Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Az Bulutlu

MHP sahaya indi her şey değişti

25.03.2017
A+
A-

Anayasa değişikliği için referanduma gidileceğinin kesinleşesiyle birlikte yapılan kamuoyu yoklamalarında, milletin kafasının çok karışık olduğu ortaya çıktı. Bunda CHP’nin ve yanındaki güruhun daha konunun gündeme gelmesiyle birlikte başladığı saldırıların, oluşturulan bilgi kirliliğinin, çarpıtma ve yanıltma gayretlerinin etkili olduğu muhakkaktır. Hiçbir zaman endişeli olmadık. Doğru bilgilendirmeyle bunun aşılabileceğinden ve Türk milletinin ne yapılmak istendiğini kesin olarak anlamasıyla birlikte, büyük bir kabul oluşacağından emindik.

İŞ MHP’YE DÜŞTÜ

Referanduma 21 gün var. Kısır çekişmelerin bir kenara bırakılıp, Anayasa değişikliği ile ne yapılmak istendiğinin doğru anlatılması durumunda bu üç haftalık zamanın çok şeyi değiştireceğini hep birlikte göreceğiz. AKP bildik propaganda yöntemleriyle harekete geçmiştir. Ancak, artık ezberlenmiş ve biraz da yalama olmuş bu yöntemler beklenen faydanın ne kadar sağlanabileceği belirsizdir. Diğer taraftan kendi içinde bir bütünlük sağlayamadığını da ibretle görüyoruz. Bütün iş MHP’ye düşmektedir. MHP’nin aldığı oyun çok üzerinde bir inandırıcılığı bulunduğunu ve etki alanının çok geniş olduğunu siyaseti bilen ve takip eden herkes kabul eder.Nitekim, sayın Bahçeli’nin sahaya inmesiyle birlikte her şey çok hızlı değişmeye başlamıştır. Elazığ mitinginden sonra “evet” rüzgarının hızlandığını AKP’yi takip eden gazeteciler de itiraf ediyorlar. Bursa’daki coşku ile birlikte bu rüzgar fırtınaya dönüşecektir. MHP’nin katkısıyla “Evet”in sandıktan ezici bir şekilde çıkacağı artık belirgin hale gelmiştir.

ALAYI BİRDEN SALDIRIYOR

Türkiye’nin biran önce normalleşmesi, siyasi tıkanıklığı aşması ve hızlı karar veren, güvenli ve istikrarlı bir sisteme geçmesi şart olmuştur. Kaybedecek zaman kalmamıştır. Her gün yeni bir kalleşlikle, yeni bir saldırıyla, yeni bir kuşatmayla karşılaşıyoruz. Avrupası Amerikası, Rusyası alayı birden aynı anda harekete geçmişlerdir. Terör örgütlerinin yapamadığını, açık ve aleni şekilde bu şer cephesi yapmaya ve Türkiye’yi çökertmeye uğraşıyor. Bu saldırıları savuşturmaktan başka bir çaremiz yoktur. Bunun yolu da kendi içimizdeki birliği ve istikrarı sağlamaktan geçiyor. Anayasa değişikliği, işte bu ihtiyaçtan ortaya çıkmıştır ve 16 Nisan bir milat olmuştur.

CHP’NİN İÇLER ACISI DURUMU

CHP Genel Başkanı hala milleti rejimin değişeceği ve ülkenin diktatörlüğe kayacağı ile korkutmaya çabalıyor. Bunları söylerken de ortaya belgeli ve inandırıcı hiçbir şey koyamadığı gibi, her gün yeni bir tutarsızlıkla oradan oraya savruluyor. Terör örgütleri ile paralel hale gelmekten dahi rahatsız olmuyor.Anamuhalefet partisinin bu durumu gerçekten içler acısıdır ve Türk siyaseti adına tam bir vahamettir. Oysa akıl ve izah sahibi olup da biraz siyaseti takip eden herkes, yapılan eleştirilerin tamamının çok daha fazlasıyla bugün için geçerli olduğunu, bu garabet sistemle daha fazla gidilemeyeceğini ve MHP’nin ülkenin yeniden düze çıkmasının yolunu açtığını bilir. Eğer CHP’ye kalırsa fiili durum garabeti, çift başlı yönetim, iktidar çoğunluğu üzerinden meclisin ve siyasetin tek adamın insafına terk edilmesinde bir sakınca yoktur ve bu durum aynen devam etmelidir. Bu yüzden de normalleşmeye, hukuka, demokrasinin işletilmesine, kuvvetler ayrılığının belirgin hale getirilmesine, sorumlu bir hükümet yapısı kurulmasına karşı çıkıyorlar. Savundukları “hayır” bugünkü garabetin kabulü ve onayıdır.

AKP 14 YIL SONRA FARK ETTİ

CHP’nin ne dediğinin, ne yaptığının millette bir karşılığı yoktur ve 16 Nisan’da hezimete uğrayacaklarını hep birlikte göreceğiz. MHP’nin içinde olduğu hiçbir şeyden bu ülkeye ve millete asla zarar gelmeyeceğini sayın Kılıçdaroğlu’na bir defa daha hatırlatalım. Bugün Türkiye hala ayaktaysa, yarınlar için bir ümit taşıyorsak, kardeşliğimizin, bütünlüğümüzün bütün sorunları aşmaya yeteceğini düşünüyorsak, bunu sağlayan temel unsur MHP’nin varlığı ve Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli’nin liderlik vizyonudur. AKP’nin 14 yıl sonra da olsa bunu fark etmiş olması ve MHP’nin çizgisine gelmesi hem kendileri, hem de ülke için bir dönüm noktası olmuştur.

HERKES VARLIK SEBEBİNİN GEREĞİNİ YAPIYOR

MHP geçmişte bir çok örneğini gördüğümüz gibi, bugün de ülkeyi bir felaketten kurtarıyor. Eğer selamete giden yolu açmasa ve her şeyi akışına bıraksaydı, çok kuvvetle muhtemeldir ki, şu anda referandum yerine erken seçim için meydanlarda olunurduk. Bugünkü şartlarda, hem de Olağanüstü Hal imkanları kullanılarak yapılacak bir seçim ve sonrasında ortaya çıkacak meclis yapısına bağlı olarak, ülkenin nerelere savrulacağını, Anaya değişikliği olarak bu millete nelerin dayatılacağını varın siz hesap edin. MHP düşmanı güruh belki farkında değil, belki de farkında ama AKP ile birlikte ülkenin batmasına da razı olduklarından, bu durumdan rahatsız oluyor. Her zaman söyleriz ya, herkes varlık sebebinin gereğini yapıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.