biriydi. Milli bekamızın müdafaası için her şeyi göze aldılar. Belki patates yiyemediler, belki soğana ulaşamadılar, belki de zaman oldu içecek su bile bulamadılar. Gene de taviz vermediler. Kuşkusuz vatanın istikbali, milletin istiklali için şehadeti göze aldılar. Bu sayede tarihe geçtiler. Milli beka şaka değildir. Milli beka oyuncak değildir. Var oluşumuzun kaynağıdır. Bekamız yoksa vatanımız yoktur. Bekamız yoksa geleceğimiz yoktur. Bekamız yoksa esaret mutlak, silinip gitmek mukadderdir.”

Bahçeli, partisince Tokat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 21 Mart’ın Türk’ün bahar bayramı olduğunu belirterek, nevruzun büyük Türk coğrafyasında birliği, dirliği, ümidi, barışı ve uyanışı sembolize ettiğini söyledi.

Nevruzun Türk milletini ortak sevinç ve huzurda, ortak ülkü ve dostlukta buluşturan kaynaşma vesilesi olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Aynı maziden gelen ve geleceği beraberce tasavvur ederek kardeşçe yaşayan aziz milletimizin fertleri arasına kin ve nifak tohumlarını ekmeye çalışan mihrakların bu müstesna günü sabote teşebbüsleri her zaman ters tepmiştir. Yine tepmeye mahkumdur. Hain emel sahipleri akıllarını başlarına almalıdır. Türk dünyasında, ‘Sultan Nevruz’ adıyla bir bayram olarak yaşatılıp kutlanan bu günde en büyük dileğim, milli bekamızın sonsuza kadar var olması, dünyada ise barış ve kardeşliğin hakimiyet kurmasıdır. Bu gerçeğin ışığında tarihiyle, coğrafyasıyla, şiiriyle, şarkısıyla, gelenek ve görenekleriyle Türklük’ün bayramlarını yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir.” diye konuştu.
“Yeni Zelanda’da bir barbar, bir katil, bir haçlı artığı…”

MHP lideri Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yeni Zelanda’da bir barbar, bir katil, bir Haçlı artığı, 50 Müslüman’ı iki ayrı camide şehit etti. Katliam Yeni Zelanda’da işlendi, mesaj Müslüman Türk milletine verildi. Maalesef Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı yine baltayı taşa vurdu, ‘İslam dünyasından kaynaklanan terör’den bahsetti. Gafilliğe bakın, kötü niyete bakın, saptırmaya bakın. Hala Viyana’yı unutmamışlar. Hala Kosova’yı unutmamışlar. Hala İstanbul’un fethini hazmedememişler. Hala Türk milletinin muzafferliğini akıllarından çıkaramamışlar ama biz de bu zalimleri unutmadık. Biz de bu haçlı kafilesini asla hafızalarımızdan silip atmadık. Tarih uyanıyor, coğrafya ses veriyor, Türk milleti yeniden doğruluşa geçiyor. Korkuları budur, komploları ve vahşetleri bundandır. Bu nedenle PKK’yı kullanıyorlar. Bu nedenle PYD/YPG’yi ülkemizin mücavir alanlarında silahlandırıp kışkırtıyorlar. FETÖ’ye sempatileri boşuna değil. Müslüman Türk’e diş bilemeleri tesadüfi değil. Şimdi soruyorum sizlere, 31 Mart geldiğinde bayrağa sahip çıkacak mısınız? Vatana sahip çıkacak mısınız? Ezana sahip çıkacak mısınız? Tokat’a sahip çıkacak mısınız? Türkiye’nin tarihsel haklarına sahip çıkacak mısınız? Tokat’ın bu muhteşem ve muhterem duruşu zilleti ürkütüyor, milli beka hasımlarını çıldırtıyor. Ürkmeye devam etsinler. Çıldırmayı sürdürsünler. Türkiye’nin önüne geçemeyecekler. Tokat’ın önünü asla kesemeyecekler.”

Cumhur İttifakı’nın yürüyüşünün asla durdurulamayacağını vurgulayan Bahçeli, “Türk denildi mi akıllara Müslüman gelir. Müslüman denildi mi hemen Türklük gündeme getirilir. Türk milleti İslamiyet’in keskin kılıcıdır. Türk milleti medeniyetler ve milletler mücadelesinde eğilmeyen baş, diz çökmeyen iradedir. Sorunlarının ana kaynağı da budur.” ifadesini kullandı.

Zillet ittifakının, Türkiye’ye ve Tokat’a karşı tesis edilen beşinci kol faaliyetinin tetikçiliğine soyunduğunu dile getiren Bahçeli, karanlık güçlerin pusu kurduğunu, bu kişilerin de mihmandarlık yaptığını söyledi.

Türk düşmanlarının kirli senaryo yazdıklarının altını çizen Bahçeli, “Bunlar teşrifatçılık yapıyor. Mehmetçik’e kurşun sıkanlar tembihliyor, bunlar uyguluyor. CHP Genel Başkanı YPG’ye terör örgütü diyemiyor. Üstelik PKK’lıları belediye meclis üyeliği için hazırlıyor. Kızışan pazarlıklar zilletin foyasını ortaya çıkarıyor. Zaman zaman yalandan söz düelloları yaşanıyor, eften püften kayıkçı kavgaları çıkıyor. HDP’nin çürümüş bir eş başkanı, CHP’nin Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarına ayar veriyor. Seçilirlerse bunun HDP’nin oylarıyla gerçekleşeceğini söylüyor. Sorarım sizlere, bu acıklı tablo zillet değil midir? Bu olan bitenler hezimet değil midir? Gazi Osman Paşa’nın ahfadı bu rezaleti kabullenemez. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun hiçbir Tokatlı kardeşim bu kepazeliğe onay veremez. CHP’ye oy veren kardeşim, oyunu görmelidir. İP’e oy veren kardeşim, şirret hesaplarını fark etmelidir. Bu zillete öyle bir tokat atın ki yiğitlerin yöresi Tokat’ın ne demek olduğunu düşe kalka anlasınlar.” değerlendirmesinde bulundu.

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşmesi için 31 Mart dönümdür”

Bahçeli, Türk ve Türkiye düşmanlarının boş durmadığını anlatarak, şunları kaydetti:

“Hıyanet yine fazla mesai yapıyor, hainler darbe vurmak için açığımızı kolluyor. Hepsi karşımızda saf saf toplanmışlar. Bunların karşısında biz de Cumhur İttifakı diyoruz. İş birlikçilere karşı Cumhur İttifakı diyoruz. Devşirmelere karşı Cumhur İttifakı diyoruz. Cumhurun iradesinden feyiz alıyor, cumhurun istiklal ve istikbaline sahip çıkıyoruz. Şimdi soruyorum sizlere, milli bekaya sahip çıkacak mısınız? Geleceğimize kastedenleri şaşkına çevirecek misiniz? Milliyetçi Hareket Partisine destek olacak mısınız? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşip bütün kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için 31 Mart dönümdür. Yeni hükümet sistemine uygun mahalli idareler yönetimlerinin tercihi ve seçimi, milli huzur ve milli güvenlik açısından stratejik bir zorunluluktur. Terörle mücadelenin hız kesmeden devamı için 31 Mart’tan en makul ve müstesna sonuç alınmalıdır. Sistem tartışmalarının önüne geçmek, siyasi krizlerin yeşermesine mani olmak, sosyal ve ekonomik istikrarı temin etmek için 31 Mart tarihi bir karar anıdır. Düşmemizi bekliyorlar, dikkat ediniz. Rehavetimizi gözlüyorlar, artan risklere sessiz kalmamızı umuyorlar, uyanık olunuz. Milli bekayı bu sebeple kabullenemiyorlar.”

Zillete, Türk ve İslam düşmanlarına rağmen yola devam edeceklerini belirten Bahçeli, hesap yapanların heveslerinin kursaklarında kalacağını, destekçilerinin Tokat ve büyük Türk milleti olduğunu dile getirdi.

“PKK’ya bel bağlayanlara derslerini verelim”

Bütün Tokatlılardan sandığa mutlaka gitmelerini isteyen Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

“Seçime katılımın yüksek olması çok mühimdir. PKK’ya bel bağlayanlara dersini verelim. FETÖ’yle yan yana yürüyenlere hadlerini bildirelim. Emperyalistlerin ağzının içine bakanlara Tokat’ın kim olduğunu gösterelim. Son kez soruyorum sizlere. 31 Mart’ta birlik, beraberlik ve kardeşlik için tercihte bulunacak mısınız? 31 Mart’ta Türkiye muhaliflerine aşılmaz bir duvar örecek misiniz? 31 Mart’ta Tokat için Milliyetçi Hareket Partisi diyecek misiniz? Tokat’ı ehil ellere teslim edecek misiniz? Allah’a bin şükür, Tokat kararlıdır, Tokat 15 yaşındaki kahraman neslin yıkılmaz, teslim alınamaz cephesidir. Tokat bekadır. Tokat beka düşmanlarının ebedi hasmıdır. Beka için milli karar, cumhur için istikrar. Beka için milli karar, Tokat için istikrar. Tokat ehline emanet. Milliyetçi Hareket Partisinin bütün değerli adayları da Tokat’a emanetimdir.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.