Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Rüzgarlı

MHP TEK KALEDİR, KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR…

24.10.2019
A+
A-

Neden bu denli çok MHP düşmanı var? MHP’ye olan kinlerinin sebebi ne? İrili ufaklı, ideolojik saplantılı, marka planlı insanlar, Cumhuriyet karşıtları, mezhep sevdalıları, din karşıtları hepsi MHP düşmanı. Dolayısıyla bunlar aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti düşmanıdırlar.

Çeşit çeşit görüşe, ayrı adreslere rağmen birleştikleri noktanın en başında MHP düşmanlığı yatmaktadır. Çünkü MHP bugün Türkiye’de işgal edilmemiş tek kaledir. Ümmetçilik yapmaz. Komünist değildir… Mezhep partisi hiç değildir… MHP için Türkiye dediniz mi akan sular durur. MHP millet milliyetçiliği yapan; ancak bunu yaparken Devleti asla yabana atmayan bir partidir.

Küçük beyinlerin almadığı, MHP’nin kendi görüşü doğrultusunda, Türk milletinin yanında hareket edeceği gerçeğidir. Kendileri önce milletim ve devletim anlayışına sahip olmadıkları için bu hareket tarzını asla idrak edemezler.

MHP’yi, AKP’nin yanında yer almakla suçlayanlar CHP’yi, HDP ve dolayısıyla PKK’yle birlikte hareket etmekle suçlamazlar. Bu durum trajikomik olduğu kadar, bu anlayışla gülünecek bir halde olduklarını farkında değillerdir.

En ufak bir olayda, hemen MHP’yi de işin içine dahil etmek isteyeler, bilmelidirler ki MHP kendisinden başkalarının yazdığı senaryoların figüranı olmaz, olmayacaktır. Bu sebepten ötürü MHP’nin attığı adımlar kendi adımları, aldığı kararlar kendi kararlarıdır.

Oysa MHP hiçbir zaman onların ve emperyalist güçlerin girmesini istedikleri kaba girip, o kabın şeklini almamıştır. Sıkıntı da burada yatmaktadır. Kendileri bir yerlere yama olup, kukla olanlar, MHP’nin milli tavrı karşısında ezildikleri için yalan, iftira atmaktadırlar. Şunu herkes bilmelidir ki MHP doğru bildiği yoldan asla geri adım atmayacaktır.

Milleti birbirine kırdırmaya hevesli ne kadar çevre varsa hepisinin heveslerini kursağında bırakan durum; MHP lideri Devlet Bahçeli’nin son derece İsabetli açıklamaları ve Ülkücü Hareket’i karanlık sokaklardan uzak tutarak, Türkiye’yi her türlü kargaşadan koruması olmuştur. Yediden yetmişe, ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana taraf olan herkes, kontrollü ve son derece kudiretli duruşunu takdirle karşılamıştır.

MHP, Türk milleti’nin birliğinin teminatı, bunun karşısında olanların ise aşılmaz bulduğu tek engeldir. Ülkeyi ve milleti bir arada tutacak siyasi ve sosyolojik tecrübelerin hepisine sahiptir ve bu anlamda kimsenin gücünün yetmeyeceği, MHP ile boy ölçüşemeyeceği zengin bir birikimi vardır.

“Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim, Sonra Ben” anlayışını Türk milliyetçilerinin ilkesi haline gelmesini sağlayarak, son derece ufku demokrasisine kazandırmıştır. Diğer yandan, her türlü kirli kumpaslara ve operasyonlara rağmen milletin MHP’yi neden kendi iradesinin temsil organı olan mecliste mutlaka bulunması gerektiğine yönelik tercihidir.

MHP’deki Türkiye ve Türk milleti sevdası, Türkiye’nin önünü kesmeye çalışanların kabusudur. Türk milletinin kendisine, özellikle de bugünlerde yüksek sesle sorması gereken asıl soru şu olmalıdır.: MHP’yi tek başına iktidar yapmanın vakti çoktan gelmedi mi?

Zakir Tercan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.